Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
76%

40, elmondtam bekik, hogy az én gyerekemnek azt adom oda, amit én jónak látok. Ha neki van sajátja, azzal azt csinál amit akar. Sértődni lehet, legfeljebb nem jön többet. Az se érdekel, nem vagyunk átjáróház, lomraktár meg szeretetszolgálat sem.

Bár van olyan családtag, aki azon van kiakadva, hogy mi az, hogy nálunk nincs azonnal kávé, meg kávétejszín meg kisfittyom, mert “normális háztartásban” mindenki kávézik és igenis kellene tartanunk, ha már vendégek jönnek. Szerintem meg nincs kinn az étterem meg a hotel felirat.

júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
22%

Off


41, valami borzalom a stílusod, azon is csodálkozom, hogy egyáltalán mennek hozzátok rokonok és vannak barátaitok... Nem étterem és hotel az ember otthona, de evidens, hogy van otthon valami, amivel még tudom kínálni a vendéget. Nyilván ha tudom, hogy kávét iszik, akkor tartok itthon kávét, ha teszik akkor teát, ha a levendulas limonádét szereti, akkor azt. Mondjuk én szeretem a rokonaimat és a barátaimat, örülök, ha jól érzik magukat nálam, úgy nem az a célom, hogy azt erjem el, sose jojjenek

júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
100%

41# Aznap feljött anyósom, mikor hazajöttünk a gyerekkel a kórházból, első kérdése az volt, hogy sütöttem-e valamit 😂 a második meg, hogy rágyújthat-e a fürdőben, mert fázna kint 😂 a férjemnek olyat sikerült erre reagálni, hogy az anyja cipő nélkül indult haza, úgy jött vissza érte a lépcsőházból 😂


Egyébként a használt dolgokkal nekem sincs bajom, azzal van, hogy sokan minden sz*rt le akarnak passzolni. Igen, a foltos, szakadt, törött cuccokat is. Mi kaptunk például lejárt szavatosságú nurofen cseppet, mert ők nem dobnak ki gyógyszert. Nem baj, én kidobtam szívesen helyettük.


Volt aki fél pár cipőt akart adni, hogy ha meglesz a párja, áthozza. Mondtam neki, hogy és mi addig őrizgessük neki, vagy mi?

júl. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
70%

42, ja ha nem szolgálok ki mindenkit és nem vagyok egy elnyomott people pleaser, akkor szar ember vagyok? Rendike, rossz lehet. Nálunk dívik az őszinteség, aki nem bírja, az majd nem jár ide aztán szevasz. A hópihékre nincs ingerenciám, én se nyavalygok senki fülébe.

Majd még tartok otthon egy egész bárpultot, nem? Mit gondolsz, a hozzánk járó kb 50 embernek külön fogom tartani a kedvenc mittoménmijét? Persze, hogyne. Sőt, minden alkalommal séfeket fogadok, nehogy azt a vackot kelljen enniük, amit én főzök. Ugyan kérlek. Nem tartunk kávét, etikai okokból. Ezt nagyon jól tudja mindenki. Ahogyan műanyag palackos cukros szarokat sem tartunk, szintén etikai okokból. Ettől függetlenül meg tudom kínálni a vendégeimet finomságokkal, de nem fogok olyasmit tartani, ami pusztítja a bolygót.

Te nyugodtan tartsd otthon a Hilton szálló bárpultját és szolgálj ki mindenkit, de a mi családunkban van tartás, a barátaink is tisztelnek minket annyira, hogy nem várják el, hogy olyasmiket tartsunk itthon, ami az elveinkkel ütközik. Ahogyan nem hoznak ajándékba sem olyasmit, amiről pontosan tudják, hogy ellenezzük. Tudom, tudom, borzalmas a stílusom. Neked, aki nem bírja az őszinteséget. Mások meg pont ezt szeretik bennünk.

Viszont a gyerekeim legalább megtanulják azt, hogy az elveinket nem adjuk fel, hogy másoknak megfeleljünk.

júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
36%

44, de bunkó vagy Jézusom...

Ha te mész valahova remélem csak puszta vizet kapsz meg száraz kenyeret .

Ja , az már nem tetszene, mert mit képzelnek, hogy azt adják...

De te nem kínálsz meg senkit semmivel mert ugyanmar mi vagy te, hogy vendéget kínálja .

IQ nuku 🤣🤣🤣🤣

júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
33%
Fhu 44, neked máris elpusztultak az agysejtjeid 🤣🤣
júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
34%

44


Az őszinteséggel a világon semmi problémám. A taszító, bunkó, agresszív, ki ha én nem stílus az, ami zavar. De nyilván ilyenek a barataitok is, őket ezek szerint nem zavarja.

júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
45%
44-es, te tényleg jó tirpák vagy, bár öszinteségnek gondolod, de ez már nem az a kategória.
júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
15%

#49, ne használj netet, sorvasztja az agysejteket

Erre még nem gondoltál? 🤣

júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
63%

Aha, töröltették a válaszom. Akkor leírom tömören: inkább tartsatok tirpáknak, minthogy hozzátok hasonló képmutató, gerinctelen, mások szemébe hazug módon mosolygó aztán háta mögött mindennek elhordó kis szemétláda legyek. Büszkék lehettek magatokra, ha ez nektek a nagy jellem. Elfogadni mosolyogva, csak meg ne bántsuk, mert mit gondol a falu népe, aztán kidobálni a háta mögött meg röhögni rajta. Szánalmas.

Egyébként van élet a kávé meg az egyéb cukros lötyik kínálgatásán túl is, mert amúgy gyógynövényeket termesztek ökológiai gazdálkodásban (ja, nekem fontos a bolygó, a gyerekeimnek kell majd oxigén meg víz), azokból pedig frissítőket, teákat készítek.

Sajnállak titeket, megfelelési kényszeres gumigerincűek!

júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!