Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek van, vagy volt cisztája...

Akinek van, vagy volt cisztája, válaszolna?

Figyelt kérdés
Rendszeres a ciklusom, azzal baj nincs. Clostit szedtem 3 hónapig, ebben a hónapban már nem és egyszer sem okozott cisztát. Tegnapelőtt pozi volt az LH tesztem, akkor éjszaka voltunk is együtt, a tegnap este kimaradt (ma pótolom). A petefészek szurkálás tegnap megszűnt és ma délelőtt barnás nyák jött egy kicsi, szerintem az ovuláció miatt. De megint szurkál a petefészkem, szinte megállás nélkül, egész nap. A melleim érzékenyek, fájnak, pedig csak mensi előtt pár nappal kezdődik, és akkor sem ennyire érzékeny. Tegnap nagyon rosszul voltam, hánytam, most szintén erőteljes hányingerrel küzdök. Terhességre abszolút nem gyanakszok, rendes mennyiséggel jött meg és 4 nap után is voltak nyálkahártya darabok. Tehát, esetleg ciszta okozhat petefészek szurkálást, hányingert, mellfájdalmat?
2011. jún. 6. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nem volt még cisztám, de nem biztos,hogy összefügg a kettő! Mármint a petefészek fájdalom és hányás. Az utóbbi lehet vírustól is.

Nálam is előfordult pár hónapja,hogy a peteérésem után fájdogált még a petefészkem. Azt hittem ciszta, így uh-ra mentem. Semmi nem volt szerencsére!


11 hkm

2011. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és gratulálok a babádhoz. Esetleg lehet az is, hogy nem egy, hanem két tüsző érik ugyanabban a petefészekben egyszerre? És amiatt fájhat még mindig? Ha nem múlik el 2-3 nap múlva, inkább megyek UH-ra, mert most egy kicsit megijedtem.
2011. jún. 6. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt már cisztám nem egyszer, de teljesen tünetmentes voltam a szabálytalan ciklusokat leszámitva.
2011. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem már 2-szer volt cisztám, az utóbbi esetben a ciszta kívülről rátapadt a méhemre ráadásul. Mindkettő esetben terhességi tüneteket okozott nálam a ciszta, tehát volt: hányinger, mellfájdalom, szurkálás, alhasi görcsök, puffadások, kívánósság, szagérzékenység, furcsa szájíz, fokozott nyálelválasztás, szédülés.

A hőmérsékletem nem tudom hogy alakult ekkor, mert akkor még nem vezettem hőgörbét. Az utóbbinál a mensim 2 hónapig nem is jött meg. De nem kellett semmilyen gyógyszeres rásegítés, mert utána magától megjött a mensi és vérzéssel távozott a ciszta. Nekem a ciszta a fog.gátló miatt alakult ki. Később pedig már nem volt ilyen problémám, rendesen beállt a ciklusom magától. Már csak a baba várat magára...

2011. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sumergo ***** válasza:
Volt petefészekcisztám 1x. Az erős fájdalmon és később görcsön kívül semmi egyéb tünet nem volt. Első 1-2 napban fájt, kb. mint mensikor, aztán később olyan lett, mintha nagywc-znem kéne, de persze nem kellett, majd borzasztó görcseim lettek, úgy kellett leszívni.
2011. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A második kérdésedre válaszolnék : nekem a stimutól több, mint 10 tüszőm érett anno, de némi puffadáson és hasfeszülésen kívül nem okozott semmiféle tünetet. Cisztám ugyan még nem volt, de sokan írták már, hogy csak ultrahangon derült ki, nem éreztek semmit. Ami tüneteket leírtál, én minden hónapban tapasztalom. Hozzátartozik a ciklusomhoz. :-(

2011. jún. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!