Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi ideig kellett várnotok egy kisbabára?

Figyelt kérdés

6 évig szedtem folyamatosan fogamzásgátlót (Lindynette 20). Június 18-án vettem be az utolsó szemet, 23-án meg is jött rendesen a menzeszem. Babát szeretnénk a párommal. Most 20-ára nem vártam a menstruációt, nem is jött meg, viszont a teszt is negatív.

Hallottam, hogy a fogamzásgátló abbahagyása miatt adódhatnak olyan problémák, hogy nem jön meg rendesen, mert helyre kell még állnia a hormonháztartásomnak.

Kérdésem annyi lenne, hogy aki sokáig szedett fogamzásgátlót, majd abbahagyta a babaprojekt érdekében, mennyit kellett várni,a hogy sikerüljön összehozni a kisbabát, valamint, hogy másnál is késett-e a menstruáció. Ha igen mennyit?

Mi már nagyon szeretnénk, és sajnos elég sokat szoktam rajta görcsölni. Elég sok kismamával ill. kisgyerekes anyukával találkozok és mindig az jut eszembe, hogy már én is nagyon szeretnék egyet.


2010. júl. 21. 16:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
szia!10 évig szedtem tri-regolt szünet nélkül.novemberben hagytam abba 2008-ban,akkor meg is jött,majd legközelebb januárban.utána egyáltalán nem jött meg.elmentem dokihoz februárban,azt mondta,semmi.majd márciusban,akkor pedig már 5 hetes terhes voltam.most már 7 hónapos a kisemberem.
2010. júl. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9 hónap
2010. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 6 évig szedtem a Lindynette 20 fogamzásgátlót. Márciusban hagytam abba a szedését, akkor márciusban meg is jött rendesen, de áprilisban 6 napot késett. Ez teljesen normális. Míg szedtem a gyógyszert 28 napos volt a ciklusom, most át állt 33 naposra, mennyiségileg is több lett, de májusban is és júniusban is napra pontosan megjött a menzim 33 napra. Márciusban hagytam abba, de utána még védekeztünk gumival, júniustól próbálkozunk. Júniusban nem jött össze :( most 29-re nem várom. Remélem összejön. Szorítok neked is!
2010. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Remélem összejön mindkettőnknek. :)
2010. júl. 23. 15:54
 15/17 anonim ***** válasza:

SZia!

Én 3 évig szedtem Novynettet, 2007 novemberében hagytam abba, vártam egy ciklust, amikoris a tabletta szedése előtti ciklusom szerint menstruáltam, 2008 januárjában próbálkoztunk először és februárban pozitív lett a tesztem, szóval nekünk az első nekifutásra sikerült. A jövő hónaptól próbálkozunk a kistesóval, remélem őrá sem kell sokat várnunk. :)

Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön teherbeesned! Sok szerencsét a többi babára vágyó kismamajelöltnek is!

2010. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia.én az 5. válaszoló vagyok.Úgy néz ki hogy most összejött a babó,tegnap halvány pozit tesztelem:-) te se add fel a reményt,előbb vagy utóbb úgyis összejön:-) nehéz volt ez a hét hónap,de kibirható.sokan vannak akik még többet is várnak.Ja és 50 naposak voltak a ciklusaim,és most a menszi utáni héten(a nászutunkon) fogant a baba.:-)
2010. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

10 évig szedtem gyógyszert. amikor abbahagytam 3 hónapig védekeztünk óvszerrel, ezután az első hónapban megfogant a kisfiunk.

2010. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!