Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:

#28! Hát, ezen most nagyon röhögnének azok, akik ismernek. A legtöbb embernek pont az a baja velem, hogy 24 órából 23-ban vitazkozom, de jó.

Egyszerűen csak tudom, hogy ők azt a rongyot nem úgy látják, mint én. Hiszen abban indult el Pintyőke! Érzelmi töltete van. Úgy tesznek, mintha azzal, hogy nekem adják, a világ legdrágább kincsét adnák. Ezek után, ha kidobom, egy hálátlan dög vagyok a szemükben. Talán pont azért nem dobják ki ők. Az érzelmi töltet miatt, és ráterhelik valaki másra.

Én nem pontoztam le senkit, minden válasz hasznos volt, legfeljebb nem mindenben értünk egyet.

júl. 7. 18:23
 32/64 anonim ***** válasza:
100%
Azert kimoshatatlan, rongyos foltos szakadt ruhat hadd ne adjon mar ra a kerdezo a gyerekere. Mint irta, nem a hasznalt ruhaval van problemaja, hanem annak minosegevel.
júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

Valaszokat nem olvastam el, bocsi.


Azzal mi a baj, hogy “nem kerem, koszonom?”

Ezt miert nem mondod? Megsertodnek? Oke. A hazad ele hozzak?

“Nem kerem a ruhakat katika, koszonom, de ha gondolod, gyere be egy kavera, ha mar itt vagy, viszont a ruhakat vidd magaddal kerlek”.

Megsertodik? Na, orulj neki, egy gonddal kevesebb.

júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%
Én ha kéretlenül kaptam, amint a vendég kitette a lábát, dobtam is a kukába. Előre megbeszéltem mindenkivel, hogy vannak ruhák, nem kérünk, nem vagyok raktár. Ha mégis hoztak, akkor kuka.
júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is volt hasonlo hogy keretlenul hoztak dolgokat. Mondtam hogy nem kell, de a valasz az volt, hogy majd atnezed maradjon. Aztan egyszer megelegeltem es mondtam hogy koszonom nem kell vigyek vissza... azota nincs probléma.
júl. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg nemet mondani mindenre ami teher. Pintyőke elindulása téged abban a ruhában nem érdekel, és kész. Nem kell ezen ennyit kérődzeni.
júl. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha ajándékba adjak, kidobod, ha kölcsönbe szánják, akkor kozlod hogy "nem, nem szeretném, hiszen tudod milyenek a gyerekek, lehet épp nálam menne tonkre" és szépen vissza adod
júl. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még a kivalogatott szép kisruha is teher volt. Hozta a sógornőm a piros ingecskéket. Eleve nem adok inget babára, de hogy ráadásul pirosat, hogy ugy nézzen ki, mint egy csecsemő strici... mondtam, hogy nem kerem, vigye vissza. Mondta, hogy neki se kell, csinaljak vele, amit akarok. Feltettem vintedre. Erre jött, hogy akkor majd adjam oda a pénzt. Itt már röhögtem. Még egyszer megmondtam, hogy vagy vigye innen, vagy hagyjon békén. Hát nagyon megsértődött. De az ilyennel nem tudok mit csinálni. Hadd sértődjön.
júl. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
79%

A mai napig van egy dobozunk, rajta “családsegítő” felirattal. Azt is oda szoktam RAKATNI, amiről tudják, hogy nem engedem a gyereknek (pintyogós műanyag kisfittyom játék, ami nem fejleszt, nem szórakoztat, semmi értelme sincs; olyan ruha ami már/még nem jó rá bőven vagy nem megfelelő az évszaknak, a gyerekem ízlésének vagy az enyémnek, stb). Igen, a zsír új kengurut is odapakoltam, amiről tudjuk, hogy káros a baba fejlődésére, mert értelmes ember kendőt meg csatos hordozót használ, nem az elavult kengurut. De ide kerültek a nyomkodós visító elemes gagyi játékok is meg a műszálas textilpelenkák.

Így szép lassan leszokott mindenki arról, hogy ide hordja a nyakamra a szemetet. Érzelmi töltete van, mert Pistuka abban indult el? Akkor rakd el Pistuka gyerekeinek, szevasz. Keményen meg kell húzni a határokat, mert csak ebből értenek. Ha most nem értik meg, akkor később még nagyobb lesz a baj.

Én biztosan nem dobnék ki semmit a másik háta mögött, mert abból semmit nem tanulnak. Elvárom az őszinte kommunikációt, én is azt használom. Nálunk megvan a lista, mit lehet hozni meg mit nem és meg is indoklom. Babakompot is akartak már idehozni, megmondtam, hogy miért nem engedem, linkeltem neki a kutatást is, ami alátámasztja, milyen káros a mozgásfejlődésre. Annyiból szerencsések a barátaink/családunk, hogy nincs sértődés az ajándékozáson. Nem hozott, akkor nem, ez van. Nem kötelező nálunk az ajándékozás, nincs presszió, hogy jaj a Mucika ennyiért vett, akkor Pucukának meg többért kell, jaj a Marikának csillogós strasszköves koronát vett, akkor Jucikának már brillköves platina nyakéket kell venni. Szóval nálunk nincs ilyen társadalmi nyomásra ajándékozgatás. Ugyanúgy örülök magának a vendégnek, ha nem hoz semmit, mint annak, aki hoz egy csomag konyharuhát vagy annak, aki hoz egy listás ajándékot (mondjuk kiskönyvet vagy egy kis dobozos duplót 4000 forintért, tehát nem százezeres ajándéklistánk van értelemszerűen).

júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
100%
39# Tyű, nálunk olyan szintű sértődések lettek abból, hogy nem fogadtuk el a villogó meg vinnyogó felesleges játékokat, hogy el se hinnéd. Mintha vért akartak volna adni haldoklónak, nem értették, hogy migrénes vagyok, lom se kell. A férjem valami rokona csak ilyeneket vett, kértem szépen, ne tegye, úgyse adom a gyereknek oda, jött azzal, hogy ezek fejlesztik az agyát, rossz anya vagyok, mert nem akarom, hogy fejlődjön... Ezt konkrétan egy olyan golyóra mondta, ami olyan, mint egy stroboszkóp, csak mellé még ezer decibellel nyomja a Butterflyt is.
júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!