Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 1 éves, mikor...

Kislányom 1 éves, mikor jöjjön a kistesó?

Figyelt kérdés
nagy dillema jó e a kis korkülömbség, 2év vagy inkább nagyobb legyen? szeretnénk kistesót és ha elsőre összejönne mire a kislányom kettö éves lesz meg is születne, környezetemben látok kis korkülömbséggel gyerekeket akik nagyon szeretik egymást, a szülö szempontjábol ideális ennyi idő?
2010. ápr. 29. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is hasonló "gondal" küzdünk. Nekem azt javasolták, hogy minnél kevesebb annál jobb. De szerintem ezt neked kell tudni, ha most jönne, akkor bírnád? Én úgy gondolom, hogy akkor legyen kisesója a babámnak, ha bolcsibe, vagy oviba megy, mert akkor nem tölle vesem el az időt. (már alg várom ;-))) Remélem tudtam segíteni
2010. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem fél éves a kilányom. Mi úgy tervezzük, hogy év végén kezdünk a tesóprojektbe, így kb 2 év lesz köztük. Szerintem a 2 év ideális, hamarabb elég nehéz, így már pont jó, jobb "letudni" egyben a babázást, még friss az éjszakázás, stb.
2010. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos. Mi a tesót 5-6 év múlva tervezzük. Anyagi okok miatt is, és olyan megfontolásból is, hogy akkor már a nagy önállóbb lesz, belehet vonni, óvni, félteni fogja a tesót.Tesóm és én köztem 7 év van. Nagyon jó volt.
2010. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Húh, hát mi is sokat dilemmázunk, a kisfiam ma 1 éves, év vége felé tervezzük a tesóka fogantatását, szerintem úgy 2 és 1/2 az ideális, ha jön a kicsi a nagyot nem veszik fel bölcsibe, ezzel számolj. :)
2010. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia, én 2 és fél évet szeretnék, az lenne nekünk az ideális. de sajna nem rendelésre jön. Én még szoptatok, így nem tudom mikor esem teherbe, még a vérzésem se jött vissza. mindenesetre a 2 és a 2és fél év között lesz remélem valahol :)
2010. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szeretném, hogy 2,5-3 év legyen köztük. Legjobb lenne a 3 mert akkor a nagyot már vihetnénk oviba és tudnék a kicsivel is foglalkozni úgy mint annak idején vele. Szerintem borzasztó nehéz lehet 2 kicsivel otthon. Egy ideig talán még bírnám amíg a kicsi még olyan kicsi, hogy szinte csak alszik max. fél évig.
2010. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy vagyok mint az utolsó válaszoló.Jövő hónapban lesz 1 éves a fiam és mi úgy július körül szeretnénk belekezdeni a babaprojektba,de még én is szoptatok(bár lassan kezdem elválasztani)és nincs menzim,úgyhogy nem tudom mire fog összejönni.Én abból a megfontolásból szeretnék hamar megint szülni,mert várnak vissza a munkahelyemen,de szívem szerint 3 évig várnék.Mivel nincs semmi segítségem a férjemen kívül(de ő meg sokat dolgozik)jó lenne ha a nagyobbik már ovis lenne.Na de belevágok,majd megleszek valahogy,mások is megoldották már :-)))
2010. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekünk 20 hónap lesz a 2 tesó között.

Kiváncsi leszek, hogy fogom bírni...gyerekfüggő is, fiam nagyon jó gyerek, jól eszik, rengeteget alszik, akár egész délelőtt elvan az autóival (10kor ébred, tehát mondjuk 2 órával számolok maximum), így vállaltuk be a másodikat.

Nehéz lesz, de csak túléljük! :D

2010. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne értsetek félre, de most 10 nőből 9 a kis korkülönbségre "voksol". Én nem. Akkor akarok kistesót, mikor már vágyom rá.... Mikor már a nagyobb elég önálló, és nem érzem azt, hogy Tőle veszem el az időt... 2 évesen is olyan picik és tehetetlenek. Szóval min. 3-4 év, de 5-6 sem baj. + annyira hamar elszaladnak ezek a babás hónapok, kigyerekes évek, én ki akarom élvezni újra, mert 3. gyerek vszínű nem lesz. Én a másfél éves kisfiamat még babácskának látom. akinek 100%-ban szüksége van rám. Én még picit várok, de Te hallgass a szívedre, Te hogy bírnád pl. fizikailag, stb...
2010. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát ez az én is igy érzem hogy még két évesen nagyon igényelne engem és töle vonnám el magam mert nem tudnék 100% ék vele törödni, de viszont a másik érv hogy nem kéne beadnom bölcsibe oviba amig a kistesóval itthon vagyok,és kicsi korkülönbséggel szinte együtt nönek fel. és ez az uj törvény is idegesit hogy addig lehetek majd a következövel gyeden amennyi a biztositott napjaim száma, tehát ha nem sikerül állást találnom rögtön a gyed-gyes után mi lesz meddig tolodik ki?? én 29 éves vagyok, nem akarom a következöt 35 évesen szülni. mit szóltok ehez??
2010. máj. 1. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!