Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veletek hogy viselkednek az...

Veletek hogy viselkednek az emberek, ha látják, hogy terhes vagy? Szerintetek mi lenne a helyes? (Pl udvariasság)

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre, hogy kasszánál előreengedni, ha leejtesz valamit felvenni, nem cigizni a környezetedben stb...


Nektek mik a tapasztalataitok?


2013. dec. 11. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Szia, nekem kb. 2x adták át a helyet és ennyi volt. Ja meg a háziorvosnál volt elsőbbségem, nem kellett kivárni a sort, de mindehol máshol igen...
2013. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Én már csak annyinak is örülnék ha vonatnál, busznál nem könyökölnének a hasamba...vagy a városi tömegben :(
2013. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

A kasszánál előreengedni csak mert terhes valaki, szerintem nem jellemző, és nem is igazán látom értelmét, a terhes nő is ki tudja várni a sorát, nem siet sehová, nincs rosszul.

Ha leejtek valamit, azt fel szokták venni. Normálisabb helyeken hellyel is kínálnak. De például pár hete utaztunk távolsági buszon (1 órás út), egy 2,5 évessel és elég nagy pocakkal, az senkit sem érdekelt, negyedórát álltunk a buszon, mire le tudtunk ülni, mert ott kiürült a busz, szinte mindenki csak a kövi faluig ment vele rajtunk kívül. Volt, hogy vizeletet vittem a laborba (gyerekét), látszott a nagy pocakom is, de hátrább már megjegyzéseket tettek (ráérő nyugdíjasok), amiért nem a sor végére álltam, pedig nem is vérvételre mentem be, csak letettem a pisit és a beutalót, szóval nem tartottam fel senkit.

A cigizés van akit érdekel, és nem gyújt rá, van akit meg nem izgat, nem zavartatja magát. De zárt térben mondjuk nem szokott egyik rokonom se rágyújtani mellettem, maximum utcán, udvaron.

2013. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

Velem mindenhol udvariasak. (Bár nem bkv-zom, így szerencsémre sok-sok kellemetlenségtől megkímélem magam.)

A házidokinál minden kismama elsőbbséget élvez, legyen az vizsgálat vagy táppénzes papír. (Jó fej volt, kihirdette, hogy akinek nem tetszik a rendszer, lehet teherbe esni, akkor megkapja ugyanezt a bánásmódot.)

Ha meglátják, hogy terhes vagyok (34 hetesen elég nyilvánvaló), sokszor idegenek is megkérdezik, hogy mikorra jön, kisfiú lesz-e vagy kislány...

Előre nem szoktak engedni, de nem is várom el, nem is kérem, bár nem megyek már olyan helyekre, ahol kilométeres sorok vannak.

A cigivel vannak csak problémáim, mert a kórháznál is bejárati ajtó mellett van a dohányzó rész, kénytelen az ember átkocogni a füstön, de ez nem a dohányosok figyelmetlensége.

2013. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
nekem egyszer a nögyogyasznal atadtak a helyet mig vartunk, meg egyszer kinyitottak az ajtot előttem. ennyi. az viszont szarul esett mikor jöttem ki a cukorterhelésröl a 2.vérvétel utan és nem hogy helyet nem adtak alig birtam arrébb menni mert mindenki megallt a folyoso közepén és kerülgetni kellett őket. meg a boltban leejtettem a harisnyát amit nézegettem és szétnéztem van e a közelben valaki akinek szolhatnék hogy olyan hejre esett ahol nem igazán érem el erre a biztonsagi őrt latom töllem 2méterre hatratett kézzel vigyorog ram. végignézte ahogy felveszem nagynehezen....
2013. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Én sokáig "szenvedtem" attól, hogy nem adják át a helyet a buszon, pedig mondjuk a 20-30. hét között már eléggé látszott a pocakom, meg akkor még kabátot se kellett hordani hogy takarta volna. De azért írom idézőjelbe, mert igazából csak elvben zavart, panaszom nem volt, hát ácsorogtam türelmesen.

Mostanában már átadják a helyet, meg a pénztárnál is előreengedtek nem is egyszer. Sőt múltkor a Sparban egy idős férfi szabályosan lecseszett, hogy mért nem álltam eleve előre. Mondjuk ezt nem várom el egyáltalán, de szívesen fogadom és mindig megköszönöm.


A cigizés... Hát, erre nagyon háklis vagyok, de az voltam a terhességem előtt is. Messzire elkerülöm a dohányzókat. De ahogy előttem is írták, mikor a kórházba csak úgy tudsz bemenni, hogy átverekszed magad a cigiseken, elég morbid tud lenni.

2013. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
engem egydzer eloreengedtek a kasszànàl.rendes dolog volt, viszont az ellenanyag szűrést elfelejtette a dokim 2013 feb 20-ra voltam kiirva 19-èn a péterfy laborba a nyugdìjasok mèg a kiskönyvemet is elkérték , hazafele elfogyt a magzatvizem...:-)
2013. dec. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért érdekes, hogy sok kismama mennyi mindent elvárna, aztán ha ők már nincsenek ebben a helyzetben valahogy elfelejtik milyen is ez, vagy nem tudom, de utána már nem nagyon érdekli őket kell-e a kismamának kisgyerekkel ácsorognia a buszon pl. Persze, tisztelet a kivételnek. Szerintem az alap, hogy terhes nőnek, pici gyereknek átadom a helyem a tömegközlekedésen. A kasszánál előre engedés nem jogos szerintem, más is siethet. A cigi meg... Manapság a zárt terektől már ki vannak tiltva a dohányosok, az utcán meg nyilván nem fogja elnyomni, mert szembejöhet vele egy terhes nő.
2013. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Eddig csak rossz. 20 hetes vagyok elég nagy pocakkal. Sehol nem engedtek még előre, tegnap a vonaton egyszerre indultam meg egy lánnyal leszállni, mire közölte, hogy miért tolakodok, nem zavar, hogy ö is leszállna? Nem tolakodtam... Ezek után kétszer vállon vert a biciklijével, amit cipelt, és leszállt előttem. Fiatal lány volt. Meg kell mondjam elsírtam magam, hogy milyen világba születik a gyerekem.
2013. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Engem nyugdíjasok támadtak le az ICn hogy a terhesség nem betegség ne tolakodjak, azt hittem az egyik nekem jön...valami színházi előadásra mentek...tehát bocsánat hogy így mondom "épek" voltak.
2013. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!