Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt abortusza, válaszo...

Akinek volt abortusza, válaszolna?

Figyelt kérdés

Pár napja estem át rajta,muszáj volt az anyagi körülmények,és a fiatalságom miatt.Most viszont úgyérzem magam,mint aki ölni tudna azért hogy visszakapja azt a gyereket,vagy gyorsan egy másikkal teherbe eshessek...egésznap sírok,de ettől lázas leszek,és fáj a hasam,ami alapból is fáj a műtét miatt..

A kérdéseim azok lennének,hogy ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot?És az,hogy ennyit sírok,és belázasodok,okozhat gyulladást? és ha van kedvetek ill. lelki erőtök,leírhatnátok hogy miért vetettétek el..A kórházban erről senkivel sem tudtam beszélni..Egyik csaj le se szarta,sokadik volt neki, a másik kettő meg már idősebb volt,volt már gyerekük,és ők is vihogva csinálták végig...

Privát emailnek is örülök,ha itt mások előtt nem szeretnéd elmondani!

köszönöm!!:(:)


ui: abortusz ellenzők hagyjanak most a *megérdemled a fájdalmat,és hogy ne legyen gyereked* típusú kommentekkel,elég bajom van enélkül is..

köszönöm.


2010. máj. 19. 16:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
A hangsúly legyen most a "muszáj volt "-on és akkor könnyebb lesz.
2010. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

nyugodtan sírjál - attól nem lesz gyulladásod, lázad, semmi ilyesmid.

sajnálom, hogy ezt át kellett élned, akármi miatt is történt.

szerintem az a normális, ahogy te érzel. meg kell gyászolnod.

2010. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Ne keseredj el.


Nekem is volt, 16 voltam, fiatalok voltunk, nem gondoltuk, hogy velünk megeshet és hát megtörtént.


Nem is gondoltuk, hogy megtartjuk, nem tudtuk volna felnevelni, nem voltunk rá felkészülve.


Ma 29 éves vagyok, ugyanahhoz a fiúhoz mentem hozzá :)

Szeretnénk babát, most jutottunk el oda, hogy már nagyon hiányzik.


A sors iróniája, hogy már több mint 1 éve próbálkozunk, de nem jön össze.

Nem vagyok elkeseredve, ma is úgy gondolom, hogy jó döntést hoztunk. Ha újra kellene, ma sem csinálnék semmit sem másképp.


Az élet néha nehéz döntések elé kényszerít, év vállalom a felelősséget, mást nem is tehetnék, nem kesergek a múlton, előre nézek.


Szóval, ne szomorkodj, ahogy szokták mondani, az idő majd mindent megold, és tényleg :)


T

2010. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Az a természetes, ha így érzel! sajnálom,hogy így kellett döntened! Megértem, ha valaki nehéz helyzetben nem tudja megtartani a babáját, mi is nagyon gondolkodtunk azon, hogy mit tegyünk. Igen, ezt a babát neked meg kell gyászolni, ugyanúgy, mintha egy közeli hozzátartozót is meggyászolnál. Attól, hogy sírsz, nem leszel lázas és gyulladást se fog okozni. sírd ki magad és gondolj arra, hogy eljön majd az az idő, amikor már tényleg tudsz majd egy babát vállalni!
2010. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is volt 1 abortuszom es utana en is vagytam gyerekre annyira h 6 honapra ra ujra teherbe estem es meg is tartottuk.Valahol megbantam ,h nem tartottam meg az elsot es hamar helyre akartam hozni.
2010. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%

Bár nekem nem volt abortuszom de megértelek.

Én 1 éve estem teherbe,nagyon nehéz körülmények közé jött a baba nemrég,de soha nem bánnám meg,bele sem merek gondolni mi lett volna ha nem születik meg,szóval megértem mit érzel most!

Fel a fejjel,közhely de az idő megoldja(többé-kevésbé)

2010. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Nagyon sajnálom a történteket. Annyira nehéz egy ilyen döntést meghozni, de idővel, majd fogod érezni, hogy jól döntöttél, már amennyire egy ilyen kérdésben van jó döntés. A www.babattervezokoldala.hu-n találsz ezzel kapcsolatban olyan leveleket, amiket azok írták, akik ilyenen estek át mint te. Kívánom, hogy a lelked megnyugodjon!
2010. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó vagyok. Az e-mail cím amit írtam jó nagy hülyeség volt. Itt van helyesen:

www.babatervezok.otthona.net

2010. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, hidd el, nagyon nehéz lehet most neked. Sírj nyugodtan, attól megkönnyebbül a lelked. Én nem voltam ilyen helyzetben szerencsére, de sokszor féltem fiatal koromban, hogy mi lenne, ha ez előfordulna velem. Az abortusz előtt nem lehet tudni, mit fog utána érezni az ember, és milyen nehéz feldolgozni. Gondolj arra, hogy ezt kellett tenned, és majd lesz később olyan helyzet az életedben, amikor vállalni tudsz egy gyereked. És az idő tényleg gyógyír!
2010. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
15%
Ne haragudj,hogy ilyet írok,de nem kellett volna előbb gondolkozni?NEM kötekedni akarok,de mi van,ha többet nem lehet gyereked?Nem idegesíteni akarlak,de nekem ismerősöm járt igy.Ha tudod,hogy nem vállalhattok gyereket,miért nem lehet odafigyelni?
2010. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!