Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszautasítani a...

Hogy lehet visszautasítani a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Tudom, köszönöm, nem kérek. De ez nem működik! Én nem gondoltam, hogy ez ilyen durva lesz. Rengeteg ruhát örököltem, csak pont ellenkező neműt, mint amire szükségem lenne, de azért elég sok uniszex összejött. Természetesen, mivel a babával életem álma teljesült, nyilván vettem neki nemének megfelelő ruhákat is. Ettől függetlenül nem lenne gondom azzal, ha kapnánk NÉHÁNY, JÓ ÁLLAPOTÚ darabot, de nem erről van szó. A lakásomat eddig is raktárnak használta a családom, így elég problémát okoz, hogy helyet találjak a gyereknek és amit csak lehet, eltüntessek a házból. Ehhez képest bármitől is sikerül megszabadulnim, a dupláját kapom vissza babaruha formájában. A legtöbben nem kérdeznek semmit, csak kijelentik, hogy "összeszedték nekem" és hozzák, vagy simán csak hozzák. Kb.10%lenne használható, a többi max.porrongynak. Nem is értem, hogy gondolják, hogy ráadnám a gyerekemre a kinyúlt, foltos, bolyhos, szakadt vackokat.

A legdurvább, hogy van, akinél tudom, hogy ágyi poloska volt és bár tényleg folyamatosan irtották, nem tehettek róla, a szomszédtól visszajött, de én ettől még erősen fóbiás vagyok. Nem szeretnék évekig poloskákkal küzdeni, örülök, hogy egyelőre nincs.

Nem vagyok konfliktuskerülő, inkább beleállok, de ebbe most nem szeretnék. Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat és nem akarok életre szóló sértődéseket ilyen hülyeség miatt. De hogy lehet ezt megúszni? Nem akarok babaruhákat!😭



júl. 7. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
80%
1-2-t megtartasz, a többit továbbadod vagy kidobod. Ha felmerül, hogy hova tűntek, megmondod, hogy ami már nem kell, azt el szoktad ajándékozni, minthogy te is rendszeresen kaptál, és milyen jól jött akkor (ez persze, csak akkor működik, ha nincs esély rá, hogy visszakérik, esetleg egy másik rokon kisbaba miatt)
júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
93%
En megmondtam, hogy nem szeretem a babaruha cserelgetest, szoval amit idehoznak, azt nemes egyszeruseggel kidobom. Nem szeretem az osszeontott hasznalt ruhakat valogatni, de egyebkent darabonkent szoktam hasznaltan venni, csak azzal a maradekot nem kell ide-oda pakolasznom. Mindket gyereknek egymassal jol parosithato alap ruhadarabjai vannak, nem kell sokat koltenem emiatt ruhara mert kapszulagardrobot tartunk. Igy nekem nem kellenek kinott hasznalt ruhak, ez van. En se rakom el senkinek, ami nem kell mar azt eladom, szoval cserebe ok sem kapnak tukmalast. :)
júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
74%
Hát akkor megköszönöd, és mikor elmegy, kidobod.
júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kommunikáció a megoldás. Én azt mondanam, hogy köszönöm, hogy gondoltatok rám, kiválogatom azokat amire úgy gondolom szükségem lehet, a többit visszaadom. Másét nem adnam el, ha igy ajandekba adja hanem mondanam neki, hogy tegye meg ő. Ez szerintem nem illetlenség, nalunk erre "szoktattuk" rá a családot, elhoztuk egy zsakba, kivalogattuk azt, ami kellett valakinek, a többit visszaadtuk. Volt egy családtag, aki meg szeretett vele piacozni, aki nem akart semmit eladni, mert nem volt kedve az meg neki adta azzal, hogy nyugodtan add el.
júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
62%
Huhhh átérzem, 31 hetes vagyok, kislányt várok. Nekem is hordták egy darabig, bár én határozottan mondtam úgy a harmadik adag után hogy nem kell. Főleg nem kék, meg zöld meg szürke, amin persze 1-2 ismerős fel is háborodott hogy itthon nem mind1 miben van? Hát nekem nem. Kérdőre vontak többen minek vettem ennyi új baba ruhát, mert max 1 hónapig lesz használva. Én szépen megkértem őket hogy nem kell semmi, ha annyira hozni akarnak valamit a babának szivesen fogadok pelenkát, popsitörlőt hasonlókat. Mindent is adni akarnak ilyenkor. Idehozta a sógornőm az 5 éves kisfia sötétkék babakádját. Mondtam arra is hogy köszönöm, de kislányosat szeretnék, plusz nem olyan drága evy babakád, hogy az egyetlen gyerekemnek ne vehessek újat. Persz ebből is az lett hogy én vagyok a finnyás, meg ki nézi hogy miben fürdetem. Szóval határozottan kell mondani hogy nem köszönöm! Majd megbékélnek! Anyukámnak már csúnyábban kellett sajnos, ő is hordta ide hogy jó lesz az, mondtam neki hogy nem kell, és lefogom vinni a lakótelepi konténer mellé, ha nem hagyják abba. Nekem azóta senki nem hozott semmit!!! Csak rajtad múlik hogy megmondd hogy nincs rá szükség! Nem szeretnéd kisfiúnak öltöztetni a kislányod (v épp fordítva) még otthonra sem!
júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
92%
Köszönöm, mástól is kaptunk sokat, és nincs szükségünk ennyire. Gond lenne, ha felajánlanék belőle néhányat a védőnőnek/családsegítőnek?
júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az egyik rokon adja a két éves fiamnak azokat a ruhákat amiket az ő 7 éves fia kinő éppen, mert jó lesz az enyémnek..Nyilván nem fogom tartogatni évekig, nincs is hol.

Elhozza, és már adom is tovább.

júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném megtartani a normális kapcsolatokat


Biztos bennem van a hiba, de nekem a normális kapcsolat ott kezdődik, hogy lehet nemet mondani, és ismernek is annyira, hogy tudják, mi felesleges.

júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%

Parom keresztanyukaja mikor megtudta hogy jon a baba.. mondta hogy a mama padlasan rengeteg ruha van stb. Nem reagaltunk ra. Majd masnap irt hogy eloszedte a babakocsit is. Parom kerdezte mit irjon neki? En meg mondtam neki hovatkozzon ram.. van hatarozott elkepzelesunk pl a babakocsirol es azt majd miszeretnenk megvenni es megkoszontuk.. azota eltunt 😂


Mikor elkedztunk venni ezt azt akkor is mondtak a csaladba hogy nem kell meg vasarolni mert sok mindent kapni is fogunk es mondtuk nekik hogy mielott vesznek vagy hoznak valamit kerdezzek meg szuksegunk van e ra :). Egyebkent a sogoromekis mondtak osszeszedik a lany cuccait nekunk meg kolcsonbe oda adjak a hordozot agyat kocsit stb de azt is elutasitottuk mert nem kell nekunk. ( Allapota miatt, meg ha becsuszik ott egy gyerek , gondolkodhatunk hogy vegyunk ezt azt most meg igy szepen berendezkedunk megveszunk mindent :) )

júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
85%

A jókat, amik a gyerekemnek nem kellenek (méretgond vagy nem a nemének való) simán felraknám Vintedre eladni, legalább hasznom legyen, a többit kiszórnám konténerbe, ha már nincs merszem azt a szitut elkerülni, hogy a lakásomba bejussanak a ruhák.


(Mondjuk az ágyi poloskást be nem engedném, nem csak a ruháit, őt magát sem, mert simán behozhatja ő maga is a házba a ruháján, holmiján)

júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!