Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák ti terhesen belekezden...

Anyukák ti terhesen belekezdenétek egy új vállalkozásba? Szerintetek mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 28 hetes terhesen jelenleg 3 hónapja itthon vagyok. Az előző munkahelyem a terhességtől teljesen független dolog miatt kellett otthagynom. Párom dolgozik ő olyan 110 körül keres havonta + nekem 58.ooo ft a táppénzem és erre jön még a lányom után a családi. Nem sokat keresünk összességébe, amiben szerencsések vagyunk, hogy saját lakásban lakunk így kb. pont elég hónap végére a pénzünk, de félre tenni már nem tudunk.

Engem szörnyen zavar, hogy 3 hónapja függök páromtól és hogy tőle kell pénz kéregessek ha valamit vennem kell gyógyszer, kaja, bevásárlás stb. Mindig ad ha kérek nem arról van szó, csak nem vagyok ehhez hozzászokva. A másik ami idegesít hogy itthon vagyok és semmit nem tudok csinálni. Dolgozni sehova nem vesznek fel terhesen, ha megszülök akkor meg azért nem fognak felvenni, mert nincs az a munkáltató aki hozzám igazodna. A sok gondolkodás után pont közbejött egy lehetőség, egy ötlet amit úgy érzek meg kellene valósítani. Még lenne szűk 3 hónapom a papírmunkálat elintézni és beindítani a dolgot, de nagyon félek. Egyrészről jó lenne, mert tudnám úgy alakítani a munkámat ahogy én szeretném, lenne elég jó bevételünk is belőle ha össze jönne úgy ahogyan azt elgondoltam, tudnám a babóm mellett is csinálni viszont ott a másik oldal ha nem sikerül akkor bukok vele olyan 3oo.ooo-et. Szerintetek érdemes kockáztatni? Bevállalnátok a dolgot? Van valami tanácsotok, vagy tapasztalat?


2014. ápr. 8. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben valaki tud besegíteni amikor még kicsi a baba, akkor igen.

Egyébként inkább vágj bele, mint otthonról várd a sűlt galambot!!

2014. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, tehát érdemi tanácsot nem tudok adni, de ha jól végiggondoltál minden eshetőséget és úgy látod menne - én belevágnék.
2014. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kezdeti es a havi fix költségekre lenne penz?
2014. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy előre sajnos nem tudom megjósolni mennyire lesz sikeres eléggé két esélyes a dolog. Ha összejön lesz egy nyugis, viszonylag jövedelmező munkám az elkövetkezendő pár évre míg babázok. Nem olyan könnyű, de segítséggel megoldható lenne úgy gondolom. Viszont ha nem sikerül akkor ugrik a megtakarításom.
2014. ápr. 8. 13:34
 5/9 A kérdező kommentje:
4oo.ooo Ft körül van a megtakarításom, ez a pénz kellene a beindításhoz és a kezdeti 2-3 hónaphoz hogy beinduljon és meglássam, hogy a valóságban mennyire működik. Ha nem akkor sajnos viszont nem látom ezt a pénzt.
2014. ápr. 8. 13:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Tesztekkel a környezetedben, hogy mennyire lenne szükség a vállalkozásodra. Ha pl élelmiszerboltok akarsz nyitni a Spar mellett az értelmetlen, de egy csaladi napközi egy ovodai férőhely hiányos helyen jo otlet.
2014. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindegy, hogy mivel szeretnél elkezdeni foglalkozni. Én belevágnék, de lehet hogy csak a baba 2 éves kora után, hiszen az elején minden idődet leköti, nem biztos hogy tudnál mellette dolgozni. A másik még ami eszembe jutott, hogy gyedet így hogy fogsz kapni ha működő vállalkozásod van? De azért is nem mindegy, hogy mivel akarsz foglalkozni, lesznek-e alkalmazottaid, vagy ha szolgáltatásról van szó, hogy állítanál ki számlát gyed alatt?
2014. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyed összege amúgy is elég kevés úgyhogy azt be kellene áldozzam a nagyobb bevétel érdekében, 1 év után meg mehet a kettő együtt. Ezt a könyvelőmmel kell majd pontosan átbeszélni, de ezek az állami támogatások nemigen érdekelnek, mert sajnos nem sokra elég. :(
2014. ápr. 8. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nagyban függ attól,hogy milyen a vállalkozás, de én így vállalkozóként azt mondanám,hogy ne kezdj bele. Anno, amikor én a vállalkozásom indítottam, majd meghaltam, annyi melóm volt vele.

Volt,hogy még este 9-kor is az üzletben voltam, pakoltam az új árut, áraztam, stb.

Most már félig-meddig visszamentem, bölcsis a fiam, és az ügyintézés részét én intézem, de van egy eladóm, akivel szerencsém volt. De még így is sok vele a meló, pedig már 4 éves az üzlet.

Emlékszem, amikor megszültem, volt,hogy a kórházban hívtak üzleti ügyben.:)

Amikor megszületett a fiam, az első időkben arra is emlékeztetni kellett magam,hogy két etetés és peluscsere közben letusoljak. Nem hiszem,hogy megfelelően tudtam volna vinni a baba mellett még a vállalkozást is!

2014. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!