Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz után gyermek?

Abortusz után gyermek?

Figyelt kérdés
Feltettem már ezt a kérdést, de felteszem ebben a kateriában is, hátha többen rábukkantok: 22 éves koromban volt egy abortuszom, 5 hetes terhes voltam, iszonyú lelkiismeretfurdalásom van azóta is. Most szeretnék babát és rettegek, hogy nem lehet. Vagy fizikai okok miatt, vagy mert nem érdemlem meg, hiszen az elsővel kapcsolatban ilyen felelőtlenül döntöttem... Van köztetek valaki, aki meg tudná osztani velem a tapasztalatait, aki volt hasonló helyzetben? Aki volt abortuszon és vállalt utána gyereket. Minden vonzata érdekel, mind a fizikai, mind a lelki, hogy könnyen ment e a teherbeesés, vagy nem lehetett-e többé gyerek, az érzéseitek, tényleg mindne. Nagyon szépen köszönöm.

2012. jan. 25. 21:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

[link]


Itt segítséget is kérhetsz!

2012. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

11/21-nek!

itt most nem az abortuszrol van szo,hanem az abortusz utani gyerekvallalasrol!

nem is ertem miert boncolgatjatok azt a temat,amirol ebben a kerdesben most szo sincs!!!

2012. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

a filmben nem csak az abortuszról van szó,a főszereplő barátnőjét kellene figyelemmel kísérni,hogyan szabadult meg a büntudattól stb..bizti nem nézted végig rendesen.

Tehát van egy lány akinek abortusza volt és 1 aki végülis nem csináltatta meg,nyilván a kérdezőnek az a lány miatt ajánlottam a filmet aki mát átesett abortuszon.

Remélem érthető voltam.

A másik,hátha valaki olyan is megnézi aki ab.előtt áll és a film láttán meggondolja magát ez nem titkolt célom is .

2012. jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Szia!Pszichológus vagyok, röviden pár gondolatomat leírnám. Az abortusz hatását, mint ahogy mindent az életben, ami velünk történik, nem lehet mindenkire érvényes szabályokra redukálni. A Te esetedben egyértelmű, hogy még magadban hordozod élénken ezt az élményt, és nagyon erős önvád, bűntudat mardos. Valamint attól is félsz (rettegsz),hogy nem leszel újra várandós (nem terhes, hiszen ez már nem lesz teher :) ). Szerintem mindenképp - ha állapotos leszel, akkor is - menj el pszichológushoz. Ezt így, egyedül nagyon nehéz feldolgozni. Van, akinek megy, de valószínűleg te hajlamos vagy a rágódásra, önmarcangolásra. Egy JÓ szakember segíthet továbblépni és feldolgozni az emléket. Ez a születő gyermekednek is védelem lesz :). Meg kell bocsátanod magadnak. Ott, akkor ezt láttad jó megoldásnak. Mindenkinek jár több esély (nem csak második, hanem akár századik is)! Megérdemled a babát, kívánom, hogy mielőbb megfoganjon :).

A párod tud az abortuszról? Akkoriban volt valaki (és jelenleg??), akivel erről őszintén tudtál beszélni?

Egy módszerről szeretnék még írni, családállításnak hívják. Ez például abortusz feldolgozására kiváló. Én voltam többször is, másfajta családi problémákkal és nagyon nagy élmény volt. Arra figyelj, hogy aki vezeti, az pszichológus végzettségű legen , mert elég sok a kókler, és nagyon hatásvadász szöveggel mismásolják el a szakmaiság hiányát!

Ez egy alkalom, egy nap szokott lenni, csoportos módszer. Azonban úgy gondolom, hogy emellett egyéniben pár alkalommal (vagy többre, állapotodtól függően) is menj pszichológushoz. Sok örömet és megnyugvást kívánok a lelkednek.

2012. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Tudom régi, de talán.valakinek segíthet.Volt egy abortuszt, mivel már volt egy fiam akiről gondoskodnom kellett... Egyedül maradtam vele és az akkori párommal pedig még csak rövid ideje voltunk együtt... Véletlenül sikerült a baba és érzelmileg nagyon meg viselt... Ezt követően hamar össze költöztünk és a fiammal elég jól bánt, bár sokáig egyedül élt és mindenkinek tanulni kellett még neki is, de mostanra nagyon jól össze melegedett a család már a fiam is azt mondta azt szeretné ha ő lenne az apukája, bár sose neveltem az igazi apja ellen, csupán ő nem kereste. Visszatérve azóta most jön a baba újra és elég rosszul viselem a terhességet szerettem volna spirál, de nem lehetett egészségügyi okok miatt és gyógyszert sem így estem meg újra... Meg tartottam mert sose lettem volna rá képes újra, de néha előtör, hogy nem tettem még teljesen túl magam a történeteken és ki hat rám lelkileg...
2019. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!