Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan reagálnál, ha valaki...

Hogyan reagálnál, ha valaki az elején rákérdezne, terhes vagy-e?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek először dokihoz, akkor leszek 8 hetes. Addig nem szeretném senkinek sem elmondani, csak a férjem tudja. Úgy érzem, hogy már most nagyobb a hasam és mindenki azt nézi. A farmer szorít, leggingsben és bővebb ruhában járok mostanában. Második terhességnél hamarabb látszik a pocak, ugye?
2020. nov. 4. 14:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem konkrétan nem kérdeztek rá, de még csak 8 hetes voltam, amikor egy régi jó ismerősömmel összefutottam, és beszélgettünk. Ő mesélte, hogy lassan szeretnének gyereket, rákérdezett, hogy nálunk mi a helyzet, én meg csak mosolyogva annyit mondtam, hogy hát igen, nálunk is lassan tervben van :) Iszonyatosan puffadtam, és azt hittem, hogy észreveszi a hasam, igyekeztem a szatyrommal takarni :D Aztán azóta is beszéltünk, ő is tudja már, de mondta, hogy akkor persze semmi nem tűnt fel neki. Szerintem kérdező mivel te tudod, ezért érzed úgy, hogy néznek, de valójában csak maximum annyit gondol magában: ,,Hm, lehet, hogy kicsit meghízott" :D
2020. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam rákérdeztek, de nem azért, mert látszott, hanem mert tapintatlanok az emberek pl. a friss házasokkal... Hazudtam. Azt mondtam, amit előtte is végig: még nem szeretnénk gyereket és fogok szólni, ha lesz bejelenteni valóm.
2020. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ém vendéglátásban dolgoztam még a terhességem elején, szinte törzsvendégek jártak csak. Láttam, hogy nézik a hasam, volt aki nagyon is feltünően, de senki nem mert rákérdezni.
2020. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Huh hàt erre èn is gondoltam amikor àllapotos lettem, hogy mi van ha valaki ràkèrdez a 12.ik hèt elött. Èn megtagadni semmikèpp nem szerettem volna, îgy ha volt ilyen , frappànsan vàltottam a tèmàt.
2020. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt terveztem a pozi teszt után, amikor rettenetesen puffadtan, hogy azt mondom ilyen esetben, csak szimplán karantén-pocakot növesztettem. De végül senki nem kérdezett rá, mert az első hónapban a munkahelyemen meghosszabbította a Home Office-t a helyzetre való tekintettel.
2020. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Friss házaspárként (több, mint 1 éve volt az esküvő) gyakran kérdezik meg tőlünk szeretnétek e már gyereket? Jön e? Tervben van már? Mindig azt válaszolom, ha jönni akar szeretettel várjuk. :) Tegnap is kaptam ilyen kérdést, 8. - dik hétben járok, úgy érzem ezzel nem tagadom meg, de nem is adom az illető tudtára.
2020. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!