Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jöjjön a kistesó,...

Mikor jöjjön a kistesó, egyáltalán jöjjön-e?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves,és állandóan azon jár az eszem,mikor jöjjön a kistestvér. Viszont sok kiadás,kicsi lakás (lakáshitel,autólizing,rezsi stb.stb) elgondolkodtat.Kisfiamnak van egy pici félszobája,de a 2.manó nem tudom,hova férne el... De annyira szeretnék mégegyet!
2009. máj. 11. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

szia!


Hááát, pénzügyileg mi se állunk jól; de bár még csak terhes vagyok, megbeszéltük a férjemmel, hogy min. 2 gyerkőc lesz! :) Jó a testvér. Én egyke vagyok, a "nem önzőbbik" fajtából :) ; de tudom , hogy egy testvér azért mégiscsak testvér. Mi úgy 2-3 éves kora körül gondoltuk az új "babaprojektet" ; mert akkor még ideális lehet a korkülönbség köztük. Vicces tudom, mert még csak most vagyok terhes , dehát előre ebben is lehet gondolkodni , nem ? :DD

2009. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na látod hát épp ez az! Én egy gyerek párti vagyok, szerencsére a páromnál is max. 2 jöhet szóba, így mi kiegyezteünk az 1-nél.

Tudom, mindig azt mondják, hogy ahol 1 felnő, ott felnő a második is. Fel hát, csak az nem mindegy, hogy hogyan! Ahogy írtad te is, elég sok a kiadásotok, és ebben a mai világban már semmi se biztos. Ha esetleg párod is munkanélküli lesz, (mert hát ez mostanság nagyon is benne van a pakliban mindenhol) akkor épp elég lesz a jelenlegi kiadásokat is finanszírozni, + ugye a kisfiad, akinek nem mondhatod, hogy a jövő hónaptól nem veszünk pelust, mert drága. Most még csak oké, ha a két kicsi egy szobában van, de ha külön nemű mondjuk a két gyerek, akkor főleg előbb-utóbb szükség lesz másik szobára. És hát gondolom azért ti sem tehetitek meg, hogy most kapásból nagyobb lakásba költözzetek. Sajnos olyan világban élünk, ahol nagyon is számítanak az anyagiak. Akinek a körülményei megengedik, az szüljön nyugodtan, de nem csak arra kell godnolni, amíg kicsi a gyerek. Mondjuk tudod majd biztosítani mindkettőnek, hogy majd különórára, táborba, aztán majd egyetemre stb. menjen? Egynek se biztos, hogy igen, pláne kettőnek. De ha már kettő van, akkor ugye nem is szabad különbséget tenni köztük.

Szóval lehet, hogy sokan lehurrognak és lepontoznak a véleményem miatt, de ha tényleg úgy érzed, hogy nem megfelelőek a körülményeid, akkor legyen inkább 1 gyereketek, és neki adjatok meg mindent. Ha esetleg meg később még meggondolod magad, akkor sincs gáz, a keresztgyerekeim között pl. 7 év van, semmi probléma a korkülönbséggel.

2009. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát igen, attól is függ, hogy hány éves vagy. Én mindig azt mondom, hogy néhány év alatt a fél világot meg lehet váltani, annyi minden történhet, még az sem kizárt, hogy nagyobb lakásba tudtok költözni, akkor meg okkal rágódhatnál azon, hogy ni, már van hely a második babának, ha ezt tudtam volna, rég megszültem volna. Arról nem is beszélve, hogy a kocsirészlet is lejár egyszer. Szerintem egy gyerek nem gyerek, nem is vagyok egy gyerek párti, de ha most félsz, és az időbe beleférsz, még nyugodtan várhatsz. Az öcsém 13 évvel fiatalabb, mint én, és sose volt gond velünk, mindig jól elvoltunk.


Azt mondtad, hogy a pici fiadnak van egy fél szobája. Összesen másfél szobátok van?

2009. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk is van lakáshitel, kocsi hitel,..ha arra várnék hogy ne legyen a lakás esetében 15 év múlva szülhetnék újra:)) addigra meg már minden leszek csak terhes nem spontánul:)

A kocsi hitel meg csak lejár egyszer..így mi most vállaltunk másodikat (3 éves lesz a fiam mire megszületik) így is kisebb korkülit szerettünk volna, de arra is kell gondolni, hogy oké h eltervezed h jöhet de nekünk pl. 10 hónapot kellett várnunk mire beköltözött a tesó:)

pedig a fiam egyből sikerült, így azt hittük a tesó is jönni fog.

Én is meg akarok adni mindent a gyerekemnek, amibe egy testvér is bele tartozik.

Nekem meghalt anyum, apám meg lelépett. Ha nem lenne tesóm, már összeomlottam volna jónéhányszor.

Számít és fontos egy testvér.

És örülök hogy anyum is így gondolta és nem úgy hogy inkább vesz nekem ezt-azt pluszban.

2009. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a bajom,hogy 35 éves vagyok,olyan sok időm nincs már a kistesóra... Hát majd meglátjuk.

2009. máj. 12. 19:09
 6/8 anonim válasza:
Na, jön már a kistesó? Vagy hogy sikerült dönteni?:)
2010. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát a döntés a kistesó,de már fél éve próbálkozunk,és nem akar megfoganni.Nagyon rá vagyok "kattanva",ezen jár állandóan az agyam,talán ezért is nem akar...
2010. nov. 4. 08:42
 8/8 anonim válasza:

Sok sikert hozzá :D

Vagy nem tudom, lehet, hogy ez egy jel, hogy mégsem kéne. Bár én nem hiszek ilyenekben:D

Szóval ne adjátok fel :)

2010. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!