Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül az abortusz ha...

Mennyibe kerül az abortusz ha van egy egyéves kislányom, akit egyedül nevelek?

Figyelt kérdés
Mellette már visszakellett mennem dolgozni, de még nappali tagozaton egyetemista is vagyok? Sajnos védekezés mellett sikerült, nem tudom megtartani. Köszönöm a válaszokat. Kérem aki elitélendö vagy kioktató jellegü kritikát irna, az inkább ne tegye, nem ismeri a helyzetet.

2012. máj. 5. 21:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Hát, valószínűleg ugyanannyiba, mintha ezek a körülmények nem lennének. (30 ezer forint körül.) A családsegítő tud felvilágosítást adni az esetleges támogatásokról, de ez nem az a szituáció, amikor ilyenről szó lehet.
2012. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanúgy 30 ezer forint!
2012. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
én úgy tudom, hogy akkor kevesebb, mert ha szociális juttatást kapsz ( a gyes is az, illetve az önkormányzat által adott segélyek) akkor valamivel kevesebb...szerintem így 20. körül.
2012. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
20%

se elítélni, se kioktatni nem akarok, de ne tedd inkább. neked is trauma lesz, amin nehéz túltenni magad.

apropó, egyedül neveled a másikat, és mégis teherbeestél? ez hogy lehet? ha meg nincs férjed, miért is kellett védekezni? nem ismerem a szitut, valóban, ezért kérdezem.

2012. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
30ezer Ft az alapára. A nappali tagozat nem számít. Akkor van rá kedvezmény, ha mondjuk gyest kapsz, vagy más segélyben részesülsz.
2012. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%

3/4

őő, ne legyen már kevesebb. ne az én adómból és munkámért járó fizetésből vonjon le az állam azért, mert mások élvezkedtek, jó? :O

bocsánat, de durva, ha tényleg így van. :$

2012. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos kevesebb lesz Kérdezőnek, AZ ÉN ADÓMBÓL, mert kedves "keresztény-konzervatív" kormányunk nem bírta meglépni, hogy ha már nem tiltják be az abortuszt , akkor legalább fizesse ki mindenki magának. "nem ismeri a helyzetet" Tudod az az érdekes, hogy TELJESEN LÉNYEGTELEN, hogy mi a helyzet, a magzat ember minősége nem változik, akkor sem, ha komoly, és valós indoka volt...
2012. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
19%

4. és 6. is én voltam. az a vicc, az első válaszom lepontozták, a másikat meg fel, én fordítva vártam volna, hogy a másodikért jön az irgumburgum hogy miket írok.

De most miért baj, ha úgy látom, hogy neki trauma lesz az, ha abortuszra megy? ez tény, tudtommal, hogy ez traumát okoz a nőknek! és azért, mert nem ismerem a helyzetet és érdeklődöm a helyzet iránt, most ezért miért kell lepontozni, nem értem. bár mindegy, mindenki azt gondol a gondolkodásomról, amit akar.

Ha házasságon belül nem akarnak gyereket és mégis becsúszik, akkor se az én pénzemből hajtsák el, ha meg nincs is se házassági se más viszonyban senkivel, akkor pláne ne.


Mégegyszer: akit érdekel, nézzen utána, az abortusz traumával jár, amit a nőnek nehéz feldolgoznia. ez nem elítélés, nem kioktatás, megspórolhatná a kérdező magának ezt a traumát, ennyi.

bocsánat, ez már nem igazán a kérdésre volt válasz.

2012. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.


50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.


A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.


Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.

2012. máj. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

óóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!

Látom a drága keresztény ősanyák már megint a toppon vannak, ha fel kell háborodni!

Már bocsánat, de mi közötök van hozzá, hogy ki hogyan éli a szexuális életét?

az én adómból hajtják el blabla! drágám, tudod te mennyi mocskosságot művel ez az ország a te adódból?

most itt dödörögsz, de ha azt a kérdést olvasnád, hogy egyedül nevel xy egy gyereket, és bevállal egyedül egy másikat is, de nem jut pelenkára, meg lakhatásra, kajára, akkor meg azért esnél neki, hogy miért tartotta meg. nektek semmi se jó, de dödörögni, meg nem a kérdésre válaszolni, csak pampogni az megy!!!!

várom a lepontozásotokat! ;)

2012. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!