Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jöjjön a kistesó?

Mikor jöjjön a kistesó?

Figyelt kérdés

22 évesen egy gyönyörű 10 hónapos baba anyukája vagyok.Szeretnénk még egy gyermeket,de nem vagyok benne biztos mikor lenne jó.A munka miatt sem.Várjunk még pár évet,legyen ovis a kicsi,dolgozzak pár évet,aztán újra ott hagyni a munkát babázni?Vagy vállaljuk be most a kis tesót,hogy együtt nőjenek fel,és már a gyerekeket "letudva"(nem jutott eszembe jobb szó) hosszú távra kereshetnék munkát.Lehet az jön le ebből,hogy a munka fontos nekem,de nem így van,imádom a gyerekemet,páromat!

Még annyit fűznék hozzá,hogy a kis manó 3 év próbálkozás után jött össze.Nem tudom a 2.-ra mennyit kellene várni.



Tanácsokra,tapasztalatokra vagyok kíváncsi!!!!

Előre is köszönöm!


2010. ápr. 1. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most leszek 24 éves és van egy 18 hós kisfiam. Mi is nagyon szeretnénk tesót neki, de mi még várunk. Úgy terveztem, hogy ha betölti a 2 éves kort, akkor visszamegyek dolgozni és 1-1,5 év munka után elkezdünk próbálkozni a kistesóval. Így lesz kb. 4-4,5 év köztük, de mi így tudjuk az anyagiakat megoldani. Még szeretném felújítani a lakást mielőtt jön a kistesó (mert utána már kizárt, hogy össze tudnánk spórolni az árát) és szeretnénk autót is venni addigra. A karrier dologgal kapcsolatban én úgy vagyok, hogy most a pici mellett elkezdtem még egy fősulit, hogy versenyképesebb legyek mire visszamegyek dolgozni. Nekem az a tapasztalatom, hogy hiába vagy képzett, ha túl fiatal vagy. Engem még most sem néznek 18-nak sem, így sokszor utasítottak el azért, mert nem látszom kompetensnek. :-( Szóval nekem talán jót is fog tenni, ha öregszem egy kicsit a karrierépítés előtt. :-)

2010. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is gondolkodtam ezen, ugyanígy. Kezdem azzal, hogy nekem 2 tesom van. Én vagyok a középső, mindkettőnél 5 év van. Mind lányok vagyunk. Ez nagyon rossz volt. Mire kinőtt egyikünk a játékból a másik akkor érett meg rá, mire foglalkoztunk volna vele, addigra kamasz volt. Csak most felnőttként lett tökéletes a viszony. Viszont a nővérem és húgom közötti 10 év jó volt. Bár a nővérem neki hamar elköltözött. Én most szültem meg a 2. gyermekem nincs egész 16 hó közöttük. Eredetileg 2 évet akartunk, de ennyi lett. A terhesség vége nagyon nehéz volt, de sokkal jobb lett így mint amire számítottam. A lányomon idáig egyáltalán nincs t.féltékenység. Sőt túl szereti is. Akik ilyet tapasztaltak, azt mondták nagyon közeli lesz a kapcsolatuk szinte mint az ikreknél. Nagyon könnyen visszarázódtam a szopikba, éjszakázásokba. Ráadásul az ismerősöm is visszament dolgozni, azóta se jön a tesó a gyermekének. mindig akad vmi kifogás (imádja a gyermekét, de ott a csak). Plusz állítólag szülés könnyebb újra teherbe esni, mint amikor megint 100%-ban visszaáll minden. Ez saját tapasztalat is. Egyelőre ennyi a hely miatt. Ha kérdeznél, írj privátban.

2010. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én 35 éves vagyok és az első babánkat várom...és sokszor eszembe jut mennyire szerettem volna anyuka lenni 24 évesen...de hát nem találtam meg a megfelelő partnert és agyilag is mostanra értem meg.

Amint írtam az elsőt várom de a férjem már a következő babát tervezi...

Profi sitter vagyok mellesleg és olyan nehéz okosnak lenni. A jelenlegi munkahelyemen 4 év van a csajok között. A nagy fantasztikus, tudja, hogy a kicsi naturálisan lüke ezért igyekszik nem visszaterrorizálni a kicsit. Tudnak ugyan együtt játszani de mindegyik a saját korosztályát preferálja ha van rá mód.

Olyan munkahelyem is volt, ahol a srácok között 14 hónap volt. Bacott sok meló, ugyanakkor úgy nőttek mintha ikrek lennének. Soha nem volt féltékenység, irigység.

A barátnőm kislánya 5 éves lesz hamarosan. Szegény teljesen kiakadt mert a férje nem akart másik babát mert az első hasfájós volt és minden tortúra amit el lehet képzelni. Tavaly beadta a férj a derekát...de nem megy most olyan könnyen a teherbeesés mint az elsővel. Ráadásul mindíg azon sopánkodik szegény, hogy mekkora korkülönbség lesz a gyerekek között, nem tudnak együtt játszani, összenőni...

Olyan nehéz okosnak lenni. Nállunk ketyeg az óra de te még "csak" 22 éves vagy.

Én a mostani agyammal letudnám a srácokat amíg fiatalabb a testem és ha felnőttek még mindíg van életetek utána.

2010. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mikor pici volt a lányom, eldöntöttük, hogy minimum ovis lesz, mire tesója lesz. Közben mindig akadt valami "dolog", ami miatt halasztottuk, most már 10 éves és nagyon megbántam, hogy nincs testvére. Elkezdtünk próbálkozni, de már hatalmas a korkülönbség. Ne kövesd el az én hibámat!:)
2010. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi úgy terveztük, hogy az első gyerek után visszamegyek dolgozni, aztán utána próbálkozunk. Ebből mi lett? Visszamentem mikor 2 éves volt, felújítottuk a lakást (bár 3 éves lakáson nem sokmindent kellett csinálni), karácsonyra kocsikulcs lógott a fán. Aztán következő évben, mikor már ovis volt, elkezdtünk próbálkozni. Második hónapban sikerült is. De sajnos az oviból sikerült elhozni egy tüszős mandulagyulladást. Magas lázunk lett és pár napra rá el is vetéltem. :(

Azóta nem próbálkoztunk, most a majd vagy lehet soha című dolog van.

Mindenesetre, ha elölről kezdeném, akkor úgy, hogy még ne legyen ovis, vagy úgy, hogy már iskolás. Az oviban és a bölcsiben szedik össze a nagytesók a legtöbb fertőzést, amit haza is hoznak.

2010. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 30 éves leszek s egy 2,5 éves kislányom van akire 4 évet vártunk! A munkahelyemet elvesztettem amikor elkezdtünk a babaprojekt miatt kezelésre járni. Most már több mint másfél éve probálkozzunk a tesóval de nem jön. Valszeg nyár végén elemegyek dolgozni ha addig nem jön össze s amikor ledolgoztam 1-2 évet akkor megint orvoshoz fordulunk kistesó ügyben. Nagyon szeretnék egy kistesót neki remélem lesz is.

2010. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nagyon nehéz okosnak lenni. A lányom már 8 éves és 7 évig egyke volt. Féltem a terhességtől és a koraszüléstől, ezért nem vállaltam neki tesót. Mikor szerettem volna második babát, 1 évet várni kellett rá. Nem sok a 7 év korkülönbség nálunk, mert a nagy lány és anyáskodik a kicsi felett. Az élet fintora, hogy a második babánk csak 9 hós volt, mikor ismét várandós lettem, de nem tervezett baba volt. Sok idő kellett hozzá, hogy megbarátkozzunk a gondolattal, hogy hamarosan már 3-an lesznek és ráadásul a kettő kicsi között csak 18 hó lesz a korkülönbség. Sajnos a 3. babánk nem tudott megszületni, az 5. hónapban fejlődési rendellenesség miatt elhalt. Most szeretnénk negyedik babát, de nem tudom mikor fog összejönni.

Ugye látod, hogy ember tervez, Isten végez. Sok sikert a jó döntéshez!

2010. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznos mindegyik!

14:51-nek majd írok privit,csak összeszedem a gondolataimat.:)

Most ott tartok,hogy február elején volt mensim,azóta semmi,de elég sok tünetem van.De a mai teszt - lett.És meglepődtem a saját reakciómon,mert csalódott vagyok.:)

2010. ápr. 6. 20:53
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 20 hónap lesz a 2 gyerkőc között, sokan mondták ilyen cipőben járók, hogy jobb így, mert nem lesz féltékenység, és szinte összenőnek majd.

Hát, majd meglátjuk. :D

2010. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk 15 hónap van a két kicsi között. Imáják egymást, nem féltékenyek, inkább féltik a másikat. Sokkal könnyebb (szerintem) nekem is hogy egymás után vannak. Persze a környezetemben ment a pletyka, hogy biztos besikerült. Az viszont tény, hogy az állapotosság első és utolsó hónapjai nehezebbek voltak. Lassan gondolkodom én is az újra munkába álláson és nem sok idő esett ki ameddig nem dolgoztam. Én úgy gondolom jó döntés volt. Egyébként a nagyobbik fiú, a kicsi lány és tündériek...mint az ikrek:)
2010. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!