Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti így belekezdenétek a...

Ti így belekezdenétek a szopiztatásba? Mennyi idő, amíg teljesen "elválasztom" majd a babát?

Figyelt kérdés

Január elején fog megszületni az első babánk, nekem egy félév lesz még hátra az egyetemből. Úgy döntöttünk, hogy nem passziváltatok, inkább befejezem most, amíg pici a baba. Mert mindenki azt mondja, hogy egy újszülött mellett sokkal könnyebb lesz, mint egy már mászó, totyogó baba mellett. Segítségem lesz bőven, emiatt nem aggódom.


Viszont szoptatni azután nem igazán fogok tudni, hogy visszamegyek az egyetemre. Ezért érdekelne, hogy próbálkozzunk így egyáltalán, vagy nincs értelme? Olvastam, hogy sokaknak az első pár hétben be sem áll rendesen a dolog, feleslegesen szenvedtetni nem akarom a babánkat és magamat sem. Plusz utána el is kéne választanom, és átszoktatni a tápszerre.


2018. nov. 2. 15:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
69%

Majd meglàtod, hogy milyen fantasztikus èrzès, mikor sìr a babàd, mellre teszed, ès ùgy megnyugszik tőle, ahogy semmi màstòl. Teljes extàzisba kerül, mert neki mèg nincs attòl jobb, fontosabb dolog a vilàgon, mint hogy odabùjhasson hozzàd.


Ez nincs mindig így. Miért nem fogadjátok el, ha nem akar a kérdező szoptatni?

2018. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
40%
Én probalkoznek a szoptatassal, az anyatejnel nincs jobb a kicsinek. Siman lehet az h fejed es azt megkapja napkozben, es amikor otthon vagy akkor.tudod szoptatni. Persze ha te nem szereted eroltetni a szoptatast azt is megertem :)
2018. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Az éjjeli ébredéseket vállalja a férjem, az itthoni dolgokkal (főzés, takarítás, háztartás) nem kell foglalkoznom. Igen, tisztában vagyok azzal, hogy nehéz lesz. De fontos számomra a diploma is, nem akarnám húzni-halasztani folyamatosan. Ráadásul csak 2 félévet lehet egymás után passziváltatni, és egy 1 éves gyerek mellől is ugyanolyan nehezen fogok tudni elszakadni, mint egy újszülöttől.

"Magyarul szarnám le az egyetemet." Én viszont nem tudok ennyire nemtörődöm lenni valamivel, amibe már így is rengeteg pénzt, és energiát fektettem/fektettünk. Nyilván a baba a legfontosabb már most nekem is, de ez nem jelenti azt, hogy minden másra teszek magasról.


Persze, jó a szoptatás, ha van rá lehetőség és egyik félnek sem teher, probléma. De nem kell olyanról beszélni, hogy ez extázissal járna, és hasonlók. Ez egy módja annak, hogy tápláljuk a babát, a kötődés máshogy is kialakul.

2018. nov. 3. 09:44
 24/36 anonim ***** válasza:
36%

" 1 éves gyerek mellől is ugyanolyan nehezen fogok tudni elszakadni, mint egy újszülöttől."


Van nagyobb gyereked ? Nincs, tehat fogalmad sincs.

En csak a babat sajnalom mar most. Hogy ilyen anyja lesz.

De ne gyere ide nyogni egy ev mulva, hogy " nem kotodik hozzam a gyerekem, mit tegyek ".

2018. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Milyen anyja? Aki a legjobbat szeretné neki? Igen, ez biztosan sajnálatra méltó. :)
2018. nov. 3. 10:41
 26/36 anonim ***** válasza:
57%

Annyira szánalmas némelyik válaszadó.

Kérdező: fejezd be a sulit, én is így tenném. Más doktorit csinál baba mellett. Senkinek semmi köze mivel táplálod.

2018. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Tudod, h mi a legjobb a babàdnak? Te. Úgyhogy ha valóban a legjobbat akarod neki, akkor nem csinàlsz problémàt abból, h fél évvel később kapod majd kézhez a diplomàd.
2018. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
87%

6-ban adtam a kérdezőnek választ. Ne cifrázzátok, a kérdező nem azt kérdezte, hogy kell felnevelni egy gyereket -csak hogy szoptasson-e 6 hétig. A válasz egyértelműen: igen.

Van értelme, sok értelem van, és nem lesz gond az elválasztással.

2018. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
56%
Most miért kellett 0 %-ot kapjak? Értem, megjöttek az ősanyák.
2018. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
"Senkinek semmi köze mivel táplálod." Igaz, de ez volt a kérdés, és hát mindenki aszerint nyilatkozott, ahogy ő döntene. Nekem több olyan barátnőm is van, akik az első vagy többedik diplomát baba vagy baba és kisgyerek(ek) mellett rakták le és szoptattak. Biztos sulitól is függ (ezek gyógytornász, óvónő, pszichológia, művszervező, meg fizikus és pszichológus akármilyen továbbfokozások voltak... de szóval nem mondjuk orvosi), meg tudom, hogy egyikük pl. átment levezőre, a másik kapott felmentést néhány gyakorlat alól, amit elvileg ugyan nem lehetett volna, de aztán mégis megengedték. Szóval érdemes megpróbálni.
2018. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!