Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül az abortusz ha...

Mennyibe kerül az abortusz ha van egy egyéves kislányom, akit egyedül nevelek?

Figyelt kérdés
Mellette már visszakellett mennem dolgozni, de még nappali tagozaton egyetemista is vagyok? Sajnos védekezés mellett sikerült, nem tudom megtartani. Köszönöm a válaszokat. Kérem aki elitélendö vagy kioktató jellegü kritikát irna, az inkább ne tegye, nem ismeri a helyzetet.

2012. máj. 5. 21:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
33%

Már bocsánat, de mi közötök van hozzá, hogy ki hogyan éli a szexuális életét?


Tudom, hogy a mai világban egyeseknek ez már semmit nem jelent, de van olyan, hogy ERKÖLCS. Mindenki úgy éli a szexuális életét, ahogy akarja, de e


"az én adómból hajtják el blabla! drágám, tudod te mennyi mocskosságot művel ez az ország a te adódból?"


A többin is fel vagyok háborodva, de a többi legalább nem emberölés.


"most itt dödörögsz, de ha azt a kérdést olvasnád, hogy egyedül nevel xy egy gyereket, és bevállal egyedül egy másikat is, de nem jut pelenkára, meg lakhatásra, kajára, akkor meg azért esnél neki, hogy miért tartotta meg."


Nem. Képzeld el, hogy akkor még tisztelném is.



"nektek semmi se jó, de dödörögni, meg nem a kérdésre válaszolni, csak pampogni az megy!!!!"


A kérdésre válaszoltam, egyébként abortuszos kérdéseknél büszkén vállalom, hogy nem a kérdésre válaszolok.


Egyébként meg a keresztények a bűnt ítélik el, nem a bűnöst. Bocs Kérdező, ha kicsit agresszív voltam. De hidd el, meg fogod bánni, Neked is jobb lenne, ha nem tennéd. Tudod rengetegen érzik úgy ott, és akkor, hogy nem tehetnek mást, és jól döntenek, aztán odaadnák mindenüket, hogy visszacsinálják...

2012. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

Az ember bármely döntését megbánhatja később, ha abból indulna ki mindenki, hogy "majd meg lehet bánni", akkor soha senki nem hozna döntést semmi komoly dologban. Természetesen ez esetben is meg lehet utólag bánni a döntést, akárhogy is dönt a kérdező.


Másik oldalról meg az ellen is lehet lázadni, ha valakinek az adójából művi abortuszt támogatnak, meg az ellen is, ha egyházi alapú "erkölcsi" propagandát... márpedig ez van, ha tetszik ha nem, az egyházakat keményen támogatja az állam az adókból, tehát az én pénzemből is nyomatják a "az abortusz emberölés és szex csak a házasságban" c. teóriájukat, hiába nem értek egyet vele...

2012. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egy kicsit többen bánják meg az abortuszt, mint hogy nem tették. Az meg, hogy az abortusz emberölés, nem "egyházi propaganda", hanem biológiai tény, még akkor is, ha kényelmetlen elismerni. És ha már nem tiltják be, gyilkolásszon mindenki a saját 30 000 forintjából...
2012. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
48%

Ja, amúgy lemaradt:



Mindenki úgy éli a szexuális életét, ahogy akarja, de ennek érdekében nincs joga elvenni egy harmadik ember életét, a felelősséget meg vállalnia kell.

2012. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
annyira imádom, hogy szórod az igét, komolyan mondom. csak az számomra a furcsa, ha a ti nézeteiteket valaki nem támogatja, akkor elmondjátok mindennek, hogy hogy ,mer beleszólni a ti erkölcsös makulátlan életetekbe, de ti mindenkit elmondhattok mindennek, meg gyilkolásról beszélsz, de nem fogadod el az ész érveket, mert a te erkölcsről beszélsz. aztán a papok, akik gyerekeket erőszakolnak, meg egymás alfelét használják apácák híján...na hagyjuk az erkölcsöt, jó????!!!!
2012. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Halkan megjegyezném, hogy az "emberölés" nem biológiai, hanem jogi fogalom, ha jól rémlik Btk 163§... és ott a Btk-ban szépen mindenki megtalálja (Akár ingyen is, internetes vagy klasszikus könyv alakú formában), hogy mit kell ezen fogalom alatt érteni, és mit nem. Emberölést kizárólag már élve megszületett terhére lehet elkövetni, pl.

És hát nagyon jó lenne, hogy az egyházak, vagy civil szervezetek az ettől eltérő nézeteiket nem közpénzből, általunk fizetett adókból akarnák propagálni vagy másokra tukmálni, hanem szépen a saját, vagy max a híveik-támogatóik zsebében turkálnának ebből a célból. És akkor majd esetleg lehet alappal, hitelesen rinyálni a terhesség űvi megszakítására fordított közpénzen...

2012. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
36%

K.An: gondold meg, ő is a gyereked. Én is egyetemistaként szültem mindkettőt. Ha munka mellett nem menne még az egyetemen is, halaszthatsz pl, és befejezed, ha otthon vagy a kicsivel. Nem csak az a megoldás van, amire most rájár az agyad.


Mocskolódónak: nem erkölcs, nem vallás, biológia: az embrió a fogantatástól kezdve ember: fajtaspecifikus élet, nem lehet belőle más, csak ember, se elefánt, se bolha, se majom. Egy kész emberpalánta. Ezért kell védeni, nem vallásos indíttatásból. Csak azért többnyire a vallásosak védik, mert sokszor ők jobban belátják ezt, mert pl. tanulnak róla hittanon, meg hallják a templomban, meg olyan környezetben nőnek fel, ahol az embert tisztelni kell. És mielőtt belémkötnél, igen a vallásosok között is van rengeteg rossz ember, nincsenek illúzióim!

2012. máj. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
33%
Nem az emberölés nem jogi, hanem ERKÖLCSI kategória, nem attól les ERKÖLCSILEG bűn, hogy a Btk-ban benne van. Volt, amikor zsidót ölni törvényes volt...
2012. máj. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy 1: Ki mi mondta, hogy katolikus vagyok?

2: Ki mondta, hogy a katolkius papok közül mindenki méltó rá, hogy ott legyen?

3: Te más erkölcsi értéket nem ismersz, mint hogy mindent parttalanul tolerálunk?(Kivéve akiket nem, azaz a keresztényeket, konzervatívokat, meg akik erkölcsre mernek hivatkozni.) Az abortusszal nem az a gond, hogy "rátukmálunk" valakire valamit, hanem hogy emberölés, mellesleg de igen "rátukmáljuk" az akaratunkat A BABÁRA, akit nem kérdeztünk meg, hogy akarja-e hogy brutális kegyetlenséggel széttrancsírozzuk. Egyébként az, hogy az abortusz legális vastagon alkotmányellenes is, és nem a Spronz Júlia félék által kifogásolt "a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg" miatt, hanem a "minden embernek joga van az élethez", és "minden ember jogképes" miatt.


Egyébként az információhoz való jog is alapvető emberi jog, valóban szabadon csak tájékozott ember dönthet, úgyhogy parancsolj Kérdező, nézd meg ezeket:


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. máj. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
47%
Ja és még annyit, hogy a Btk. szerinti büntetés elől el lehet szökni. A lelkiismeret elől nem...
2012. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!