Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
62%

"Mondtam arra is hogy köszönöm, de kislányosat szeretnék, plusz nem olyan drága evy babakád, hogy az egyetlen gyerekemnek ne vehessek újat. Persz ebből is az lett hogy én vagyok a finnyás, meg ki nézi hogy miben fürdetem"


Mondjuk ez tényleg olyan durva, úszunk a műanyagban, a szemétben, megy tönkre a bolygó, amin az "egyetlen gyereked" lakni fog, és akkor mégis csak az új kell mindenből, semmi tudatos gondolkodás, semmi felelősségvállalás a Föld iránt. Nyilván nem kell egy kislányt fiúsan öltöztetni, de még több szemetet felhalmozni, nehogy kék legyen már a gyerek kádja, ez elborzasztó amúgy. Nem úgy kell szeretni a gyereked, hogy mindenből újat veszel, hanem ellenkezőleg, hogy kicsit elkezded óvni a bolygót, amin a következö 70 évet eltölti.


Lehet lepontozni itt a 37-38 fokok közepette nyugodtan.

júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
#18! Ezt nagyon félreérted. Egyáltalán nem nézem le. A saját ruhatáram 90 százaléka turis. A gyerekemnek is ott vettem egy csomót. Sőt, úgy kezdtem, örököltem rengeteget. Tesómtól. Ő rengeteg vett, meg mi is neki, így az ő ruháinak nagy része egynél többször nem volt a gyereken. Azokat nagyon szívesen rá is adom, de ugye nem egyezik a nem, szóval egy kicsi részét tudom csak. De az évszak legalább stimmel. Viszont a többit továbbra is én őrzöm, pedig valószínűleg egyikünknek se lesz több gyereke. Ehhez jönnek azok a ruhák, amiket szintén nekem kéne tárolnom, mert használni nem tudom/akarom. Agyon használt/foltos/ más neműnek való/ ellenkező évszakban született gyereké, tehát az enyémre júliusban jó overal/bogaras stb. Na, most ezekkel mit kezdjek? Szerintem mindent azért te se adnál rá. Most vedd hozzá, ha még szükséged se lenne rá. Meg a legtöbb anya nem azért vesz az újszülöttjének új ruhát, mert különben pucér lenne. A legtöbben kapnak. Csak egyszerűen megtetszik AZ a darab és jó érzés megvenni a gyerekednek. Én elég vásárlás mániás voltam (vagyok), de szerintem mióta terhes vagyok, magamnak kaján és a vitaminokon kívül nem is vettem semmit, csak a gyereknek. Aztán persze 2-3 hónap alatt a leggondosabb anya is rájön, hogy azt a rugit is ugyanúgy összefossa, amit méregdrágágán vettél, mert ooooolyan cukiiiii, mint a Manci néni 20 éves gyerekétől örököltet, hogy soha többet nem jön ki, és tudatosabb lesz. Ezt én megelőztem, semmit nem veszek méregdrágán, de eleinte maga az élmény azért kell, hogy te vetted a szemed fényének.
júl. 7. 13:36
 23/64 anonim ***** válasza:
49%

Azt én se értem, miért kell leszólni, ha valaki meg ráadja a gyerekre a kapott ruhákat. Nekem két fiam van, a ruháik 90%-a turis meg rokon gyerekektől örökölt, söt játékokat, könyveket, kb. mindent kapnak, mert sok a fiú a családban, barátok, szomszédok között, a legtöbb dolgot kaptuk nekik.


Természetesen tiszta, nem lyukas, széthordott dolgokról beszélek, normálisan öltözve járnak, nem érzem, hogy "összekukázott rongyok" lennének, mert más gyerek is hordta, a te gyerekeid rujájára is így fogsz gondolni, hogy ilyen gusztustalan, mert felvette?


Persze, nincs vele baj, ha valakinek nem tetszenel a ruhák, amiket kapna, csak miért kell leszólni azt, akinek meg igen?


Én speciel azt a pénzt, amit erre költenél, rakom el havonta a gyerekek megtakarításába.

júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
70%

#21

Megne haragudj hogy a kislányomat nem szeretném egy 5 éve a szekrény tetején porosódó, sötétkék babakádban fürdetni, hanem szeretnék neki egy újat venni, amibe talán ő pisil bele először. Én az összes babacuccot amit már nem használunk a helyi Családok Átmeneti Otthonának szoktam adni, így hidd el jó helyre kerül az a szar műanyag amivel szarrá szennyezem a bolygót.

Nem mellesleg, soha nem szemeteltem, mindent szelektíven gyűjtök, nem használok nejlon zacskót, de igen is a gyermekemnek megfogom venni, amit a szemem megkíván!!!

júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:

#19! Ne haragudj, de ezzel nagyon megnevettettél😂 Nem tudtam, hogy lehetne rosszabb is. Odáig már eljutottam, hogy mindenkinek elmondom, köszönöm, de az első félévre BŐVEN megvagyunk, szóval ne is próbálkozzon, pici ruhákat végképp nem engedek be semmiképpen. De akkor ezentúl várhatom a 10évesekre való cuccokat🤣

#23! Na, akkor még egyszer, utoljára. Nem a használt ruhákkal van bajom. A használhatatlan használt cuccokkal van bajom.

"te gyerekeid rujájára is így fogsz gondolni, hogy ilyen gusztustalan, mert felvette?"

Nem, de nekem eszembe se jutna továbbadni, ha olyan állapotban van, ami géprongynak is ciki lenne. Mindenki tudja, hogy vannak kimoshatatlan foltok. Nem tehetünk róla. De azt a ruhát egy hajléktalan gyerekének se adom oda, mert SENKI nem érdemli meg, hogy olyanokat kelljen hordania, akkor se ha pár hetes és a világát nem tudja, meg "otthon úgyse látja senki".

júl. 7. 13:57
 26/64 anonim ***** válasza:
100%

Pedig vagy beleállsz a konfliktusba, vagy te leszel mindenki lerakata.

Anyósom ilyen gyüjtögető, őt leráztam azzal, hogy a sajat házaban tartogathatja őket, ês ha ott lesznek, akkor legalább nem kell vinni.

Belement.

Most már én hordom oda a kinőttet és segít elpasszolni (ingyen) olyan helyre, ahol szükség van rá.

júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
100%

Jönnek a zsák ruhával, és ha megkérdezi hova tegye, rámutatsz a kukára.


Ha nem tudsz nemet mondani, akkor meg kidobod te, vagy leadod a családsegítőbe.

júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
90%
De, igenis konflikturkerülő vagy. De, igenis állj bele. Normális kapcsolatok? Neked olyan nincs, úgy tűnik. Egyszerű egyébként, csak egy egyszerű szó: NEM. Félsz, hogy számon kérnek? Komolyan? És? Akkor megmondod, hogy nem kell több ruha, meg levetett cucc, köszönöd szépen. Akiknek ennyit nem lehet mondani és megsértődnek, nem értem, miért sajnakod... Állj már ki magatokért!
júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy oké hogy lelettem pontozva, mert elküldök határozottan mindenkit az ilyenekkel, meg azt merem mondani anyukámnak hogy kidobom ha ide hozza, de szerintem cukimukin nem is fogom azt elérni hogy ne hordjonak ide mindent, mert hogy itthonra jó az, meg a nem kell új. Nem fogok tárolni pakolni semmit azért hogy mást meg ne bántsak. Rengeteg a rászoruló család, aki biztosan nagyon örül majd azoknak a kisruháknak, vagy épp babafürdető kádnak aminek én nem. (Ami az egyiknek szemét, a másiknak kincs...) :) jah és ezzel nem azt mondtam hogy mindenem új. Rengeteg használt kisruhám van, DE KISLÁNYOS!, és nem mellesleg nem agyon használt, csóré, meg fostika foltos...
júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%
Én pont, hogy felpontoztalak, mert én is így gondolom. Senkinek nem tartanak fegyvert a fejéhez. Én, amit nem akarok elfogadni, vagy a lakásomban tudni, azt senki nem hozza, főleg nem kérdés nélkül. Akinek meg kajak annyit nem lehet mondani, hogy figyelj, Juli, nem kell több ruha, mert nem használjuk és nem fér el, add oda másnak, az annyit is ér.
júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!