Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi volt az első érzésetek,...

Mi volt az első érzésetek, gondolatotok, amikor bebizonyosodott, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk már babát a férjemmel, egyenlőre még várat magára, viszont néha van olyan érzésem, hogy nekem nem lesz babám soha. Nem tudom elképzelni, milyen érzés lehet, hogy egy új élet az én pocakomban lapuljon. Nektek milyen volt?
2008. dec. 17. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanebben a cipőben járok: :(((
2008. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még csak az agyadban tudod, hogy baba lesz, és számomra leírhatatlan volt, mert elötte sajnos volt egy vetélésem, de ő is nagy nyomot hagyott bennem. Főleg, hogyha nagyon szeretnétek, akkor tényleg mindent felülmúl... Na, jó, azt nem múlja felül, amiikor először a pocidra rakják, de nagyon örültem!!!

És ne gondolj ilyenekre, hogy nem lesz babád!!!!

2008. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyon boldogok voltunk, a férjem felkapott az ölébe és együtt sírtunk :) na meg vigyorogtunk végig a terhesség alatt, elképzeltük milyen lesz, stb......

de ugyanakkor aggodalom is volt végig, hogy minden rendben legyen.

Remélem mihamarabb megérzed te is

7 hós kisfiú anyukája

2008. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódjatok sikerülni fog EZ BIZTOS vagy így vagy úgy de előbb utóbb édesanyák lesztek!


nagyon jó érzés nekem már 5-ször megadta a sors hogy átéljem (bár ebből kettő született meg kettő elhalt és egy pedig itt van a pocakban, de még nem tudom hgoy mi lesz)


igazából azt az érzést nem leht leirni, ehhez fogható smmi nincs az életben minden szép volt és minden jó tele voltam energiával a világot meg tudtam volna mozgatni, és világgá kürtöltem hgoy igen babás vagyok igazs hogy még kicsi de ott van a mi babánk


(most már ovatosabb vagyok mert félek de azért nagoyn boldog és most is tele vagyok energiával)

2008. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én korábban is játszottam a gondolattal, de nem volt kifejezette tervezett terhesség. Mikor pozitív lett a teszt én elsírtam magam és hirtelen egy másodperc alatt árfutott minden kétség, dilemma, amit azóta szépen rágcsálok. (A páromnak rögtön fülig ért a szája, ez jó volt.) Előzőek: pénz, lakás, anyaság, apaság, életvitelváltás... Azt, hogy egy másik élet nődögél a hasamban, csak csak a pici mozgásával fogtam fel igazából. Mai napig hihetetlen számomra.

33. hetes

2008. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, hogy annyira nem tudtam elképzelni, hogy nekem valaha is sikerül, meg hogy bennem legyen valaki, hogy legyen egy pici babám aki az egyém....

Egészen a mai napig... ugyanis reggel + teszteltem!!! :)

2008. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívből gratulálok az utolsónak! :) Jó volt olvasni a válaszaitokat! Sajnos még én sem tudom, hogy milyen érzés, én is ugyanabban a cipőben járok, mint a kérdező és az első válaszoló. :( Remélem hamarosan mi is csatlakozhatunk hozzátok! ;)
2008. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En mikor meglattam a pozitiv tesztet legalabb fel oraig csak annyit tudtam hajtogatni magamnak, hogy: ‘Jezusom’ meg ‘Te Ur Isten’. Szinte fel sem fogtam, hogy babat varok. Teljesen megszunt a vilag korulottem. A munkahelyemen aznap mintha nem is nekem beszeltek volna egy szora sem tudtam odafigyelni. Most visszagondolva szerintem csak bologattam mindenkinek de fogalmam nem volt mit. :)

Hogy oszinte legyek tervezett baba volt de kicsit megijedtem, hogy most mi lesz. Olyan felelem az ismeretlentol erzes fogott el es egyben majd kiugrottam a borombol az oromtol. Ezt szinte le sem tudom irni. A kezem csak ugy remegett meg jottek a konnyeim a pozitiv teszt lattan. Minden kavargott bennem, hogy en is anya leszek, meg, hogy megtudjuk-e adni amit kell a babanak van-e eleg anyagi hatterunk. Huuu, nagyon sok minden megfordult pillnatok alatt a fejembe, ami boldogsaggal es ketsegekkel toltott el. De ahogy este atadtam a fejemnek az agyba a terhessegi tesztet es lattam az arcat tudtam, hogy minden atveszelunk ketten barmi is legyen. Aztan a tudat, hogy bennem van a baba mindennaposa valt de az izgalom es aggodas szerintem megmarad vegig. Sot bennem az ismeretlentol valo felelem is. En megijedtem egy picit, hogy majd mekkora feleloseg var ram. De felre ne ertsetek nagyon vartuk, hogy ez a baba osszejojjon csak igy hirtelen ezek kavarogtak bennem a pozitiv teszt lattan.

De szerintem is akkor tudatosul az emberbe igazan ha megmozdul benne a pici. Nekem ebben az erzesben nem volt meg reszem. Na meg ha majd megszuletik??? Hat azt el sem tudom kepzelni!!

2008. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem várok babát,de tegnap még azt hittem nekem sem lesz sosem babóm,ma már(csoda történt) és azon gondolkodom,hogy ki legyen az orvosom:P

A párom nem szeretett volna még apa lenni,mert hiányoznak az "alapok",de egy ma reggeli komoly beszélgetés után azt mondta:"kicsim,hozzuk össze azt kis babót".Már ettől az egyetlen mondattól is zokogtam,hát akkor gondolhatod mit fogok érezni,ha a tesztem egyszer csak pozitív lesz.Már most áttudnám ölelni a világot:D

Fel a fejjel,mert igen is vannak csodák!!!

Sok egészséget és boldogságot!!

2008. dec. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ketteske ***** válasza:
90%

Szerintem 2 féle nő van, az egyik, aki világ életében ANYA akart lenni, és nekik könnyekkel teli öröm a + teszt. A másik tipus, akinek nem az anyaság az életcélja, és ha teherbe esik, akkor tényszerüen kezeli ezt a természetes eseményt.

Én nem hatódtam könnyekig, és a mai napig minden érzésem ugyanolyan, mint elötte. Nem a kismama újságokat bújom, hanem a divatlapokat, és gondolataimban is higgadt maradtam. Az örömmel tölt el, hogy a család igy várja a kicsikét, de utálok minden nap a terhességről beszélni, mert én ÉN vagyok és maradok is elsősorban.

2008. dec. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!