Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
75%

#5

"Mondtam arra is hogy köszönöm, de kislányosat szeretnék, plusz nem olyan drága evy babakád, hogy az egyetlen gyerekemnek ne vehessek újat. Persz ebből is az lett hogy én vagyok a finnyás, meg ki nézi hogy miben fürdetem"


Huh, ismerős! Férjemnek a szomszéd mamika azt a műanyag wc szűkítő wc deszkát adta oda, ő meg volt olyan bolond, hogy elfogadta. Ami a pepcóban sztem kb. 1200 ft. Mikor megláttam, megmondtam, azonnal tüntesse el a lakásból. 😀

júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
88%
Dobd ki, nem tudsz mást tenni ha nem akarsz sértődést. Tudom hogy idegtépő amikor kapsz egy zsák használhatatlan ruhát aztán még a te gondod legyen kidobni, de ha nem akarsz balhét sajnos ez van.
júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
72%

Hálát adok, hogy nincs olyan rokon vagy barát, aki babaruhákkal traktált volna, mi szó szerint 1 db-t nem kaptunk senkitől.

Egyedül anyám halászott elő a bátyám régi ruháiból egy borzalmas színű és anyagú kabátot a 80'-as évek végéről, meg egy rugalmatlan, merev és ronda csizmát, hogy az jó lesz a fiamnak. De neki könnyen nemet tudtam mondani.

Vettem párszor használtan babaruhákat, de csak kiváló állapotú, mai darabokat.

Már várom, hogy majd előhalássza a 30-35 éve hordott kordbársony nadrágjainkat, amiknek a gondolatától is borsódzik a hátam. 😀

júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Nem a családomról van szó. Ők se egyszerűek, de velük valahogy elbánok😂

Szóval, nem, nem ismernek annyira. Egyszerűen kapóra jöttem nekik, hogy végre meg tudnak szabadulni az 5-10éve rakosgatott lomoktól. De ugye, rám rakják az érzelmi nyomást, hogy ők összeszedik, kiválogatják és megmentenek attól, hogy pucéran járjon a gyerekem🤣 Az a kedvencem, amikor még ők kérnek számon, hogy minek veszek ruhát a saját gyerekemnek, amikor ŐK ADNAK! Hát, bocs, hogy nem szeretném a gyerekemet mások által összekukázott rongyokban járatni, hanem szeretném néha olyanba öltöztetni, ami tetszik és csak az ÖVÉ, nem másik 3 gyerek által levetett cucc.

Odáig már eljutottam, hogy mindenkinek megmondom, csak olyat adjon, amit nem kér vissza, mert azzal végképp nincs kedvem foglalkozni.

Legszívesebben be se vinném a házba, egyből kuka, de folyton attól félek, majd vizsgáztatnak hol van Pintyőke rugija? Sose látják rajta...

1 csomag pelenkának én is jobban örülnék, de ugye azt meg kell venni, nem lomtalanítás.

júl. 7. 12:32
 15/64 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem akarsz beleállni akkor megköszönöd és kiválogatva tovább adod valakinek aki örül neki vagy egy mozdulattal kuka.
júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
92%

"...majd vizsgáztatnak hol van Pintyőke rugija?"


Megmondod, ott, ahová való. 😀

júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
90%
Egyszeru.. hol van Pintyoke rugija? Olyan helyen ahol raszorultak mert neked mar van eleg :).
júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
67%

Hát, bocs, hogy nem szeretném a gyerekemet mások által összekukázott rongyokban járatni, hanem szeretném néha olyanba öltöztetni, ami tetszik és csak az ÖVÉ, nem másik 3 gyerek által levetett cucc


Én értem a problémádat, de kérlek ne nézd le azokat akik elfogadják a ruhákat másoktól, és hordja is őket a gyerek.

júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk ugyanez van. A lakásunk kicsi, semmit se tudunk tárolni. Ezt anyósom meg a nővérem képtelen felfogni. Anyósom összevásárol minden sz*rt a gyereknek, de úgy hidd el, hogy már 25-ös cipőből téli meg nyári is van, holott 2 hónapos a gyerek!! Nem áll le, akármit mondok, megy, veszi, hozza, aztán kérdezi, hogy jó lett-e... A 10 évesre való télikabát például... De ő még a kisebbik rossz, a nővérem mindent zsákol, ami a fiairól leszakad, és hozná. Küldi a képeket, hogy jaj na ezt félre teszi a lányomnak, aztán ott a képen egy széttaposott verdás szandál, vagy foltos fiú kabát... Mivel nem értett a szép szóból, neki megmondtam, hogy amint megáll a parkolóban vele, tegye le a kuka mellé, mert a cigányoknak tüzelni esetleg jó lesz. Azóta otthon gyűjti ezeket, hogy majd elvisszük...
júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
44%

11#


Istenem... Mi kaptunk egy csomó halál gagyi feliratú fiús ruhát a kislányunkra, hogy pl "Én leszek a legnagyobb csajozógép" meg "Kicsi vagyok és kopasz, de döglenek utánam a lányok"... Mikor mondtam, hogy ezeket nem kérjük, megkaptam, hogy nem is mindegy mi van rajta, amikor csak én látom, majd akkor divatozzak, ha óvodába megy...

júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!