Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti így belekezdenétek a...

Ti így belekezdenétek a szopiztatásba? Mennyi idő, amíg teljesen "elválasztom" majd a babát?

Figyelt kérdés

Január elején fog megszületni az első babánk, nekem egy félév lesz még hátra az egyetemből. Úgy döntöttünk, hogy nem passziváltatok, inkább befejezem most, amíg pici a baba. Mert mindenki azt mondja, hogy egy újszülött mellett sokkal könnyebb lesz, mint egy már mászó, totyogó baba mellett. Segítségem lesz bőven, emiatt nem aggódom.


Viszont szoptatni azután nem igazán fogok tudni, hogy visszamegyek az egyetemre. Ezért érdekelne, hogy próbálkozzunk így egyáltalán, vagy nincs értelme? Olvastam, hogy sokaknak az első pár hétben be sem áll rendesen a dolog, feleslegesen szenvedtetni nem akarom a babánkat és magamat sem. Plusz utána el is kéne választanom, és átszoktatni a tápszerre.


2018. nov. 2. 15:28
1 2 3 4
 11/36 babyboom567 ***** válasza:
93%

Fejned akkor is muszáj lesz napközben, különben folyik magától vagy begyullad.

És szerintem kb annak fogsz örülni, ha 2 órát alhatsz egyhuzamban,nemhogy egyetem.

Különben az én véleményem, hogy passziváltass, és nem az alvás miatt,hanem azért mert ez a gyereked soha többet nem lesz baba,egyetemre meg járhatsz később is pl ha bölcsis lesz.Kimaradsz egy csomó babás dologból, amit később fogsz megbánni, ha pl születik másik gyereked, és vele otthon leszel, akkor fogsz rájönni mit hagytál ki az első gyerekednél.

2018. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Az orvosom mondta, hogyha úgy döntök, nem akarok tovább szoptatni, akkor ír fel gyógyszert, és úgy nem kell bajlódjak azzal, hogy folyamatosan legyen kevesebb a tej, stb.
2018. nov. 2. 16:15
 13/36 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
De az anyatej az csak egy része az első hónapoknak. Nagyon fontos része, de nem csak emiatt ìrjuk többen, h ez mennyire fontos időszak.
2018. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem heti 5 nap leszek távol, ráadásul nem is egésznapokra megyek el.
2018. nov. 2. 16:49
 15/36 anonim ***** válasza:
A második kérdésedre válaszolnék, saját tapasztalat alapján. 4 hónaposan nekem is el kellett választanom a lányom egészségügyi okok miatt, szerencsére elsőre elfogadta a tápszert és a cumisüveget. A tejemet 1 hét alatt el tudtam apasztani homeopátiával.
2018. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
92%

Ha a legjobbat akarod a babának szoptasd vágj bele. Ha csak pár hétig akkor is

Aztán lehet tapszeres anyatejes vegyesen

Vagy csak tápszeres. De ha egy picit is tudsz adni neki akkor ne vond még

Tudod miért fontos az anyatej?


Mi_van_az_anyatejben?aid=20140825100748

2018. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
82%
2018. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
43%
Ùgy làtom, bàrki bàrmit ìr, ezt màr eldöntötted. Nem akarsz szoptatni. Egyèbkènt az sem biztos, hogy lesz tejed. Előre semmit nem lehet tudni, csak azt, hogy bàrhogyan is tàplàlod, nagyon nehèz az első időszak. Mìg beàll az evès, alvàs, összeszoktok, kialakul a rendszer. Lehet hasfàjòs, bàrmi, ami miatt alig alszotok majd. De lehet, eszik-alszik babàd is. Egy viszont biztos, mindenhogyan nehèz. Èn a helyedben tuti, halasztanèk. Nem is tudnèk odafigyelni a suliban, tudva, hogy otthon van az ùjszülöttem. De ez èn vagyok. Èn, akinek 3 gyereke van, ès bàrmit megadtam volna azèrt, hogy szoptathassam őket. De sajnos csak 2-3 hònapig sikerült, addig sem kizàròlagosan. Pedig mindent megtettem. De vègül anyatejet kaptak 8, 12 illetve 5 hònapig. Mert hordtam nekik. Mentem èrte minden nap. Mert egyèbkènt a kèt kisebb nem is nagyon bìrta a tàpszert. Ha vèletlenül kaptak, mert valahovà mentünk, volt, hogy 6-7 òra hosszàig elvoltak 50-60 milivel, annyira eltelìtette őket, hogy nem èheztek meg sokàig. Szòval szerintem, ha teheted, ha lesz tejed, ne vedd el ezt a csodàt magatoktòl. Majd meglàtod, hogy milyen fantasztikus èrzès, mikor sìr a babàd, mellre teszed, ès ùgy megnyugszik tőle, ahogy semmi màstòl. Teljes extàzisba kerül, mert neki mèg nincs attòl jobb, fontosabb dolog a vilàgon, mint hogy odabùjhasson hozzàd. ❤ Jò egèszsèget nektek!
2018. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
68%

Az én babám 8 hónapos de elképzelni sem tudom azt, hogy távol legyek tőle heti több alkalommal fél napokat,meg kimaradjak egy csomó dologból a babával kapcsolatban. 6 hetesen még annyira picike. Nekem nem lenne szívem otthon hagyni őt. Tudván, hogy én vagyok az anyukája és itthon kell hagynom az egyetem miatt. Minden percben ott akartam lenni mellette. Az meg, hogy az egyetem miatt abba kell majd hagyni a szoptatást, ne haragudj de kissé morbid. A babának az anyatej a legjobb minden szinten. Bocsi hogy ezt irom de ha már a pocakomban lenne a bébi, nem azon gondolkodnék, hogy húu basszus hogy lesz a szoptatás itt van az egyetem a nyakamon még, el kell vegezni. Magyarul szarnám le az egyetemet. Ez A kell szó komolyan mondom uralja az embereket. A babád a legfontosabb szerintem jelen esetben, nem az egyetem. Vagy akkor miért vállaltátok be a gyereket, ha még vannak kötelezettségeid?!

Mindenestre majd mikor megszületik a baba biztosan máshogy fogod ezt látni. Boldog babavárást.

2018. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
64%

Nyugis időszak???Tudod mikor lesz olyan?Majd 4 éves korától talán.

Nem csak az anyatej a fontos, hanem a testközelség.

Egyetemre bármikor tudsz menni, de a gyerek csecsemőkora nem jön vissza.Egy csomó mindenből kimaradnál.

Ráérsz önmegvalósítani, most a baba a legfontosabb.Ha nem így gondolod akkor neked még nem való az anyaság.

2018. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!