Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jöjjön a kistesó, hogy...

Mikor jöjjön a kistesó, hogy ne kelljen viszamenni dolgozni és anyagilag is jól járjak?

Figyelt kérdés
3,5 éves munkaviszonyom van, határozatlan idejű. A kisbabám most 4 hónapos.Kb. mikor kellene teherbe esnem ahhoz, hogy ne menjek át GYES-be? Ha teherbe esek, akkor újra táppénzzel lehet kezdeni? Kérlek segítsetek, nulla logikám van :S Vagy vissza kell menni dolgozni, de elég 1 nap munkaviszony is, amit el lehet intézni azzal, hogy kiveszem a felhalmozódott szabikat? - Ilyet is hallottam. Előre is kösz, ha valaki segít!!!
2009. okt. 29. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy ugyanarra a munkaviszonyra való tekintettel újra kapj GYÁS-t és GYED-et, és nem akarsz átmenni GYES-be, akkor két éven belül kell újra szülni, így megéri anyagilag. Én is így csináltam (többször is).
2009. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Tehát, ha jól értem, akkor kb. a kisfiam 1 éves kora körül érdemes belefogni a baba projektbe, hogy mielőtt 2 éves lenne, és lejárna a GYED,megszülessen a másik pici. Így nem kell visszamenni dolgozni 1 napra sem? És így állapotosan is a GYED-et kapom, majd a GYÁS-sal kezdődik előlről? Így táppénz nem is lesz? Ne haragudj, hogy értetlenkedem, csak szeretném tutira tudni :)))
2009. okt. 29. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Igen jól érted,az én kisfiam mst 18hónapos 1hetem van szülésig eddig gyedet kaptam.Mikor megszületik a pici lemondom a gyedet és ujra igénylem a thgy-st. Nekem még anyit mondtak,hogy a mikor terhes lettem lemondhattam volna a gyedet és ujra mentem volna táppénzre a párom meg megigényelte volna addig a gyest.Kiszámoltuk pár ezer ft-ot jelentett volna csak és akkor nembiztos,hogy ugyanerre a gyedre lennék jogosult.Igy én igy láttam jobbnak.
2009. okt. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Minden kérdésedre (amiket a kommentben írtál), "igen" a válasz.
2009. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM !!!!
2009. okt. 30. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!