Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek fogom még valaha...

Szerintetek fogom még valaha kívánni ezek után?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett lettem terhes, úgy tűnik, h sikerült beleesnem abba a nagyon pici százalékba. Sose gondoltam volna, h felelősségteljes védekezés mellett ez velem is megtörténhet! Én végülis örültem neki, a korban is bőven benne vagyunk, de a párom nem akarta még a babát, sok vita és sírások után úgy döntöttünk(inkább döntött helyettem is), h elvetetjük a babát. Most pénteken lesz a műtét. Eddig a kapcsolatunk szuperül működött, februárban költöztünk össze. Én meg voltam győződve arról, h életem párjára találtam. Azt mondta, h lelkileg lesz a támaszom, mindent megtesz, h nekem könnyebb legyen, szabit vesz ki, amikor szükségem van rá, ilyen szempontból nagyon odaadó és türelmes, éppenséggel, csak a szerelmünk gyümölcsére nincs szüksége. Szeretne közös gyermekeket, csak évekkel később. Abban igaza van, h jobb lenne teljesen rendeznünk a körülményeket, de szerintem így is megoldhattuk volna.

Ami a lényeg, h 3 hete nem volt szex közöttünk, képtelen vagyok rá, egyből sírnom kell, amikor közeledik hozzám. Egyelőre nem is tudom elképzelni, h úgy szeretkezzek vele, h ne lebegjen ez az esemény előttem. Azt mondja,h addig vár rám, ameddig nekem szükségem van rá, de ezt nehezen hiszem el, amikor fontos volt számára mindig is a szex. Műtét után, ugye újabb 6 szexmentes hét következik.

Sajnálnám, ha emiatt az egész miatt a kukában landolna a lassan 3 éves kapcsolatunk. Szerintetek az idő begyógyítja a sebeket? Tudok még úgy gondolni rá, mint ezek előtt?


A döntés végleges, ezzel kapcsolatos válaszokat egyáltalán nem kérek és ítélkezést sem! Elég szégyenérzet van bennem anélkül is. A kérdésem kizárólag arra irányul, h a kapcsolatunkban ezt a traumát az idő kicsit feledteti-e???

Volt-e ezzel kapcsolatban valakinek személyes tapasztalata?


Köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 25. 19:53
 191/233 anonim ***** válasza:
64%

#189, a kérdést (ott van legfelül) olvastad? ". A kérdésem kizárólag arra irányul, h a kapcsolatunkban ezt a traumát az idő kicsit feledteti-e???

Volt-e ezzel kapcsolatban valakinek személyes tapasztalata?"

Ehhez képest én valóban csak a tapasztalataimat írtam, nem én tartottam megtartásra, meg örökbeadásra irányuló szónoklatokat. Csak, hogy a tényeknél maradjunk.

Egyébként unom a személyeskedéseteket... a Kérdező valszeg holnap sikeresen túl lesz a beavatkozáson, és elkezdhetik a párjával a kapcsolatuknak a rendberakását... hogy mire letelik a 4-6 hét a szexuális vágy is adott legyen...

2021. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/233 anonim ***** válasza:
31%
#188! Olvasni tudsz-e? Nem tűnt fel, hogy a Kérdező is nő, nem pedig egy "megmentendő férfi"?
2021. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/233 anonim ***** válasza:
31%
Jó. Majd kíváncsian várom a kérdező beszámolóját 6 hét múlva arról, hogy a szex jobb, mint valaha.
2021. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/233 anonim ***** válasza:
71%
#190 "de lehet egy pszichológusnál tett látogatás neked is segítene feldolgozni ezt a traumát, hogy van egy gyereked." - ha most neked annyi ezresed lenne, ahányszor én már jártam pszichológusnál, akkor meglehetősen gazdag ember lennél. Nem is egynél... Szóval 100%, hogy semmi nárcizmus sincs bennem, ahogy az is, hogy az exem egyoldalú gyerekvállalásán semmit sem tudott segíteni, az semmiféle pszichológustól sem lett kétoldalú:)))
2021. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/233 anonim ***** válasza:
36%

Kivánná a f... om, megöleti a gyerekemet, mert majd inkább holnap szeretne apa lenni.

Nekem nincs bajom az abortusszal, ha senki nem szeretné, megbeszélik ennyi, de kierőszakolni az undorító, és azért mert akarok de majd,

Nekünk a lányom becsúszott 1 évvel későbbre terveztük, de senkiben fel nem merült, hogy akkor vetessük el, akartunk gyereket akkor meg mindegy mikor jön.

Itt nem az van hogy nem akarnak, mert akkor más a helyzet szerintem, de akkor is megváltozhat az ember hozzáállása.

2021. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/233 anonim ***** válasza:
71%
#192, így van, a Kérdező is egy nő - a normálisabb fajtából - aki a kapcsolatát akarja megmenteni.
2021. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/233 anonim ***** válasza:
41%
Amit nem fog tudni megmenteni. Csak a kapcsolata mellett még azt a gyereket is elveteti, akit egyébként szeretne. Remek ötlet.
2021. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/233 anonim ***** válasza:
67%
#197, szerintem pedig simán meg fogja tudni menteni, ha az AB után tényleg mindketten ebbe teszik az energiájukat... És hát ja, kiváló úgy gyereknek születni, hogy eleve csak anyja van, és az apja ráadásul hideglelést kap tőle... tényleg, csodálatos sors, életkezdet...
2021. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/233 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg nem fogja tudni megmenteni a kapcsolatát.

Legkésőbb akkor fog tönkremenni, mikor kiderül, hogy a kedves párja amúgy 2-3 év múlva sem akar majd gyerket.

De tudom, ez csak az én fantazmagóriám:D És minden olyan kapcsolat tökéletesen működik az idők végezetéig, amiben egy ilyen horderejű dologban nincs semmiféle egyetértés. Biztosan ezért megy tönkre az olyan kapcsolatok 99%-a, ahol a két fél nem ért egyet a gyermekvállalás mikéntjében, legyen akármilyen a felállás.

De majd remélem visszajön a kérdező 6 hét múlva, meg egy év múlva, meg 5 év múlva, és leírja, hogy minden a legnagyobb rendben, fantasztikus a harmónia és 5 év múlva már két gyerekük lesz.

2021. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/233 anonim ***** válasza:
71%

"Legkésőbb akkor fog tönkremenni, mikor kiderül, hogy a kedves párja amúgy 2-3 év múlva sem akar majd gyerket."- tecsógazdaságos kristálygömb... ennyi erővel a jövő heti lottószámokat is lehetne... mert egyébként honnan tudnád, hogy a Kérdező párja mit akar majd 3 év múlva??? (jó, ha ő maga tudja, esetleg)

De, ha a Kérdező megtartaná, na abban biztos hogy szétesne a kapcsolat, akkor tutin nem lennének együtt már 3-4 év múlva... mert az lehet, hogy a párja esélyt adna (ahogy én is adtam), majd jó sok idejét és energiáját elpocsékolva rájönne, hogy nem működik... (nb. az első gyerek születése utáni 3-4. év a válási csúcs - ez tény)

Hát bizzunk benne, hogy a Kérdező elég erős lesz kitartani az elhatározása mellett, amivel marad még esély a kapcsolatnak.

(meg reggel 6-kor majd úgyis ideböffenti az ügyeletes magzatvédő, hogy "akár még az utolsó pillanatban is meggondolhatod magad, és felállhatsz")

2021. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!