Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti így belekezdenétek a...

Ti így belekezdenétek a szopiztatásba? Mennyi idő, amíg teljesen "elválasztom" majd a babát?

Figyelt kérdés

Január elején fog megszületni az első babánk, nekem egy félév lesz még hátra az egyetemből. Úgy döntöttünk, hogy nem passziváltatok, inkább befejezem most, amíg pici a baba. Mert mindenki azt mondja, hogy egy újszülött mellett sokkal könnyebb lesz, mint egy már mászó, totyogó baba mellett. Segítségem lesz bőven, emiatt nem aggódom.


Viszont szoptatni azután nem igazán fogok tudni, hogy visszamegyek az egyetemre. Ezért érdekelne, hogy próbálkozzunk így egyáltalán, vagy nincs értelme? Olvastam, hogy sokaknak az első pár hétben be sem áll rendesen a dolog, feleslegesen szenvedtetni nem akarom a babánkat és magamat sem. Plusz utána el is kéne választanom, és átszoktatni a tápszerre.


2018. nov. 2. 15:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora lesz, amikor visszamész? Egyébként simán lehet "hibrid" meghajtású :), azaz reggel-este anyatej, napközben tápszer, vagy ha sok tejed lesz, lefejheted és azt kapja meg mástól távollétedben. Illetve volt így egy barátnőm, ő kiszaladt szünetekben szoptatni, mert a nagyszülők odavitték a picit, persze ehhez is sok kell, hogy klappoljon.
2018. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

6 hetes lesz, amikor kezdem a sulit.

Éppen ezaz, hogy fejni szerintem nem igazán fogok tudni, mert gondolom azt napközben is kéne, amikor nem leszek itthon... Vagy elég napi 1-szer, 2-szer? Azt pedig nem szeretném, hogy rángassák itthonról csak azért, hogy megszoptathassam valahol "elbújva".

2018. nov. 2. 15:46
 3/36 anonim ***** válasza:
34%

Törvényben meghatározott jogod, hogy munkahelyen / iskolában biztosítsanak helyet ahhoz hogy szoptass / fejj.

Nem tudom, de nekem a gyerekem egészsége fontosabb lenne mint az egyetem. Ez pedig az anyatejnél kezdődik.

2018. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
48%
A babának biztos, hogy az anyatej a legjobb. Szünetekben el tudod intézni ha van segítő kéz. :)
2018. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Szerintem az a baba is egészséges, aki tápszert kap. Nyilván fontos az anyatej, de nem mindenáron, kellemetlenségek mellett.
2018. nov. 2. 15:50
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Akkor 6 hétig szoptass - az első időszak nagyon fontos, azt kapja meg. Az butaság, hogy az felesleges, nagyon is fontosak az első hetek és az alatt még nem lesz "függő" sem. Utána meg fokozatosan tápszer, és csak reggel és este pár hét alatt leáll a tej, és tápszeres lesz. Ez nem okoz neki törést.
2018. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 piroska és a farkas ***** válasza:
96%
Nos, nekünk is azt mondtàk, H a férjem ne passzivàltasson, mert milyen nyugis időszak ez..na igen. Szüléskor kiderülő probléma miatt egy hetes koràtól hordtuk gipszelésre a babànkat, összesen 8 x, 2 hónapos koràban jött a reflux, folyamatos sìràs. 5 hónapos volt, mire aludhattunk 2-3 óràt egybefüggően éjszaka ..szóval én nem mondanàm, H biztos, H az olyan könnyű időszak. Egy gagyogó baba sokkal jobban elvan a nagyikkal, mint egy picike, aki ha tehetné, egész nap hozzàd lenne bújva jòpàr hónapig. És igen, egészséges a tàpszeres is, de ha van anyatej és van lehetőség szoptatni, akkor vétek nem megadni a babànak.
2018. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%
6hetesen azért már kiderül, mennyire megy a szoptatás és hogy ő olyan baba, aki 3-4 óránként eszik sokat vagy aki kétóránként keveset. Fejni egyébként kb. fél óra lenne 3-4 óránként, szóval ha nem utazol sokat, egyszer kéne napközben pl. a mosdóban (a fejőből rögtön a cumiba megy), azt be egy hűtőtáskába és másnap megmelegítve megkapja. Tehát ennyi macera lenne vele.
2018. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%

Még annyit mondanék, hogy a babának az életében az első hat hónapban te vagy a lényeg, ilyenkor még nem tudja hogy ő külön személy , azt hiszi hogy az anyja és ő továbbra is egy.

Nem véletlen , hogy válások esetén is az egész világon az első egy évben sehol nem viheti el az apuka gyereket ezt még a bíróságon is tudják hogy ilyenkor az anya a legfontosabb a gyereknek.

Az első időszak a legfontosabb, hogy ilyenkor legyél a közelében, én el nem tudtam volna képzelni , hogy a pár hetes babámtól távol legyek, akár 5 percre is.

Én is végeztem egyetemet, de ezeket az első heteket sosem kapod vissza, ezek a legfontosabbak. Semmilyen egyetemi végzettség, nem fogja neked pótolni, hogy elszalasztod az első időket. Én biztos hogy halasztanék.

2018. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
98%
Igen, belekezdenék, mert az első hetekben nagyon fontos az anyatej, 6 hét után meg fejnék neki, mert ha van tej, akkor azért 4-6 hós koráig érdemes lenne anyatejjel etetni. Nekem most 17 hónapos a lányom és tényleg nehezebb utána rohangálni, mint amikor csecsemő volt és csak feküdt, viszont már sokkal könnyebben lehet másra bízni, akár bölcsibe is vihetném ha szükséges lenne. Én passziváltatnék a helyedben, mert az első időszak egyáltalán nem könnyű és nagyon az anyját igényli a pici.
2018. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!