Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi ideig kellett várnotok egy kisbabára?

Figyelt kérdés

6 évig szedtem folyamatosan fogamzásgátlót (Lindynette 20). Június 18-án vettem be az utolsó szemet, 23-án meg is jött rendesen a menzeszem. Babát szeretnénk a párommal. Most 20-ára nem vártam a menstruációt, nem is jött meg, viszont a teszt is negatív.

Hallottam, hogy a fogamzásgátló abbahagyása miatt adódhatnak olyan problémák, hogy nem jön meg rendesen, mert helyre kell még állnia a hormonháztartásomnak.

Kérdésem annyi lenne, hogy aki sokáig szedett fogamzásgátlót, majd abbahagyta a babaprojekt érdekében, mennyit kellett várni,a hogy sikerüljön összehozni a kisbabát, valamint, hogy másnál is késett-e a menstruáció. Ha igen mennyit?

Mi már nagyon szeretnénk, és sajnos elég sokat szoktam rajta görcsölni. Elég sok kismamával ill. kisgyerekes anyukával találkozok és mindig az jut eszembe, hogy már én is nagyon szeretnék egyet.


2010. júl. 21. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!Én 2 éve hagytam abba a fogamzásgátlót,de igazából 7 hónapja próbálkozunk és sajnos még mindig semmi!

Nekem azóta össze-vissza jön meg 32-33 napra szokott,de legutóbb 37-re jött,pedig már nagyon reménykedtem...!

2010. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én tavaly március végén hagytam abba a Gracial szedését 7 év után. Az első 3 fogigátló mentes hónapban megszakítással védekeztünk. Szándékosan, mert úgy voltam vele, hogy kell ennyi idő, hogy helyre jöjjek.

Ezek után az első éles hónapban teherbe estem.

Azóta már itt fekszik mellettem a lassan 4 hónapos pici lányom.

2010. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én 2évig szedtem cerazett fogamzásgátlót,mellette szoptattam.Egyszerre hagytam abba ,5 hónapra rá sikerült újra teherbe esnem.
2010. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én egyszer abbahagytam (nem szerettünk volna akkor még babát, más oka volt), akkor utána 3 hónapig nem jött meg. Aztán egy idő után elkezdtem megint, akkor 3 évig szedtem, az abbahagyása után 2 hónapig védekeztünk óvszerrel, rendesen megjött, a harmadik hónapban, amikor először nem védekeztünk sehogy, összejött a baba! Már 3 hónapos. :)
2010. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
én 5 évig szedtem a novynettét.december végén hagytam abba.élesben február óta nyomjuk,de még sajnos semmi. a ciklusom 40-50 nap között mozog.
2010. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1 év 3 hónapja hagytam abba. Most kezd beállni a ciklusom, ebből következően, azóta nem sikerült teherbe esni:(
2010. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Én is juniusban hagytam abba a lindynette szedését,mert mi is babát szeretnénk.Én 2 évig szedtem.Nekem 6 nap késéssel megjött juliusban is.Remélem a következő hónapban már összejön.De megpróbálok nem görcsölni rajta.Szoritok neked is:)
2010. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szorítok én is neked. Remélem hamar össze fog jönni, mert nagyon szeretném. :-)
2010. júl. 21. 20:49
 9/17 anonim ***** válasza:
Én 6 évig szedtem. Május közepén hagytam abba, rá 3 napra megjött rendesen a megvonáos vérzés. Azóta nem jött meg.....már 2 hónapja.... Megszakítással védekezünk, amíg nem rendeződik a ciklusom. Babás nem vagyok, mert csináltam tesztet, negatív. Többiek javaslatára elkezdtem barátcserjét szedni.Remélem hamarosan megjön...
2010. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4 évig szedtem a Novinette-t, 3 hónap szünetet javasolt a doki. Azalatt időben megjött a vérzésem, a következő hónapban babás lettem.
2010. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!