Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, akik régóta vártok...

Lányok, akik régóta vártok hiába egy kisbabára. Csatlakoznátok hozzám?

Figyelt kérdés

Én is hasonló cipőben járok, 2,5 éve nem védekezünk, idáig eredmény nélkül... és úgy érzem, rámfér egy kis lelki támogatás... Talán kicsit könnyebb lesz, ha sorstársakkal beszélgethetünk az érzéseinkről, mert részemről már érzem, hogy kezdenek rossz irányba menni a dolgok. Gondolom, azért is élhetem meg még rosszabbul a helyzetet, mert 10 hónapja külföldre költöztünk, így mindenkitől távol vagyunk, gyakorlatilag elszeparálva a korábbi életünktől, és mindenkitől, aki fontos. A párommal csak mi vagyunk egymásnak, de a csajos lelkizésre ő nem mindig vevő. Orvoshoz még nem fordultunk, de az itt (Norvégiában) egyelőre nem is lehetséges, egyszerűen csapdában érzem magam.

Biztos vagytok még páran, akik nehezen élitek meg a gyermektelenséget, talán könnyíthetünk magunkon, ha kibeszéljük a negatív érzéseinket!


2010. szept. 28. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én csak olvastam ezt a kérdést!Sajnos én is a ti a 'csapatokba' vagyok.2 és fél év :-( Nagyon nehéz de próbálok nagyon erős lenni!Néha jön egy kis hullámvölgy,de aztán talpra állok!Kiderült hogy PCO-m van-kaptam gyógyszert-hála istennek eltűntek a cisztáim,pár hónapja-ha mostanság sem sikerül a babócánk-akkor kapok clostit-ha 3 hónap alatt nem sikerül akkor pedig nálam is jön a laporoszkópiás mütét,átjárhatósági....De nagyon remélem hogy nem kerül rájuk sor.És jönni fog az én kis Drágám!

HAJRÁ CSAJOK NEM ADHATJUK FEL SOHA,MINDIG MINDENÜTT FEL A FEJJEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Moncsi

2011. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy én nem tartozom a ti sorotokba,de sajnos soha nem lehet tudni.:( Ugyanis én is 5 évet vártam arra, hogy egyáltalán el kezdhessünk próbálkozni a férjemmel,mert volt egy hosszan tartó betegségem, ami miatt nem lehetett még védekezés nélkü sem együtt lenni, ezért egyáltalán nem hittem már abban, hogy lesz kisbabám.Nagy nehezen 33 évesen leküzdöttem a betegségem, és el kezdtünk próbálkozni (nem védekeztünk).És 2 hónapig próbálkoztunk, majd azt mondtam, hogy nah már biztos nem is lehet gyerekem, mert 30 felül vagyok.Aztán a 2 hónap után anyagi gondjaink lettek, és felfüggesztettük félévre a babavállalást, de már én azt hittem, hogy nem is lesz sosem kisbabám, mert mindig közbejött valami, és a biológiai óra egyre csak ketyeg.Aztán félév után egyszer véletlenül úgy alakult, hogy nem védekeztünk és a baba azonnal összejött.Én abban a hónapban mindent csináltzam, lakást festettem,napi 2 órát tornáztam , futottam,idegeskedtem stb.és mégis összejött a baba.Amiért nagyon hálás vagyok a JóIstennek.Most 37 vagyok, és tervezzük a tesót, de újra kiújult a betegségem,ugyhogy várni kell még legalább egy évet mire kilábalok.:( A bilógia órám meg szintén ketyeg, és nem biztos, hogy megint olyan szerencsés leszek mint az első babómnál.Nagyon szeretnénk neki kistesót.De már néha úgy érzem, hogy öregszem is.Most meg ez a betegség ami miatt megint várni kell.amióta megvan a gyermekem, el sem tudnám képzelni, hogy gyerek nélkül éljem le az életem.Ő a mindenünk.:)))Ha nem jön össze a baba akkor nagyon szomorú leszek.:(
2011. jan. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
1.21 es vagyok, még annyit szeretnék, hogy mindenkinek kívánok sikeres gyermekáldást!!! És soha ne adjátok fel!!!Higgyétek el minden erőfeszítésetek megtérül majd egyszer.És csodák márpedig vannak!Ajánlom mindenkinek az agykontrollt, én ezzel a módszerrel gyógyultam meg!
2011. jan. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:

Lányok! Már biztosan sokan olvastátok a történetem, de aki még nem, az tegye meg, hátha ad neki egy kis erőt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2011. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok (aki 3 év után lett terhes). Annyit elmondanék még, hogy nekem volt olyan, hogy az egyik barátnőm 5 hónapos terhesen elveszítette a babáját. Nem sírtam... Azt hiszem, hogy ez már tényleg nagyon durva!!! Egy másik kiborító eset, hogy egyszer ultrahangra vártam, ott ült mellettem egy "nő", aki megkérdezte, hogy terhes vagyok-e. Mondtam, hogy nem. Erre ő: "de jó neked. Nekem az egyik még le se szállt a csöcsről, ez meg már jön". Hát, komolyan majdnem felrúgtam. Bent, az ultrahangos nő nyugtatgatott 10 percig, annyira sírtam.
2011. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 krisztina24 ***** válasza:
Sziasztok! Sajnos én is azok táborát erősítem,akiknek nem sikerül a pici baba :-( 1,5 éve próbálkozunk, hogy legyen babánk,de nem sikerült még...gyógyszer abbahagyása után a menstruációm még a mai napig nem állt be. Kaptam ezer meg ezer fajta gyógyszert, volt hogy 3 hónapig nem mensturáltam, aztán meg 3 héten keresztül folyamatosan, havonta-kéthavonta doktornőhőz jártam, és nagynehezen tavaly évvégén elkezdtük a kivizsgálásokat...vagyis csak egy részét, mert a párom andrológiai vizsgálata történt csak meg, De Ő tökéletesen rendben van-ennek nagyon örültem.Nekem lenne hormonprofil, de ismét 2 hónapja nincs mensesem, és terhes sem vagyok. Már nem tudok mire gondolni,talán csak arra,hogy az élet játszik velem. Annyira fáj a dolog, hogy nem tudok mit tenni, nem tudom "megjavítani" magam, nem tudok felhőtlenül örülni más terhességének. Vágyom arra, hogy a szívem alatt hordhassam gyermekemet. jövőhéten ismét doki,de már nem tudom mit találhatunk ki. :-((
2011. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

Kedves Lányok!


Remélem nem haragszotok,hogy belekotyogok, de emellett nem tudtam elmenni szó nélkül.

Nekünk hála nem kellett sokat várnunk a kisfiúnkra, de akkor is le kell ezt írnom.

Számomra megdöbbentő, hogy emberekben ekkora erő van és kitartás.

Minden tiszteletem a Tietek és tiszta szívemből kívánom, hogy mihamarabb teljesüljön életetek álma.

2011. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 hangyaxxx ***** válasza:
sziasztok. nekemis van 1 torténetem, ami talán vigasz , talán nem ad nektek. A házasságunk után, ami idén lesz 10 éve, mindjárt gyereket akartunk. Sajna nem jott ossze. Már azon voltunk, hogy elmegyunk spermavizsgálatra eloszor, hogy tudjuk minden rendben vele, hisz nálunk noknél bonyolultabbak a kivizsgálások. Meg is volt az idopont, el is ,entunk, kb 3 éve voltunk házasok. Máig nem tudom, hogy a sors-e akarta, de éppen akkor szabin volt a doki, aki ezzel foglalkozott. Szomorúan hazamentunk és vártunk. Utánna nem mentunk vissza, hanem eggyik ismerosom ajánlott egy természetgyógyászt, állíttólag neki segített, ikrei voltak. Osszeszedtuk magunkat, de ugye egy férfi más módon mukodik, így volt vele a férjem is, aki kijelentette, nem nagyon hisz az ilyenekbe, de legyen amit akarok, a szót nem adják pénzért elven el is mentunk. A termgy. no volt és nem nyúlt hozzánk,azt mondta a férjemnek, hogy fekudjon le. A bingója és a hasa kozé rakta a kezét, de nem érintette meg, csak folé rakta a kezét. Megkérdezte, hogy érez e valamit, mire a férjem elvorosodve azt mondta, olyan mindha bepisilt volna. Nem tartott 5 percnél tovább, aztán jottem én. Na én annyira be volta gorcsolve, hogy mit fog érezni, hogy azt mondta nyugi. Nekem s hol az eggyik, hol a másik petevezetékemfolé rakta a kezét és kijelentette, hogy a bal petevezetékem el volt dugulva és most kitisztította. Másik ghónapba szintén megismételte és csodák csodajára teherbe estem. Egész terhességem alatt nem volt baj a babával, csak én viseltem nagyon nehezen. Végig rosszul volta, hánytam, stb Ma már 5 éves a fiam. Egészséges rosszaság. Azt mondták, a másik baba majd konnyebben jon ossze, de sajnos tévedtek. Már 2 éve próbálkozunk sajnos semmi. A termgy.- hoz már nem tudok elmenni, mert elkoltozott és nem tudom most hol lakik. Totál minden eggyes menzesz elott, már annyira akarom a babát, hogy nszinte tisztára terhességi tuneteket produkállok. Mos is ma reggel jott meg, totál el vagyok keseredve. Tudom, hogy az én torténetembe már van egy gyerek, de higgyétek el szar érzés, hogy miért nem jon már megint ossze.
2011. jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Igazából én nem panaszkodni szeretnék, hanem megosztani a történetem, hátha egy kis reményt nyújt nektek! Egy több mint 2 éve tartó kapcsolatom van, ezelőtt pedig volt egy 10 hónapos kapcsolatom. Soha nem védekeztem és észre vettem, hogy egyszerűen nem esek teherbe. Nem akartam babát akkor még, korai lett volna de mégis elfogott a félelem, hogy mivan ha nekem soha sem lehet? Előfordult, hogy késett, több napot vagy hetet sőt volt olyan h akár 2 hónapot is, megvettem a terhességi teszteket és negatívak lettek. Mivel még akkor ahogyan írtam túlzottan korai lett volna egy baba, így picit örültem is neki de a lelkem mélyén egyuttal félelmet is keltett bennem, hogy hogy lehet az, hogy sosem védekezünk és nem jön össze a baba? Aztán egy idő után már nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel bár a barátnőim akik tudtak ezekről a dolgokról volt olyan, hogy rákérdeztek, hogy nem aggódok -e amiatt h esetleg meddő vagyok? Én pedig amikor szóba jött ez a téma legbelül mindig megrémültem de próbáltam leplezni ezt. Egy idő után úgy álltam hozzá, hogy valószínűleg ha lesz is gyerekem majd egyszer akkor az nagyon nehezen fog összejönni, mivel totál rendszertelen a ciklusom ráadásul hormonzavarom is van ... Most 20 éves vagyok és teherbe estem, de ne vessetek meg érte, hogy nem volt tervezve. Igazából valami nagyon hihetetlen érzés fogott el, hogy akkor én most mégsem vagyok meddő? Azért is feltételeztem, hogy esetleg velem lehet a gond mert az előző kapcsolatomban ugye ahogyan említettem nem védekeztünk de az exem következő párja 2x is teherbe esett ... És akkor úgy elgondolkodtam, hogy ezek szerint mégis bennem van a hiba. De, hogy lassan befejezzem. Én is úgy vélem, hogyha az ember nem görcsöl, nem stresszel bár ezt lehetetlen betartani (főleg ha már több éve tartó próbálkozásról van szó) akkor szerintem igen is sikerülhet! Ne adjátok fel a próbálkozást mert én úgy vélem, hogy akkor jön a baba amikor az ember a legkevésbé számít rá! Én is így voltam vele és el sem hittem, hogy pozitív lett a terhességi teszt! Nem tudom olvastátok -e már ezt a történetet de azt hiszem sokat segíthet azoknak akik elkeseredettek ... Én azt ajánlom, hogy minden olyan hónapban amikor megjön az a nem várt menszesz lapozzatok vissza ehhez a történethez! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2011. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Bocsánat, nem láttam, hogy az általam belinkelt történetet már korábban is belinkelték! De ettől függetlenül sztem az a legjobb ha minél többen látják!:)
2011. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!