Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz után gyermek?

Abortusz után gyermek?

Figyelt kérdés
Feltettem már ezt a kérdést, de felteszem ebben a kateriában is, hátha többen rábukkantok: 22 éves koromban volt egy abortuszom, 5 hetes terhes voltam, iszonyú lelkiismeretfurdalásom van azóta is. Most szeretnék babát és rettegek, hogy nem lehet. Vagy fizikai okok miatt, vagy mert nem érdemlem meg, hiszen az elsővel kapcsolatban ilyen felelőtlenül döntöttem... Van köztetek valaki, aki meg tudná osztani velem a tapasztalatait, aki volt hasonló helyzetben? Aki volt abortuszon és vállalt utána gyereket. Minden vonzata érdekel, mind a fizikai, mind a lelki, hogy könnyen ment e a teherbeesés, vagy nem lehetett-e többé gyerek, az érzéseitek, tényleg mindne. Nagyon szépen köszönöm.

2012. jan. 25. 21:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Egy jó film nézd meg biztos segít.


Én 35 évesen majdnem elvetettem a 4. babámat...De jó hogy nem tettem,ma boldogabb vagyok mint valaha.

2012. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ha lehet egy kis belekotty még: szerintem ha aktív önvád van, az jelez valamit. Ezt szőnyeg alá söpörni kockázatos lehet (mint pl. fájó fogra folyamatosan csak pirulákat szedni) mert előbb-utóbb előbukhat onnan.

Az a levél nem butaság, de inkább egy bocsánatkérő levélként írnám meg... az hozhat teljes lezárást, gyógyulást.

2012. jan. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon nagyon sokat segített az, hogy ilyen sokan és ilyen gyorsan és ilyen biztató dolgokat írtatok.

Az filmet megnéztem, de igazából nem nagyon tudtam hova tenni, hogy ettől most hol kéne jobban éreznem magam? A lényege az volt, hogy igen rosszul döntöttem és akkor most emiatt egyedül fogok meghalni egy öregotthonban?

2012. jan. 26. 09:27
 14/25 anonim ***** válasza:
33%
Bocs az offért, de csak nekem fura, hogy ilyen könnyen túlteszik magukat ilyen sokan az abortuszon? :(
2012. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Akkor a film lényegét nem értetted meg.
2012. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy nem értettem meg, bárcsak én is így döntöttem volna anno végül, mint a lány...


Nem hiszem, hogy sokan könnyen túlteszik magukat rajta, hisz itt is sok lány írt arról, hogy mennyire megbánta. Aki meg már megbékélt vele az meg hála Istennek, hogy tovább tud lépni és tud a jelenlegi gyerkőceire koncentrálni.

2012. jan. 26. 10:45
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az csak látszat hogy ilyen könnyen túl teszik magukat rajta,az önvád, bűntudat mindenkit mardos aki abortuszon esett át.Van aki le tudja rendezni,zárni az ügyet.Van akit évek évtizedek múlva is gyötör a bűntudat.Van aki depressziós lesz,de van abortusz utáni szindróma is.A lényeg nem szabad a szönyeg alá söpörni a dolgot mintha mi sem történt volna.Ha kell pszihológushoz kell fordulni.

Ha lenne rá időm akkor írnék egy tanulmányt arról hogy a terhes nőket miként befolyásplja a környezetük az abortusz irányába illetve ellene.Gondolok itt férj,élettárs anya ,anyós barátok,stb.

Mert az abortuszért nem csak a nő a hibás hanem még sokan a környezetében,csak éppen a nő viszi el a "balhét".

2012. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
20%
Engem az egész családom rá akart beszélni, hogy menjek abortuszra, de inkább azt hazudtam, hogy már késő! Még a szülés előtt is rá akartak beszélni, hogy ne nézzem meg, adjam örökbe! Persze nemet mondtam! Már 8 éves a lányom, és mindent megtettem érte egyedül is, hogy ne szenvedjen hiányt és boldog legyen! Ha már valaki olyan felelőtlen (mert hát nem az az átlag, hogy tabi mellett essenek teherbe a nők), hogy teherbeesik, akkor vállalja a felelősséget. A baba meggyilkolása nem az. Ha nem tudod vállalni a babát, ne sexelj!
2012. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Boldog lehetsz, hogy erős voltál és felelősségteljesen tudtál dönteni. Irigyellek. De ez a válasz egy olyan lánynak lenne segítség, aki éppen gondolkodik az abortuszon. Az időt ugyanis sajnos visszaforgatni nem tudom.
2012. jan. 26. 11:03
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

10:47-esnek nagyon igaza van...Én az 1. válaszoló vagyok. Nekem volt egy-két olyan hetem amikor nagyon komolyan azt gondoltam, hogy megtartom a babát. El is terveztem, hogy a szüleimhez költözök haza és ők szerintem segítettek volna. Azonban amikor előadtam az exemnek, akkor ő valami iszonyat gusztustalan stílusban beszélt velem, amit még sosem hallottam tőle az 5 év alatt amíg együtt voltunk, voltam én minden...meggyanúsított hogy direkt estem teherbe valamint hogy nem is az övé a gyerek, teljesen kikészültem a vádaktól.

Abortusz előtt azt hajtogatta, hogy rutinműtét , utána meg közölte hogy csak a c*gányok mennek abortuszra.

Életem legszörnyűbb időszaka volt és nem sokon múlt hogy túltettem magam rajta, sokat segített a pszichológus. Mindenkinek azt ajánlom hogy nagyon gondolja meg és ha lehet akkor a baba megtartása mellett döntsön.

2012. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!