Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Belekezdenétek úgy a lombikba,...

Belekezdenétek úgy a lombikba, hogy a párotok dohányzik és nem tud róla leszokni?

Figyelt kérdés

Ha tudnátok, hogy bár nálatok is van kisebb gond a (teherbeesés szempontjából), de a nagyobb probléma a férfi oldalon van, a párotok viszont dohányzik és nem tud/nem hajlandó róla leszokni, akkor is belekezdenétek így a lombikba?

Persze, aki eleve össze se jönne cigis pasival, az most ne írjon, vagy legalábbis képzelje abba a helyzetbe magát, hogy engem amúgy egyáltalán nem zavarna, hogy cigizik, elfogadtam így.



szept. 30. 22:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
40%

Mi belekezdtünk így a lombikba, bár neki jók voltak az eredményei.

Szerintem igen, újra belekezdenék.

Nem gondolom hogy ezen múlik.

Bár biztos kérném hogy próbálja csökkenteni vagy leszokni. Először átállni iqosra aztán leszokni.

De engem ez nem befolyásolna.

okt. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Itt elhangzik, hogy “de a nagyobb probléma a férfi oldalon van”…

És de a spermiumok minősége nagyban függ az életmódtól is.

okt. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
52%

Így csináltuk végig a lombikokat (a második sikerült). Pedig előtte pár évvel kb. 2 évre leszokott...

Nekem is megvan/megvolt a véleményem róla, nem is rejtettem véka alá soha. De az ő akaratgyengesége miatt ne legyek anya?

Ugyan nem szívott sokat, de alapból azt gondolom, ez lett volna a minimum, hogy leszokik. Nekem is kellett áldozatokat hozni. Pl. tűfóbiásként magamat szúrni.

A lakásban nincs dohányzás, de mindig szóvá teszem, hogy ezzel is passzív dohányzásnak teszi ki a gyerekünket, hisz ott van rajta.

Utálom a bagót, két láncdohányos szülővel nőttem fel. Csak apám legalább azóta leszokott.

okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

1. Férfi oldalon van a gond, amiben jelentős szerepet játszik a dohányzás.

2. Egy nőnek elég nagy áldozatokat kell hozni a lombik kapcsán (injekciók, fokozott kockázat daganatos betegségre), ő meg arra nem képes, hogy a cigit lerakja?


Nem kezdenék bele.

okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
94%
A 4-es válaszoló 2. pontjára hivatkozva, nem. Nem kezdenék így bele a lombikba. Gyakorlatilag a cigi mindennél fontosabb neki, téged is beleértve, hiszen lehet hogy ha életmódot váltana, akkor pár hónap/1 év múlva természetes úton is lehetne gyereketek. Nem kéne hormonokkal bombázni téged, mellesleg lehet totál feleslegesen, mert a hímivarsejt egészsége ugyanolyan fontos az embrio életképessége szempontjából, mint a petesejt minősége. Ha neki ennyivel fontosabb a cigi, akkor még a kapcsolatunk létjogosultságán is elgondolkodnék. Persze, tudom, amúgy fantasztikus, áldott jó ember, stb. Ha neked mellékes, hogy ennyire nem képes, akkor nyilván mindegy. (Én is voltam függő, 13 év után szoktam le, sokadik próbálkozásra. Napi 1 doboz simán megvolt, szóval nem kocabagós voltam. Egyáltalán nem lehetetlen leszokni.)
okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem. És nem igaz, hogy az apai dohányzás annyival kevésbé lenne rossz… Egyrészt igen, a hímivarsejtek minősége pont ugyanolyan fontos, mint a petesejté. Ha vacak spermakat tud lombiknál is produkálni, lehet, téged tök feleslegesen kínoznak meg.

Másrészt az anyai passzív dohányzás ugyanúgy káros a magzatra, majd később a gyerekre.

És lehet megkövezni, de ő annyira mégsem akarja azt a gyereket, hogy letegye a cigit. Ha egyedül nem is megy, terápia, csoportok, kevésbé rossz alternatívák is állnak rendelkezésre.

És lesznek ennél sokkal nehezebb időszakok, nagyobb áldozatok… azokat is így fogja kezelni?

okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 babyboom567 ***** válasza:
94%
Igen, amit a 16-os ír.Ha megszületik a gyerek ettől sokkal nagyobb áldozatok is lesznek.És az mind egyedül a te nyakadba lesz.Párkapcsolatban élő,egyedülálló anya leszel, egy akart gyenge pasival,és odáig is fajulhat a dolog, hogy ezért téged fog hibáztatni.Én is a kapcsolaton gondolkodnék el, mert gyerekkel sokkal nehezebb kilépni.És ez még mindig nem minden,a gyermeked másolni fogja az ő szokásait,viselkedési mintáit.És ettől fog megszakadni a szíved,mert neked 200%-os melód lesz a gyerekben,és ennek ellenére fogja másolni a sz@rt.
okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Lehet örökbefogadni, minek saját gyerek, ha nem jön össze természetes úton? Én a lombik ellen vagyok, ennyire ne legyenek már egoisták az emberek, hogy mindenáron saját gyerek kell. El kell engedni, aztán lehet közben mégis összejön egy saját. Sosem értettem ezt a saját gyerek mániát, főleg, hogy tök átlagos emberek csinálják ezt. Nem vagy te Albert Einstein, hogy mindenképp tovább kelljen adni a génjeidet.
okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
4%

Én sok mindent megértek, nagyon fájó dolog lehet ha valakinek nem jön össze egy saját gyerek és nagyon szeretne. De ez nem teljesen normális, hogy ennyire belepiszkálnak az orvosok a "dolgokba". Jó, összejön egy egészséges kisgyerek, nagy az öröm de ki tudja, hogy az ő utódjaiban nem okoz-e valami problémát az: hogy keletkezett az élete. Soha ennyi egészségügyi problémás

gyerek nem született.

okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Hátha már lombik kell hogy legyen gyerek, igazán abba hagyhatná a cigit legalább arra az időre. A cigi "csak" rontja a spermiumok minőségét, de ez pont tehet annyit, hogy amiatt nem jön össze.
okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!