Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák beválalnátok egy 3....

Anyukák beválalnátok egy 3. babát a mai világban?

Figyelt kérdés
egy picit féllek lehet hogy babucink lesz holnap derül ki,van egy 6éves fiam és egy 2éves lányom,nem terveztük de ha úgyalakul nagyon fogunk örülni!féllek hogy a gyermekeim hogyan fogadnák!anyukák írnátok tapasztalatokat.nagyon köszike
2012. jan. 4. 16:09
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam van és nagyon szertnék még egy kislányt de ha nem jön közbe véletlenül, akkor nem szülök többet, viszont örkbe szeretnék fogadni egy kicsit nagyobb lánykát ha már a kisebbik fiam is ovis korú lesz. Nálunk anyagilag nincs gond sőt ma közölte a férjem hogy a cége elnyert egy projektet ami még -4 évre munkát biztosít nekik, szóval nekünk szerencsére minden adott egy harmadikhoz, ha anyagiakat nézzük mindegy hogy saját e vagy nem.
2012. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 van, nagyon örülünk neki, hogy így alakult, bár eredetileg mi is inkább 2-t terveztünk. Mi sem vagyunk milliárdosok, de van saját lakás, autó, munkahely. És ami nagyon fontos, nagyszülői segítség is.

De 4. gyereket már biztosan nem vállalnék be!

2012. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén megmondom én azt nem nézem, hogy tudjak neki venni kocsit, jogsit fizessem, meg egyetemet.

Jogsi+kocsi az ő keresetéből lesz. Az ezer százalék, hogy ezt nem fogom fizetni, még ha kőgazdag leszek, akkor sem. Van munka suli mellett, igenis keresse meg a rá valót. Sose fogja megbecsülni a pénzt.

Nyilván ha tusom segíteni fogom a fontos dolgokban, segíteni fogom a táborokban, de ha külfödi tábort akar, ahhoz is dolgozzon meg. Mindegy nekem, hogy árufeltöltő lesz, vagy a családi vállalkozásba segít, de igenis keresse meg a rávalót, vagyis nagyrészét.

Én nagyon jól megbecsülöm a pénzt, ezért nem éhezünk. Viszont rettentő szegény családba születtem. 20 évesen százszor jobb autót vettem, mint anyuéknak van. Azt mondták én pénzem, én dolgoztam meg érte, nekik jó az öreg wartburg én pedig megérdemlem a jobbat. Egyetemet önerőből végeztem, dolgoztam mellette , majd államilag finanszírozottra felvettek, hisz saját érdekem volt, hogy kitűnő legyek.

Én ezekből a dolgokból sokkal jobban profitáltam, mintha tömték volna a zsebem pénzzel. Ez egy életre szól. És a gyerekeimnek is ezt akarom "adni". Segíteni fogom, támogatni fogom mindenben, de nem fogok neki fizetni mindent.

Szóval én teljesen máshogy látom. Ki így ki úgy....

2012. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Sajnos annyira kiszámíthatatlan minden, a másik 2 gyereket is fel kell nevelni tisztességesen. De ha már esetleg terhes vagy akkor persze várjátok szeretettel.
2012. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
Persze, boldogan! Még csak az első van útban, 3 napja tudom, de olyan boldog vagyok, sok gyerkőcöt szeretnénk. 3 tesóm van, ez nem anyagi kérdés!
2012. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:26-os vagyok!


Én sem vettem azt figyelembe, amikor a lányunkat vállaltuk, meg hol van az még amikor pl. a jogsiját megszerzi. Az enyém pl. én saját fizetésemből ment, nem kell mindet a gyerek feneke alá rakni úgymond, keresse meg a rávalót. Jó nyilván kell egy-két biztos pont pl. munkahely nekem és a férjemnek is. Nekünk van saját nemrég épített házunk, autónk. Szóval, ha úgy alakulna bevállaljuk a 3. babát is.

2012. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

16:51es vagyok

én is dolgoztam anno egyetem mellett pénztárosként diákszervezettel az első 2évemben, az utsó háromban pedig elkezdtem ott dolgozni, ahol azóta is (2006) vagyok... nem azt mondtam h lényeg a jogsi meg a kocsi stb...de én azt gondolom, ha ezt megkapja a gyerkőcöm majd tőlem azzal nem lesz elkényeztve,én sem lettem, megbecsülöm, de mégis mennyire jó volt...ahogy az is h minden évben nyaralni mentünk s megyünk a párommal is ugyanugy (10éve vagyunk együtt)ez sem létszükséglet, de mennyi élmény...látom ahogy a kisfiam is mennyire élvezte a tengert idén,felejthetetlen élmény volt(persze elsősorban nekünk,mert ő erre még nem fog emlékezni 1,5éves korából,de majd később:D)

szoval igen...nem az anyagi dolgok a legfontosabbak...de én ugy érzem h 2gyermekkel is teljes lesz az életem,s igyekszem őket lehetőségeimhez képest a legjobban felnevelni. mindenki mást hoz otthonról, másképp lát dolgokat,nincs ezzel semmi baj:) én gratulálok mindenkinek a 3. 4. akárhányadik babájához ha vállal. én a saját nézőpontom irtam le, amire a kérdező volt kiváncsi:)

2012. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Így van! mindenki máshogy látja a világot és ez így van rendjén. Ha valaki rettentően vágyik egy harmadikra, az úgyis mindent elkövet, hogy legyen is, ebből abból visszavesz és akkor is minden megvan, mert neki fontosabb 3 gyerek és lemond pl a tenger adta élményről.

Valakinek bőven elég 1 vagy kettő, azzal is teljes az élete és még mellé lehet jár egy kis "luxus" is.

Kinek milyenek a vágyai az életben. Így van ez rendjén!!! :-)

2012. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj,de be ám!Alig várjuk,hogy megfoganjon,2 hónapja próbálkozunk,van már 2 fiunk.
2012. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk mar van egy 2,5 eves fiunk es most szeretnenk kistesot ez az elso probalkozos honapunk. De nem szeretnenk megallni 2 gyereknel, legalabb harmat szeretnenk mi is :)
2012. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!