Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnálom a gyermekemet,...

Sajnálom a gyermekemet, nektek volt olyan gondolatotok hogy milyen életet akasztottatok gyermeket nyakába?

Figyelt kérdés
3 éve megvettük házunkat,persze hitelre,és deviza alapút,férjem előtte nős volt,elvált,hozott hitelt 3 is,részben felújítottuk a házat,úgy nézett ki pár hónap és teljesen normálisan fogunk kijönni anyagiakkal.Aztán jött a puff! amit mindenki válság néven ismer.Minden a feje tetejére állt,jövedelmünk 230.000 forint,ami szerintem annyira nem rossz,van akinek kevesebb jut,de amikor kb 300.000 kell feladni havonta akkor nagy baj.Mikor vállaltuk a gyermeket eszünkbe nem jutott volna hogy így is alakulhat.Sajnálom a gyermekem aki 8 hónapos,látom hogy unja a játékait,de nincs pénzem újjakat venni,még egy nyomorult etetőszéket sem.Fogalmam sincs mikor lesz jobb,küzdünk napról napra.Ilyenkor elgondolkodom mi lesz ha nem lesz jobb milyen életet adok a kicsikémnek?Van valaki ilyen helyzetbe akinek sikerült megoldást találnia?
2010. okt. 29. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Gondolom nagyon sokan vannak még így. Hosszútávon biztos, hogy ki kell találnotok valamit. A hiteleket összevonni 1 hitellé, ami hosszabb lejáratú, hogy havonta ne legyen akkora kiadásotok. Vagy el kellene adni a házat és venni egy kisebb lakást. Lehet, hogy vissza kellene menned dolgozni, a kicsit bölcsibe adni, ha jó munkahelyed volt.
2010. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy érzem,hogy a babák annyival jobbak nálunk,hogy jobb szülőt érdemelnének meg nálunk.Pedig nálunk nincs gond,de mégis sokszor érzem ezt.A szeretet nem pénzben,játékokban mérik,ettől a gyermeked ugyanúgy élhet gazdag,teljes életet.Amúgy is,tapasztalataim szerint,egy távirányítóval,palackkal,bármivel jobban el tudnak lenni,mint egy méregdrága játékkal.Persze,értem én,szeretnél neki mindent megadni.Mi 2500 ft-ért vettünk ikeás etetőszéket.Mi sem élünk nagy pénzből,1 hitelünk van,anno forintban vettünk fel,kocsi is kellene,de ilyenek miatt sosem mertük megkockáztatni.Próbálkozzatok átváltani a hiteleiteket egy kedvezőbbre.Szeresd nagyon a babádat,és észre sem fogja venni,h gond van.
2010. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem tudjuk a hiteleket összevonni,mert mindent nem tudtunk feladni,a lakás hitel pl most már jóval meghaladja a minimálbért és bár listára kerültünk,hitel kilőve.kiszámoltuk a férjemmel hogy ha vissza mennék dolgozni majdnem ugyan ott lennénk ha itthon maradnék a kicsivel.köszönöm hogy írtál!
2010. okt. 29. 13:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonló helyzetben lakunk, albérletben. Hónapról-hónapra élünk.Nagyon nehéz, hogy mikor mászunk ki belőle nem tudom.Párom most jár tanfolyamra, remélem utána talál munkát és könnyebb lesz. Karácsonyra is csak egy autópálya mintás szőnyegre jut neki (3800 Ft) Sajnos most többre nem. Ruhákat duriból kap, csak a cipő új. Megnézem vannak-e kicsiknek való játékaink még. Szívesen segítek és elküldöm nektek. Segítsünk egymáson, tartsunk össze legalább. Majd írok privit ha találtam valamit. Egyébként és 100-asba szoktam neki játékokat venni, ott olcsók.
2010. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
játékok döntő többségét kaptuk,ruhát én is turiba vagy bizományiban veszem,bár azt több okból is,olyan gyorsan nől hogy nem látom értelmét drága ruhának,főleg ha nincs is rá,egy hónap alatt kinövi,még ha nagyobbat veszek is.aranyos vagy,nagyon köszönöm.az első válaszolónak írnám,persze hogy imádom a lányom a mindenem,az életem értelme érte küzdök!szeretetben nincs hiánya!
2010. okt. 29. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ha gondolod, írj nekem privit, kislányom 21 hónapos, és rengeteg olyan játékunk van, amihez már régen hozzá sem nyúlt, már nem érdekli (amúgy is vagy 2 percig érdekli minden). Ha írsz, hogy miféle játékoknak örülne a picid, szívesen küldök nektek néhányat, a legtöbb szinte új, legalábbis úgy néz ki. Nekünk nincsenek gondjaink, nem fog egy csomó játék hiányozni, ha mégis, meg tudom venni újra. Tényleg, szívesen segítek nektek. Úgyhogy nyugodtan írj. :-)
2010. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. 30 hetes kismama vagyok. Tudom, hogy mit érzel. Nekunk is van lakáshitelunk, én dolgozok, de sajnos a férjem a válság miatt elveszítette a munkáját. Gondot okoz kifizetni mindent. Tervezett baba, ugy vagyunk vele, hogy 2-3 év mulva sem lesz jobb a helyzet. Probálok mindent turibol beszerezni. Sajnos 6 honap után kénytelen vagyok visszajonni a munkába, hogy legalább nekem legyen fix keresetem, ugyanis állando munkahelyem van. Valahogy csak lesz, fel a fejjel!
2010. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom, hogy így alakult náltok. Sajna mi is elég rosszul állunk, albérletben lakunk, kocsink sincs... a hitelt most nem merjük megkockáztatni, és valószínűleg nem is kapnánk.

A kisfiam 11 hónapos. Hiába kapott játékokat, megunja őket, nem szeret velük játszani igazán. Ezért én készítek neki játékokat, amikkel szívesen játszik. Pl. fém teásdobozba kiskanalat teszek, így csörgő lesz. Zokniba anyagot dugok, összevarrom, hímzek rá szemet, szájat, farkat, cicalabda lesz. A műanyag edényekbe pakolhat golyókat, kislabdákat stb... Fakanállal dobol. Ezek kötik le, nem a többezres játékok. Csinálj neki pár kreatív házi játékot, hidd el, jobban fog örülni neki, mint a boltinak!:) főleg, ha Te is vele játszol.

Remélem jobbra fordul a sorsotok/sorsunk. Addig is kitartás!

2010. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!