Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Belekezdenétek úgy a lombikba,...

Belekezdenétek úgy a lombikba, hogy a párotok dohányzik és nem tud róla leszokni?

Figyelt kérdés

Ha tudnátok, hogy bár nálatok is van kisebb gond a (teherbeesés szempontjából), de a nagyobb probléma a férfi oldalon van, a párotok viszont dohányzik és nem tud/nem hajlandó róla leszokni, akkor is belekezdenétek így a lombikba?

Persze, aki eleve össze se jönne cigis pasival, az most ne írjon, vagy legalábbis képzelje abba a helyzetbe magát, hogy engem amúgy egyáltalán nem zavarna, hogy cigizik, elfogadtam így.



szept. 30. 22:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
37%

Nem.

És én vagyok személyesen a példa hogy miért nem.Mindkét szülőm dohányzott(persze mikor anya terhes lett letette egy időre)Kismillió mentális és egyéb betegség.Még 20 sem vagyok,de már több mint 6 féle gyógyszert szedek

szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
57%
Én simán.
szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon nem a cigi mellett érvelek, nem azért írom, soha nem állítottam, hogy bármiben is jót tesz De

"Még 20 sem vagyok,de már több mint 6 féle gyógyszert szedek"

Ráfogtad a cigire - nem attól van.

okt. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%

Két oldala van a kérdésnek szerintem:

1. Azért aggódsz, hogy beteg lesz a baba?

Válaszom: belekezdenék. A dohányzás sosem tesz jót, de az apai dohányzás kevésbé rossz, rengeteg párnál sajnos apukának eszébe sem jut letenni a cigit, ha gyermekvállalásra kerül a sor. (Koraterhességben valószínűleg inkább elhalna a magzat, ha károsodott spermium termékenyítené meg a petesejtet.)

2. Azért aggódsz, hogy ennyit sem hajlandó megtenni a cél érdekében?

Bevallom, hogy nálam ez a nagyobb probléma. Ő ennyit sem hajlandó megtenni, de elvárja, hogy szétnyomasd magad hormonnal, akár "feleslegesen" is, hisz ha rossz a spermaképe, akkor abban valószínűleg a dohányzás is ludas, és így kisebb az esély a sikerre is. Én itt elgondolkoznék, hogy valóban szeretne-e apa lenni, és mérlegelnék, hogy mennyire fér bele nekem az egyedülálló anya szerep (főleg úgy, hogy lehet papíron marad, de ha annyira nem fontos neki az apaság, hogy kb. 3 hónapra letegye a cigit, akkor valószínűleg később is minden a te nyakadba lesz téve, ha meg is születik a várt gyermek, mert a kényelme fontosabb lesz).

okt. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Ha összejött volna könnyen, természetes úton a baba, nem kérném tőle, hogy szokjon le. Nyilván a gyerek előtt/gyerekhez közel, zárt helyen stb. ne cigizzen, de nem kellene leszoknia. Én is úgy gondolom, hogy az apai dohányzás semmiképpen sem jó, de nem okozhat akkora problémát, mint amit pl az 1. ír, sajnálom, de nem hiszem, hogy ettől vannak ezek a gondok.

A problémám az, amit a 2. pontban írsz.

okt. 1. 01:22
 6/38 anonim ***** válasza:
38%

A dohányzás rontja a spermiumok minőségét.

Plusz, amit a 1-es írt. Ismerek dohányzó házaspárt, a fiuk 5 évesen halt meg leukémia miatt. Az orvosok kérték, hogy ne dohányozzanak mellette legalább a lakásban, amikor néha hazaengedték. A másodlagos dohányzás ugyanolyan rossz, vagy talán mégrosszabb.

És igen, a 4-es válaszoló 2.pontja tökéletesen leírja, mi vár rád.


(Én mondjuk össze sem jöttem volna egy bűzös szájú, bűzös ruhájú, bűzös bőrű emberrel.)

okt. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%
Szóval te kockáztasd nyugodtan az egészségedet, kapjál nyugodtan hormonokat, de ő nem tesz meg a sikerért mindent? Érdekes hozzáállás. Én így nem kezdenék lombikot. Még nem cigis, jó spermaképű pasival is kétesélyes. De így csak csökkentitek az esélyeket ha belevágtok.
okt. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
47%

Nektek nem kell még gyerek.

Előbb pszichoterápia, neked főleg, mert te szenvedsz.

okt. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
73%
nem
okt. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%
Láncdohányos ismerősöm a gyereke születésekor tette le a cigit, nem tervezte, esze ágában sem volt leszokni, de az mégis erre vitte.
okt. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!