Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt abortusza, válaszo...

Akinek volt abortusza, válaszolna?

Figyelt kérdés

Pár napja estem át rajta,muszáj volt az anyagi körülmények,és a fiatalságom miatt.Most viszont úgyérzem magam,mint aki ölni tudna azért hogy visszakapja azt a gyereket,vagy gyorsan egy másikkal teherbe eshessek...egésznap sírok,de ettől lázas leszek,és fáj a hasam,ami alapból is fáj a műtét miatt..

A kérdéseim azok lennének,hogy ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot?És az,hogy ennyit sírok,és belázasodok,okozhat gyulladást? és ha van kedvetek ill. lelki erőtök,leírhatnátok hogy miért vetettétek el..A kórházban erről senkivel sem tudtam beszélni..Egyik csaj le se szarta,sokadik volt neki, a másik kettő meg már idősebb volt,volt már gyerekük,és ők is vihogva csinálták végig...

Privát emailnek is örülök,ha itt mások előtt nem szeretnéd elmondani!

köszönöm!!:(:)


ui: abortusz ellenzők hagyjanak most a *megérdemled a fájdalmat,és hogy ne legyen gyereked* típusú kommentekkel,elég bajom van enélkül is..

köszönöm.


2010. máj. 19. 16:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

én szerencsére nem estem át ilyen megpróbáltatáson, mint Te. Biztos nagyon nehéz lehet! Szerintem is nyugodtan sírhatsz, semmi gondot nem okoz, majt. Jogodban áll megsiratnod a kis babád, meg akkor is, ha Te döntöttel így a sorsáról.Ami elmúlt nem hozhatjuk vissza. Vigyázz nagyon magadra és máskor védekezz, ha nem szeretnél babát, így magadat is megkíméled az ilyen lelki fájdalmaktól. Kívánom, ha bar nem helyeslem a döntésed, hogy minél hamarabb felépülj és lelkileg megerősödj!E.

2010. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
77%

Jól döntöttél...hidd el. Nekem is volt abortuszom 16 évesen, és nem bántam meg akkor hogy így döntöttem. Most 27 évesen érzem azt, hogy megértem az anyaságra. És az, hogy az abortusz után nem lehet gyereked azzal ne foglalkozz. Ez az 1900-as évek elején volt. Most 2010-et írunk. Annyira fejlett már az orvostudomány. Van olyan ismerősöm akinek volt már 6 mielőtt megszülte a kislányát. Sőt..azóta van egy fia is.

Sírd ki magad nyugodtan. Majd megnyugszik a lelked, és majd nagyon jó anya leszel ha eljön az ideje.

2010. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
70%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Ugye Te vagy az?! Ha igen, akkor nagyon sajnállak, végig követtem a történetedet.

Ha nem, akkor is sajnállak nagyon. Nekem 21 éves koromban volt abortuszom, rá 10 évre vállaltam babát, végig rettegtem a terhességemet, hogy biztos megbüntet a JóIsten és elvetélek. Megszületett a kisfiam, amiért a mai napig hálás vagyok és olyan az abortuszom napja, mintha tegnap történt volna, sohasem tudom elfelejteni. Annyira, de annyira megbántam.

2010. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
11%

most legyek bunkó és mondjam azt ,hogy késő bánat?

Nem mondom.. De ha a szexre fel vagy készülve.. akkor a védekezésre is fel kéne.

Fogadd el az ilyen választ is mert nem tudlak sajnálni és ezzel sokan vannak így. nem feszegetem a témát de ez nagyon kijött..Azokra gondolok akiknek alapból nem lehet babájuk.

Lehet lepontozni nem célom ,hogy első legyek a toplistán ,csak véleményt nyilvánítok.

2010. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
igazad van,de védekeztem..gumival.ráadásul egy nappal a menstruációm elmúlása után fogant meg,mikor akkor a legkisebb az esélye..úgyhogy dupla meglepetés..hidd el,nem volt tervben ilyen fiatalon a teherbe esés,azokat pedig sajnálom,akiknek nem sikerül a baba,de mindenkinek van valamije,ami a másiknak nincs..én sem szólom le azokat,akik veszítenek 40.000-t tippmixen,csak azért,mert nekem nincs annyi pénzem megjátszani..ha érted mire gondolok:) és nem kell sajnálni,nem azt kértem.
2010. máj. 20. 12:00
 16/36 anonim ***** válasza:
34%

Akkor elnézést meggondolatlanul válaszoltam ,csak tudod mindenhol arról hallani ,hogy meggondolatlanul vetetik el a babájukat a nők/lányok.

Nekem szerencsére nem volt abortuszom ,de azért még annyit hozzáfűznék ,hogy mivel mint kiderült nem a te hibád volt sajnálom ,hogy így alakult! És időre lesz szükséged mire megnyugszol az biztos.

2010. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
semmi baj,és köszönöm a jókívánságot!:)
2010. máj. 21. 21:09
 18/36 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nem abortuszom volt, hanem vetélésem. Én is nagyon fiatal voltam, 17 éves. Nekem is nagyon nehéz volt. Meg szerettem volna tartani és hihetetlenül fájdalmas érzés volt, mikor az orvos megmondta, amit egyébként is sejtettem.

A lelki nehézségekről sok olvasással, filmnézéssel és a legjobb barátnőmmel való beszélgetéssel próbáltam elterelni a figyelmet. Rengeteget sétáltam és kerültem a babás nőket. Nehéz túltenned magad rajta, én elsírtam magam, mikor a párom sógornője megszült és megláttam a babáját. (Mindenki azt hitte meghatódtam, a párom tudta egyedül, hogy mi a probléma.)


Meg tudlak érteni, sajnos, nehéz helyzetek nehéz döntéseket kívánnak meg. Sajnálom, hogy így alakult, remélem, amikor eljön az ideje és a lehetőségek is adottak lesznek, egy gyönyörű gyermek édesanyja leszel. Kitartás! Próbáld lekötni magad, később enyhül a kellemetlen érzés!

2010. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%
Már lenne egy 6 éves gyerekem, de nem lehetett akkor, fiatal voltam, éretlen. Elfogadtam, hogy nem lehet, csak így tudsz túllépni. Most van babám, könnyen teherbe estem, ne foglalkozz most a riogatásokkal! Gyógyulj meg -lelkileg is!- és dolgozz az életeden, hogy minden alkalmas legyen majd egyszer...
2010. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, 19 hetesen vették el a kislányomat, mert beteg volt... Rettentően megrázott, ráadásul előtte volt egy 8. heti spontán vetélésem is. Szerencsére a férjem és a kisfiam tartották bennem a lelket, meg sok barátnőm is.

Sosem fogod elfelejteni, fekete betűs nap lesz a naptárban és igen, aggódni fogsz a következő terhességednél. De ez csak annyit jelent, hogy van szíved és lelked és bánod a veszteséged. Most könnyek vannak a szememben, mert arra gondolok, hogy most lenne egy fél éves kislányom... pont Karácsonyra voltam kiírva...

De hidd el, jobb így, hogy még pici volt és nem volt neki arca és neve, biztosan nagyon jó anyukája leszel egyszer egy babának és még jobban meg fogod becsülni, hogy édesanya lehetsz.

Most sírj csak, amennyit kell, az idő gyógyít majd. Kitartás, kedvesem.

2010. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!