Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül az abortusz ha...

Mennyibe kerül az abortusz ha van egy egyéves kislányom, akit egyedül nevelek?

Figyelt kérdés
Mellette már visszakellett mennem dolgozni, de még nappali tagozaton egyetemista is vagyok? Sajnos védekezés mellett sikerült, nem tudom megtartani. Köszönöm a válaszokat. Kérem aki elitélendö vagy kioktató jellegü kritikát irna, az inkább ne tegye, nem ismeri a helyzetet.

2012. máj. 5. 21:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

HELYZETTŐL FÜGGETLENÜL AJÁNLOM EZT A FILMET MINDENKINEK, NÉZZE VÉGIG, ÉRDEMES!!!! NINCS OLYAN HELYZET AMI A A MAGZAT ELPUSZTÍTÁSÁT JOGOSSÁ TEHETI...

http://www.youtube.com/watch?v=CFePE-DST-8

2012. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

EGY ABORTUSZTÚLÉLŐ VALLOMÁSA

http://www.youtube.com/watch?v=43rCjxuiW0I

2012. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
23%
Kedves Kérdező! Megértem a nehéz helyzeted! Egyet kérlek ne felejts, a babát örökbe is lehet adni és nagyon sokan várnak örökbe fogadásra nagy-nagy szeretettel. A baba már tényleg ÉL, Ő egy ember, a gyereked. Élhet úgyis boldog életet, ha egy másik család neveli fel és egyszer meg fogja Neked köszönni, hogy vállaltad és kihordtad. A nehéz helyzetekben nehéz tisztán látni, próbáld meg egy kicsit "messzibbről" ránézni a helyzetre. Mi lenne, hogy éreznél 5-10-15 év múlva? Sok erőt! Hordd ki kérlek!
2012. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%

Kedves előző, persze, és a végén mindenki énekel - előfordul ilyen is. De ha esetleg mégse ez a történet vége, elmondanád, KI vállaja érte a felelősséget? Ha az a nő megbánja a kihordott terhességet, ha annak az örökbeadott gyerenek nem egészen ez lesz a véleménye, KIHEZ mehet felelősségre vonni?

Miért lelnek egyesek abban élvezetet, hogy a kérdezőt az informálás helyett pro vagy kontra irányba nyomják? Tudnak ezek az emberek felelősséget is vállani bármiért is???

2012. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
23%
Kedves előző, felelősségvállalás, nagyon hangzatos szó. Mert az a "felelős ember", aki szerinted, egy embert megöl... Ha megtörtént a dolog, nem lehet semmissé tenni, legalább vállalja azt felelősen, hogy kihordja. Ha tudnád, az örökbeadó szülőket milyen komolyan megszűrik, meg kell felelni sok mindennek, akkor nem biztos, hogy ezt mondanád. Azért mert a gyereknek nincs hangja, azért bármit lehet Vele tenni? Ne magyarázd félre az igazságot!
2012. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%

Kedves előző, akkor kicsit átfogalmazom neked a kérdést: "Én, mint anno megszült, majd örökbe adott gyerek kérdezem, hogy..."


És nem, egy gyermek megölése valóban nem lehet felelős döntés. Ezzel szemben egy embrió elvetetése szerintem adott esetben lehet felelősebb döntés az örökbeadásnál... de ez az én véleményem, aki soha nem mondja ELVBŐL senkinek, sem hogy "tartsd meg", sem hogy "vetesd el"... ugyanis az ő élete, az ő kompetenciája. Én max infókkal tudok segíteni, hogy az ÖNMAGA SZÁMÁRA LEGHELYESEBB döntést tudja meghozni.

2012. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Előző! Köszönöm, hogy átfogalmaztad a kérdésedet, azt kell, hogy mondjam, hogy nem csak az örökbe fogadottakat érinti ez a "reklamáció". Bárkivel bármi történhet az élete során, mégha jól is indul az élete, szerintem ezért ez nem érv arra, hogy ne adjad meg az esélyt az életre.

És az az igazság, hogy még egyet is értenék a szív szerint való döntésben abban az esetben, ha az egész kérdés csak az anyáról szólna. Nagyon fontos az édesanya teljeskörű figyelembevétele, de nem feledkezhetünk meg az élő magzatról sem, aki ugyanolyan körültekintést igényel. A kettőnk közötti véleménykülönség nyilván a magzat teljes értékű embernek tekintésében illetve nem tekintésében van. Azt hiszem, ha fordítva gondolkoznánk erről a kérdésről, akkor teljes mértékben megértenénk a másik álláspontot. Sajnos azonban a tényeket nem másíthajuk meg, a magzat teljes értékű ember! Ha az édesanya és a magzat érdekei ütköznek, azt a kis embriót kell védenem, akinek nincs hangja. Sok segélyközpont dolgozik ezen, ezeket a helyeket meg lehet találni. Ennek szellemében kívánok sok erőt az Édesanyának a magzat kihordásához!

2012. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves előző, azért a válaszodból továbbra sem derült ki, hogy nilyen módon vállaják a felelősséget azok, akik konkrétan valamelyik irányba befolyásolnák a kérdezőt. Illetve hát az derült ki számomra újólag, hogy sehogy se, nálam se áll sorba senki, hogy felelősséget akar vállalni, amiért úgymond anno "az én érdekeim"-re hivatkozva ártott nekem... lásd még a jószándékkal kövezett út esete...


Szóval kedves kérdező, akik arra hivatkoznak, hogy "a magzat érdeke ígymegúgy" azok is csak arról tudnak beszélni, hogy ők mit feltételeznek a magzat érdekének... és felelősség-vállalás nincs. Marad tehát az, hogy mivel te magad ismered legjobban a helyzetet, a valószinűen legjobb döntést is te magad tudod meghozni, bármi is legyen az. A konkrét kérdésre aválaszt meg leírtam már a 9/27-ben.

2012. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!