Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, ti is vagytok úgy,...

Lányok, ti is vagytok úgy, hogy már a babafogantatásán kívül szinte nem is tudtok nagyon másra gondolni? Vagytok úgy, hogy bármit is csináltok, erre vált a gondolatotok?

Figyelt kérdés
Már egy jóideje beindultak az ösztöneim az anyaszerepre,csak azon tudok gondolkozni.Szinte a vágy,hogy babám szülessen,felülkerekedik mindenen.

2013. jan. 14. 14:11
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Én most olyan boldog lettem kolléganőm behozta a 4 hónapos picijét és babáztam egy jót! :D Nagyon feldobta a napomat, álom baba!Remélem hamarosan nekem is megadatik egy ilyen kis csoda!! :)
2013. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb megadatik! Én is sok olyanról hallottam,aki feladta és aztán sikerült.A sok sikertelen hónap nagyon elszomorit.Várom a peteérést,eszem a méhpempőt,s meglássuk,talán hamarosan jönni fog.
2013. márc. 7. 12:12
 33/45 anonim ***** válasza:
Ezt a rágörcsölést nem úgy kell érteni, tudom, hogy nagyon nehéz, én lélekgyógyászhoz jártam, mert már 2 év után bele voltam betegedve. Ő megtanította, hogy annak örüljek, amim van és legyek úgy boldog, fogadjam el az életem, ha nem lesz babám, akkor azt is fogadjam el. Fél évbe telt, mire sikerült ezt elérnem, nagyon nehéz volt, mert persze közben azért gondolhattam a babára. És ő is mindig azt mondta, biztos benne, h hamarosan babás leszek. De már nem keserítette meg a mindennapjaimat ez az egész. Persze, amikor megjött a mensim, megviselt, de nem úgy, mint régebben. Úgy fogtam fel, h új hónap. Mikor jártam hozzá, más tudatállapotban megkérdezte, mikor fogok szülni szerintem. Én mondtam egy hónapot, ami még nagyon messze volt (1,5 év múlva). Abban a hónapban szültem. A mai napig nem tudom, ez hogy történt, 2 éves a gyerekem és még mindig nem hiszem el az egészét. Most tesót szeretnénk és újra rá vagyok kattanva, próbálok változtatni, de nagyon nehéz.
2013. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez felfoghatatlan, én már két éve érzem hogy a május lesz a mi hónpunk és mindig is egy februári babára vágytam!!!!!!!!!!! Akkor nem úgy jöttek össze a dolgok és nem is próbálkoztunk babával május környékén!! DE most IGEN rajta vagyunk és nagyon vágyom rá hogy májusban megfoganhasson a babánk :) Ráadásul 2 peteérésem is lesz májusban 1 hó elején 1 hó végén pont úgy jön ki a ciklus.hu szerint a ciklusom :) Na majd kiderül! Nagyon szurkolok mindenkinek!!!!
2013. márc. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
33-as,érdekes és tanulságos a történeted!a lélekgyógyász segített neked? a szorongás biztos,hogy többet árt ebben,szerintem a szervezetünk nem tud normálisan működni olyankor,hogy a fogantatás megtörténjen!egy kis önszorgalommal elérhető a nyugalmi állapot.Most ezen dolgozom főleg,nem vagyok úgy rákattanva,mint az elmúlt hónapokban!Nektek is sok siket,fel a fejjel!
2013. márc. 8. 11:04
 36/45 anonim ***** válasza:
33 vagyok, igen, a lélekgyógyász segített, már akkor nme jártam hozzá kb 4 hónapja, de folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, és mindig fordulhattam hozzá bármilyen problémámmal. Mindig azzal váltunk el, h várja a telefonom a jó hírrel Annyira bízott bennem, h az adutt erőt. Fantasztikus volt ez az egész.
2013. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
én is így voltam a kisfiam születése előtt.nagyon rágörcsöltem minden hónapban sírtam amikor megjött a menszeszem.aztán a hetedik hónap után feladtam és azt mondtam ez nem mehet így tovább.azt mondtam majd jön ha jönni akar és következő hónapban pozitívat teszteltem.most meg itt ül mellettem a 20 hónapos kisfiam.ne adjátok fel.a lényeg hogy ne görcsöljetek rá.most kistesót szeretnénk.remélem hamar összejön.
2013. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Hát mi már 1.5 éve akarunk babát. Azaz pontosabban én, mert nem "jelentettük ki" hogy babát akarok így a párom egyáltalán nem idegeskedik miatta, de nekem nagyon rossz. Mikor olvasok és látok itt fent pozitív teszteket hajszál hijján elsírom magam. Nagyon rossz. Főleg úgy hogy nem is érzem a ciklusom, csak nagyon ritkán veszem észre ha peteérésem van. de ennek ellenére nem görcsölünk rá. nincs szabályban a két napontai együttlét meg a hasonlók.
2013. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, és válaszolók! Megértem mindegyikőtök elkeseredettségét, és türelmetlenségét, de annál rosszabbat tényleg nem tehetnétek magatokkal, mint amit tesztek. Amit "rágörcsölésnek" szoktak nevezni, az nem pusztán lelki teher, hanem valós hormonális problémákat képes okozni, és nagyon sokszor okoz is.

Nem akarok biológiaórát tartani, de talán érdemes tudni, hogy az ember szervezetében, a hipotalamusz-hipofizis-mellékvese hármas, mind hormonkibocsájtó szervek, és egymást kölcsönösen stimulálják ill. gátolják stressz hatására. "Veszély" esetén megnövekednek a stresszhormonszintek mind a vérben, mind az agyban, és ez gátolja a szaporodási funkciókat. "Veszély" alatt napjainkban már többnyire nem szó szerinti életveszélyt kell érteni. Ugyanazt a hatást váltja ki a hajszolt élet, anyagi problémák, rossz párkapcsolat, gyász miatti labilis lelkiállapot, szorongás. És ugyanezt a hatást válthatja ki, ha valakinél állandósul a gyermektelenségtől való félelem, a hónapról-hónapra ismétlődő szorongás, és kudarc tudata a várt, és elmaradó terhesség miatt.

Egy folyamatosan feszült, stresszes szervezet, saját maga kezd el védekezni az ellen, hogy ebben a helyzetben egy újabb megterhelést kelljen elviselnie. Tehát hormonálisan gátolni fogja a petesejt megtermékenyülését, vagy az embrió megtapadását.

Ezerszámra van példa arra, hogy ha bármi kizökkenti ebből a stresszhelyzetből az embert - munkahelyváltás, költözés, valami jó, vagy rossz esemény a családban, hosszabb utazás - és elterelődik a figyelme a teherbeesés problémájáról, szinte azonnal bekövetkezik.

Nagyon sokan közvetlenül lombikprogram, vagy inszemináció előtt lesznek spontán terhesek, mert lelkileg felszabadulnak a teher alól. Megnyugszanak, hogy most már történik majd "valami", aminek a sikere nem csak rajtuk múlik.

Van aki egyedül is képes arra, hogy kezelje, "elengedje" ezt a stresszt az életéből, és nem is kell sokáig várnia a gyermekáldásra. Van, akinek szakember segítségére van szüksége ehhez, és így jön a siker. De kevés kivételtől eltekintve, főleg a lelkét, és nem a testét kell gyógyítani annak, akinek a tiétekhez hasonló problémája van.

2013. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Fuuu hát ez nagyon igaz,és teljesen így van,én is próbálok azon dolgozni,hogy nyugodtabb legyek,és elterelődjön a figyelmem.Nagyon sokszor a meddő párok hátterében tényleg lelki gondok vannak,a stressz,ami ebben a rohanó,megfelelni akaró világban mindennapi nekünk,nagyon is gátolja azt a dolgot,ami a szervezetünknek így is nagy változás lenne.Hát csajok mindenkinek azt kívánom,hogy sikerüljön ellazulni ez alól a stressz alól,és minél hamarább jó hírekkel írjatok nekem,és nagyon köszönöm a válaszaitokat,amiket megosztottatok! :)
2013. márc. 15. 19:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!