Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti így belekezdenétek a...

Ti így belekezdenétek a szopiztatásba? Mennyi idő, amíg teljesen "elválasztom" majd a babát?

Figyelt kérdés

Január elején fog megszületni az első babánk, nekem egy félév lesz még hátra az egyetemből. Úgy döntöttünk, hogy nem passziváltatok, inkább befejezem most, amíg pici a baba. Mert mindenki azt mondja, hogy egy újszülött mellett sokkal könnyebb lesz, mint egy már mászó, totyogó baba mellett. Segítségem lesz bőven, emiatt nem aggódom.


Viszont szoptatni azután nem igazán fogok tudni, hogy visszamegyek az egyetemre. Ezért érdekelne, hogy próbálkozzunk így egyáltalán, vagy nincs értelme? Olvastam, hogy sokaknak az első pár hétben be sem áll rendesen a dolog, feleslegesen szenvedtetni nem akarom a babánkat és magamat sem. Plusz utána el is kéne választanom, és átszoktatni a tápszerre.


2018. nov. 2. 15:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
69%

"imádom" ezeket a az anyatej-nácikat. (Lehet nekem jönni!) Két gyereket neveltem fel, ma már anyák, szoptattam, de nem volt nagy öröm. Mindkettő tekergett, mozgott közben. Másrészt kevesen tudják, de a szoptatással is szabadulhat fel olyan hormon, ami a gyerekágyi depresszióhoz hasonló állapotot idéz elő. Mindkét lányom küzdött ezzel, plusz az egyiknek ikrei vannak,az egyik baba laktóz érzékeny volt, úgyhogy nagyon rövid ideig szoptatott. Kétlem, hogy van nálunk "kötődöttebb" család. Pedig egyikünkön sem lógott egész nap a baba. Nem aludtak velünk ha megnyikkant nem kaptuk fel, nem etettük, igaz, nem az étel a gyerekeink "vigasza".

Ha meg tudod oldani a napközben a fejést (géppel elég gyorsan megy) tedd azt, ha nem, ne legyen lelkiismeret furdalásod, attól te még nagyon jó anya lehetsz, mint ahogy az én lányaim is azok.

2018. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%

"Mindkettő tekergett, mozgott közben"

A rohadt életbe! Kígyók voltak?

2018. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
71%

Másrészt kevesen tudják, de a szoptatással is szabadulhat fel olyan hormon, ami a gyerekágyi depresszióhoz hasonló állapotot idéz elő.


Pontosan! Végre valaki kimondta az igazat!

2018. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
62%
szuper - a világon minden táján, évezredek óta, sok milliárdan etették így az újszülöttet - gratulálunk azoknak, akik kitalálták hogy ez betegség forrása a "felszabaduló hormonok" miatt. Nincs lejjebb. Ez a nemzedék megérett a pusztulásra.
2018. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem, miért szülsz gyereket, ha nem tudsz vele lenni? A gyerek a fontosabb, nem az egyetem.Az egyetemet befejezheted később is, de a gyerek életének első hónapjai nem pótolhatók, nem visszaforgathatók, elmúlnak.

A saját anyja nem fogja látni egész nap az apró kis rezdüléseit, mozgásfejlődését, semmit.

A szoptatás is egy kihagyhatatlan dolog.

Nem is értelek.Későbbi kapcsolatotokat ez teljesen meg fogja határozni.

Nekem is van 3 gyerekem, meg diplomám is, de a kettőt nem kevertem.

A gyerekeim életében 100%-ban jelen akartam lenni.

2018. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
90%

31-es:"Kétlem hogy van nálunk kötődöttebb család".

Hát ezt te honnan tudod? Mert 100% hogy van!Amit leírtál a gyermeknevelésedről és hozzáállásodról, az elég hibás.

2018. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!