Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt abortusza, válaszo...

Akinek volt abortusza, válaszolna?

Figyelt kérdés

Pár napja estem át rajta,muszáj volt az anyagi körülmények,és a fiatalságom miatt.Most viszont úgyérzem magam,mint aki ölni tudna azért hogy visszakapja azt a gyereket,vagy gyorsan egy másikkal teherbe eshessek...egésznap sírok,de ettől lázas leszek,és fáj a hasam,ami alapból is fáj a műtét miatt..

A kérdéseim azok lennének,hogy ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot?És az,hogy ennyit sírok,és belázasodok,okozhat gyulladást? és ha van kedvetek ill. lelki erőtök,leírhatnátok hogy miért vetettétek el..A kórházban erről senkivel sem tudtam beszélni..Egyik csaj le se szarta,sokadik volt neki, a másik kettő meg már idősebb volt,volt már gyerekük,és ők is vihogva csinálták végig...

Privát emailnek is örülök,ha itt mások előtt nem szeretnéd elmondani!

köszönöm!!:(:)


ui: abortusz ellenzők hagyjanak most a *megérdemled a fájdalmat,és hogy ne legyen gyereked* típusú kommentekkel,elég bajom van enélkül is..

köszönöm.


2010. máj. 19. 16:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%
Sajnállak nagyon és meg is értelek!!!Fel a fejjel!!!Sok erőt és kitartást!Ettől nem lettél rosszabb ember!
2010. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
annyira kedvesek vagytok,és köszönöm hogy megosztottátok velem ezeket! Jó érzés olvasni,hogy nem vagyok egyedül:(-persze senkinek sem kívánom ezt..
2010. máj. 21. 21:56
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia


én is átestem egy abortuszon, pedig nem voltam fiatal, 26 éves voltam. Nagyon vágytam a babára, jobban mint bármi másra. megfogant nagyon hamar. Ám a kedves apuka úgy döntött inkább megy a maga útján és ott álltam egy részmunkaidős állással, semmi pénzzel,szülői támogatás nélkül és úgy éreztem jobb az hogy most lemondok a babáról és esélyt adok majd valamikor egy másik babának akit tényleg szeretettel nevelek majd fel az apukájával. Tudtam ha megtartom a babát csak a páromat látnám benne, s talán ezért sokszor bűnhődne. Apuka persze lelépett, mindent egyedül csináltam végig!

Heteket sírtam, zokogtam át, vádoltam minden kisgyermekes szülőt: ők miért élhetnek ha az enyém nem lehet itt? miközben tudtam így a jó mert csak tönkretettem volna magamat is és a gyereket is. Évekig ettem magamat, elzárkóztam attól hogy gyerekem legyen. Egész egyszerűen egy idő után védekezésbe léptem át és úgy tettem mintha semmi nem tö9rtént volna. Nem beszéltem róla senkinek, nem gondoltam rá, mert amire nem gondolunk az ugye nincs. És így ettem magamat csendesen és gyűlöltem a gondolatát is annak hogy valaha terhes legyek....így telt el 5 év, sírva minden november elsején. Közben lett egy új párom, összeházasodtunk, tudta min mentem át és miért nem akarok gyereket. Aztán egyszer csak megváltozott bennem valami. Most terhes vagyok, 20hetes és nagyon várom a babánkat. Eleinte úgy éreztem majd megbüntet a sors (és még most is rettegek tőle) és elveszi ezt a kicsit akit dédelgetek a szívem alatt, de próbálok nem gondolni rá. Nagyon hamar összejött ez a baba, nem volt semmi komplikáció. Hazudnék ha azt mondanám gondolok arra a magzatra akitől 5 hetesen vettem, el az élethez vcalóü jogát. Ám azt is tudom hogy za a múlt amin már nem tudok változtatni. FÁj hogy megtörtént, de azt hiszem úgy volt a legjobb. Neme szem ma már magamat és nem számolgatom hogy hány éves is lenne. Örülök annak hogy még egyszer megadatott hogy terhes legyek és remélem egészséges lesz a kicsink.


Gyászold meg te is az elvesztett magzatodat, és hidd el te is hogy így volt a jó. Emlékezz rá szeretettel, kérj bocsánatot tőle egy keresztnél a temetőben, de évek múlva ne azon gyötrődj hogy hány éves lenne. Adj te is lehetőséget egy másik pici életnek, akit tényleg vártok, akire tényleg vágytok. És ne szégyelld a könnyeidet. Te érzed csak hogy min mentél át!!!!!!Te voltál saját magad helyében!


Remélem sikerül neked (is). szia

2010. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Szia!

köszönöm,hogy leírtad!:)

Egyrészről sajnálom,hogy ezt egyedül élted át,mellettem sincs senki aki értené,hogy min megyek keresztül..Másrészről pedig örülök neked,hogy most sikerült terhesnek lenned,egy olyan ember mellett,aki megérdemli,és melletted is marad!:)

Egyszerűen betegesen vágyom most rá,hogy megint terhes legyek,pedig tudom hogy ez nem normális,hiszen ígyis-úgyis ugyanazok a problámák merülnének fel.-anyagi jólét,illetve támogatásnélküli élet- de egyszerűen nem tudom elfogadni hogy már nincsen bennem:(

2010. máj. 21. 22:42
 25/36 anonim ***** válasza:
62%

Szia


Nekem is volt 2 is, az az igazság hogy akkor egyik se viselt meg, szinte fel se fogtam hogy mi történik. Ne készitsd ki magad, eljön az idő amikor megfelelő lesz a körülmény a babához. Én mindig ugy gondoltam hogy inkább legyen abortusz mint hogy "éhezzen" a gyerek, abba szerintem jobban kikészültél volna. Tudom sokan ugy gondolják hogy majdcsak felnö vhogy, de hát ez az...hogy? Nem mindegy, szerintem jól döntöttél. Nézz előre és probálj meg azon lenni hogy megteremts minden körülményt a baba érkezéséhez. Nekem is van azóta egy kislányom, most már nem menne az abortusz, felnőttem és látom hogy mi lehetett volna a másik kettö babáből is. Néha eszembe jut és vhol sajnálom is, de nem bántam meg. 16 évesen gyereket szülni??? Hülye voltam. 20 éves voltam a másodiknál, a jelenlegi páromtól, de szinte nem is gondolkoztam rajta, pont akkor készültünk ki angliába. És hát most már 5 éve itt vagyunk, 11 hónapos a kislányom és meg tudok neki mindent adni. A mosoly az arcán mindig megnyugtat, hogy "megérte". Hidd el meg lehet csinálni, kitartást...

2010. máj. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
64%
9 éve lesz nemsokára,hogy abortuszom volt.A mai napig eszembe jut tudom mikor született volna hány éves lenne.Nagyon-nagyon fájt zokogtam amikor hazamentem a kórházból és persze előtte is.A mai napig fáj.Az akkori élettársammal már nem vagyunk együtt előtte már született egy közös lányunk Ő már 13 lesz.Szóval így utólag azt mondom senkinek nem kívánom de mégis jobb döntés volt.Most itt állnék két gyerekkel egyedül.Nem lenne mellettem a mostani párom 4 éve akit imádok.A sors iróniája nálunk is az,hogy 2 éve nem jön a baba lehet,hogy ez a büntetés.De tudom,hogy egyszer lesz.Szóval az a lényeg,hogy nagyon fájdalmas de el kell fogadnod h most így kellett lennie.Lesz majd babád.Nyugodtan gyászold meg adhatsz neki nevet is imádkozz érte és utána engedd el.Ha egyszer lesz babád tudod,hogy ő már csak a második lesz és a szívedben mindig ez a baba lesz az első.Kitartást neked!
2010. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem olvastam végig az előttem szólókat, nem volt hozzá lelki erőm! Bocsi, ha megismételem, hogy kitartást!


Tökéletesen megértem a helyzetedet!

Nekem 2 abortuszom volt, persze mindkettő házzasságon belüli. És mindkettőt orvos tanácsolta hogy vetessem el. Az elsőnek állítólag kicsi volt a súlya, és ha kellett ha nem, mindent kihánytam, legyengültem, így a baba sem tudott táplálkozni rendesen, majdnem belehaltam. A második orvosi műhiba miatt történt, de ezt nem részletezem. Csak az volt a legnagyobb fájdalmam, hogy amikor az egyik orvos mondta, el kell venni, mert mindketten belehalhatunk (bár ha rajtam múlt volna, a babám életét mentettem volna), és rákerült a sor, ő pont nem volt benn, és egy másik orvos vizsgált meg, aki igencsak durván nyúlt hozzám, és fájdalmat okozott mint testileg, mint lelkileg, mert még a fejemhez is vágta, hogy "ha már meg tudtam csinálni a gyereket, akkor most tűrjem a fájdalamat"... Hiába mondtam neki, ha rajtam múlna nem itt ülnék, de a másik orvos mondta, hogy ez az egyetlen megoldás. Nem hitte el, és még én voltam a sz@r, hogy ilyet mondtam. Nem volt elég a fájdalom, hogy a férjemnek nem tudom megadni a kisbabát, hogy elveszítem azt a kis lényt, aki bennem fejlődik, és akit annyira vártunk a férjemmel, de akkor még az orvos is kínzott. Hónapokon keresztül nyugtatókat szedtem, mert nem tudtam feldolgozni. Az elsőt 2007 februárjában, a másodikat 2008 novemberében vették el. Azóta sem tudtam feldolgozni, és teljes mértékben megértem, hogy most mit érzel, én is szeretném visszakapni a gyerekeimet! Egyiket 12hetesen, másikat 11 és fél hetesen vették el. És ha belegondolok, már nekem is lenne egy 3, és egy 2 éves kisbabám. Hihetetlenül fáj az egész, és még az a szerencse, hogy a férjem mellettem áll, és nem hagyott el, amiért nem tudtam megadni neki a gyermekeket. Nem tudom ezután hogy lesz az életünk, babára gondolni sem merünk, de majd az idő hozza, próbáljuk feldolgozni, ami igencsak nehezen megy, de egyszer az idő minden sebet begyógyít!


Kitartást neked! :'(

2010. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem eben a hónapban lesz két éve hogy el vetettem a babámat,van egy alapbetegségem ami miatt jobbnak láttam én is meg a nőgyógyászom is az abortuszt.Már van egy lányom őt is hatalmas megpróbáltatás árán sikerült kihordanom.Sokáig egyáltalán nem is foglalkoztatott egy másik gyerek gondolata,mondjuk gyógyszert meg nem is szedhetek a betegségem miatt de valahogy mindig megoldottuk a védekezést még csak a menzeszem sem késett soha.De mikor két éve terhes lettem nagyon örültem de rettenetesen féltem is.Éjjel nappal bőgtem mire megszületett a döntésem,a férjem nagyon kikészült mert akarta is a babát de rettenetesen féltett engem.Végül az abortusz mellet döntöttem,de nem részletezem te ezt pontosan tudod hogy milyen volt én pontosan ugyan úgy voltam vele mint és pontosan olyan szobatársaim voltak mint neked ráadásul az egyik ikreket vetetett el hát akkor úgy éreztem hogy innen hanyatt homlok menekülnöm kell csak hát akkor már fent volt a tágító.A műtét után pontosan úgy éreztem mint te hogy azonnal adják vissza a gyerekemet és a műtét után minden menzesz előtt azt kívántam bár csak ne jönne meg.Anyukám meg a férjem is azt hitték meg bolondultam hiszen most volt abortuszom meg hát ugye a betegségem de annyira vágytam rá.Ez kb.1 évig így volt aztán szép lassan észrevétlenül enyhült a fájdalom.Nálad is így lesz minden el múlik semmi nem állandó,minden változik.Tudom hogy most úgy érzed hogy sosem lesz másképp de hidd el el fog múlni.
2010. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
71%
szia, nekem januárban volt, azóta sem tudom túltenni magam rajta...a fájdalom amit érzel, iszonyú, én is átéltem/átélem...és ugyan eltelt már 4 hónap azóta, ennek elenére az én gondolataim között is az jár, hogy mielőbb szeretnék másik babát, aki enyhíti a fájdalmakat. tudom, ő más lesz, nem ugyanaz, de kegyetlen ez az érzés....nekem sem volt akkor más választásom. sok erőt Neked, és pihenj sokat
2010. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy leírtátok.kitartást,és sok erőt mindenkinek!
2010. máj. 22. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!