Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
59%

59, miért kellene pszichológus? Mert nem vagyok képmutató? Van baj nálatok nem kevés. Gondolom senkinek sosem szóltok semmi miatt és mindenkinek ezt is javasoljátok. Meg ne szóljon a falu népe, első a megfelelési kényszer!

Nem érdekel a véleményetek, van sajátom. A kérdezőnek válaszoltam, nem nektek. Nem mellesleg elég gerinctelen dolog valakinek köszöngetni a segítséget aztán meg kidobálni a háta mögött és kibeszélni. De persze ti ennek is örülnétek, ha veletek történne. Szánalmas.

Be is fejeztem, ilyen galambokkal nem érdemes sakkozni, mint ti. Főhettek a levetekben a megfelelési kényszeretekkel a görcsös mosoly mögött, miközben átkozzátok azt, akinek hazudoztok.

júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
73%

Azért kell neked pszichológus, mert láthatóan komoly önbizalomhiányod és megfelelési kényszered van, tekintve, hogy oldalakon át próbálsz itt idegeneket meggyözni, milyen f*sza ember vagy és közben minden kommented fele mocskolódás, hogy mindenki más milyen sz*r 😆


Elég sötét, rosszindulatú lelked lehet és magaddal sem vagy rendben a kommenjeid alapján. De írd még le vagy 10-szer, milyen képmutató sz*r mindenki, ha ettől érzed jobban magad, hadd legyen egy szép napod is, mert amúgy rossz lehet ilyen rosszindulatban eltölteni minden napot ;O

júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
Legalább nem kéne egy vagyont költened a ruhákra. Nekem nagy segítség lett volna, ha csak úgy hozzák őket, azokból legalább ingyen lehet válogatni (nem vagyunk egyformák) :D A használt piacon rendszeresen fogom ki a "szép állapotú" galacsinokba lóg róla a szösz vagy 3 számot legalább összement a mosásban típusú ruhákat (vinted pláne) és még pénzt is kérnek érte. Be is fejeztem ott. A poloska gyanús cuccokat meg semmisíteném én is. Ami nagyon rongy attól rögtön szabadulj meg, kuka. Nem kell tudniuk mi lett vele. Ami szép állapotú azt tartsd meg. Ha nagyobb lesz a pici fel teszed őket eladni, amúgy is lesz egy rakat kinőtt ruhája hasonló méretben. Vagy ha nincs kedved vele vacakolni úgy ahogy van ajándékozd tovább vagy vidd anyaotthonba. Ha nem értik meg, hogy te nem szeretnél cuccokat akkor ahhoz sincs közük mit csinálsz vele. Meg amúgy sem.
júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

"Sőt, úgy kezdtem, örököltem rengeteget. Tesómtól. Ő rengeteg vett, meg mi is neki, így az ő ruháinak nagy része egynél többször nem volt a gyereken. Azokat nagyon szívesen rá is adom"


Na, erről van szó, hasonlóan gondolkodom én is.


Unokatesóm lányáról rengeteget örökölt a lányom, amit szívesen adtam rá, mert szépek, ízlésesek és jó állapotúak voltak (nem beszélve arról, hogy 1 év eltéréssel azonos hónapban is születtek.)


De pl ismerősöktől, meg némelyik rokontól amiket kaptunk, nem adtam rá.

Nem tetszett, nem volt jó állapotú, vagy undorító anyagú volt.

Anyám persze, hát de jó lesz az még... Mondom, akkor tárolja ő, én biztos nem fogom.


Szoktam venni a gyerekekre használt ruhákat, de olyat, ami nekem tetszik.


(De rengeteg új van, anyósom mindig rendelget a Sinsay-ből ezt-azt, meg a Pepco-t járja, volt, hogy valamiből 2 ugyanolyan lett, mert én is azt vettem 😅)

Viszont nálunk a lányok egymásról is megöröklik.

Na, ez most itt megakad, mert fiút várok 😁

júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!