Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
30%

50


A bunkóság és az őszinteség között van ám különbség. Értelmes ember látja ezt és képes úgy őszintének lenni, hogy senki nem tartja érte bunkonak. Ehhez szükséges némi intelligencia, ami ugye nem mindenkinek van.

Nálad ez hianycikk, ezért vagy rafixalofva a kávéra meg a cukros lotyire, holott ez csak példa volt.

júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
56%

Jól van, akkor szerinted ilyen vagyok.

Szerintem meg inkább vagyok ilyen, mint egy képmutató kis szemétláda, aki mosolyogva fogad el mindent, majd utána dohog meg átkozódik a másik háta mögött. Nem hat meg, hogy nem tetszik a stílusom. Érdekes, hogy csak ti, ismeretlenek tartotok bunkónak pár komment alapján, miközben a barátaim, akik több évtizede ismernek, nem tartanak annak. A családom meg a munkatársaim sem. Hmmmmmm

júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
34%

52


Nyilván velük nem ebben a stílusban társalogsz

júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
71%
Tehát aki tart otthon kávét vendégei megkínálására, képmutató sz*r? 🤣🤣
júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
49%

54, majdnem sikerült végigolvasni a kommentet. Nem, nem az a képmutató, aki kávét tart. Az a képmutató, aki mosolyog a másiknak meg kiszolgálja szépen, aztán ha hátat fordít a kedves vendég, akkor panaszkodik rá.

Törölgetve lettek a kommentjeim. Amúgy az volt a lényeg, hogy mi elvből nem tartunk sem kávét sem művackokat, mert fontosabb a gyerekeim jövője, mint a fogyasztói társadalom kiszolgálása pl kávéval, ami a föld másik oldaláról utazik ide iszonyú kártétellel.

júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
43%
Jaja, elvből nem tartasz kávét, de a Kínából érkező műanyag duplo az jöhet a gyereknek 🤣
júl. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan oda kell írnom, hogy a second hand egyértelmű egy ilyen családnál, mint a mienk?

Egyébként egy csomag duplo kiszolgál több tucat gyereket, a kis kávécskád meg csak egyszer lesz lefőzve, viszont csak egy kis részen termeszthető (különleges klíma kell neki), rengeteg ivóvizet kell ellocsolni rá, folyamatosan vegyszeres növényvédelmet kell alkalmazni, emellett pedig iszonyú magas a tápanyagigénye, ami a műtrágyák miatt a föld szikesedéséhez és elsavanyodásához vezet. Gondolom neked ezek mind idegen szavak. Én meg az agráriumban dolgozom, tehát köszike, értek hozzá. Nem véletlenül tartok ingyenes szaktanácsadást a biodinamikus és ökológiai gazdálkodóknak, mert ők a jövőt is nézik, nem csak a mai nap profitját.

Kicsit el kellene gondolkodni, tudod? Egyébként a legogyár itt van Nyíregyházán. Nem tudom baj-e. Arról nem is beszélve, hogy a barátaink, családunk előbb vesz meg egy 100 darabos fakocka készletet használtan a marketplace-ről, minthogy bevásároljanak műanyag kacatokból. Egy ideig ez ment, aztán az ilyen barátok egyrész lekoptak, mert amúgy sem voltak annyira szoros kapcsolatban velünk, másrészt pedig megértette mindenki, hogy nekünk az elveink nagyon fontosak.

Tudod, elvek és célok nélkül csak ösztönlény vagy.

júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
42%

#57

Azért ezt elég durván nyomod. 🥲 nagyon szép elvek, vagy nem is tudom mik...🥲🥲🥲

júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
43%

5, itt magyarázkodsz baromi hosszú kommentekben idegen embereknek, bizonygatva, milyen f*sza ember vagy és hogy szeretnek téged.


Egy pszichológus szeméttel jár és nem fér bele?

júl. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%

Jajj 19-es anyósom ugyanez 😅

86-os méretet hord a lányom de már hozott 92,98,104-est is és hiába szólok nem bírja felfogni. Persze oké később belenől de havonta veszi ezeket a méreteket és én sem tudom hol tárolni, panelban lakunk. Ezek mellé hordja az isten tudja kitől a használt ruhákat is zsák számra, amik legtöbb esetben agyon használt foltos ruhák. Nincs bajom a használt ruhával de nézzen ki normálisan.

Már nem szólok mert szülés előtt is szóltunk milliószor, hogy NEM KELL TÖBB de mintha a falnak beszélnék. Kirakom a használtruha konténerbe őket aztán már nem idegesítem magam rajta így másfél év után 🥲

júl. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!