Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállaljak gyereket szerintetek?

Vállaljak gyereket szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Én még iskolába járok,de már az utolsó évemet töltöm.Azon gondolkodom hogy abbahagyom a gyógyszert és karácsonyra ha sikerül teherbe szeretnék esni.Mert így az iskolát simán kibírom járni,abba nemfog zavarni.A párommal már 3 és fél éve vagyunk együtt és az eljegyzést meg a lakodalmat tervezzük.És arra gondoltam hogy karácsonyra ha összejön a gyerek akkor karácsonyi ajándékként egy pár fehér babacipőt adok neki ajándékba,és így jelzem hogy van baba.Ő már bőven benne van a korba,27 éves lesz.Beszéltünk már erről de aszt mondta hogy 1-2 év múlva szeretne gyereket.És ha teherbe esnék karácsonyra akkor 1 év már letelne mire megszülném.:)Szerintetek jó ötlet?
2010. szept. 1. 09:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az, ohgy gyakorlaton vagy valahol és dolgozol az nem ugyanolyan munkaviszony, mint amikor már végzett szakmunkásként dolgozol. Érdeklődj utána ha ennyire izgat a dolog, ohgy mi járna ha szülnél majd rájössz, ohgy az élet nem olyan habos torta amin a marcipán a gyerek.
2010. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen dolgot nem idegeneknek kell eldönteni jó ötlet-e hanem a párodnak, hiszen kettőtök dolga lesz!

Aranyos ötlet szerintem is de ketten kelletek az IGAZI döntéshez.


Suli: utolsó év előtt estem teherbe, passzívra tettem magam és most fogom befejezni nyáron, most 6 hetes a fiam, tehát suli szerintem abszolút nem akadály.


Munka: egyéni döntés mert van aki előbb dolgozik és utána kezd karrierbe, van aki előbb vállal gyereket és utána indul el a munka rögös útján, én a 3. csoport vagyok, dolgoztam 5 évet, most 2 évig otthon vagyok gyeden (jobb mint a gyes mert sokkal több pénz) és utána vissza melóba. Mindenkinek máshogy jobb, az anyagi részét a pároddal beszéljétek meg.


Szóval én azért beavatnám végülis van hozzá köze. Na meg ember tervewz, Isten végez, sajnos ezer meg ezer példa van rá hogy nem akkor esik az ember lány teherbe amikor akar, van aki egyből teherbe esik, van aki hónapokig nem-


DE: hogy bátorítsalak, én úgy gondoltam hogy a szülőknek (azaz már nagyszülőknek) karácsonyi ajándék lesz a babacipő, de végül Télapó ajándék lett belőle :)

2010. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!Annak idején én is hasonlóan gondolkodtam mint te!Első igazi nagy kapcsolatomnál úgy éreztem egymásnak vagyunk teremtve és kell eg baba aki megkoronázza!Aztán suli után el mentem dolgozni és akkor jött az érzés,hogy igazán még nem is éltem majd másfél év meló után össze jöttem egy munkatársammal így a hat évig tartó nagy szerelem véget ért!Azóta el telt tíz év,egy hónapja férjhez mentem(nem az akkori munkatárshoz)és vissza gondolva az eddigi életemre hálát adok az égnek,hogy akkor nem sikerült a baba!

Annyira rövid az élet és annyi mindent nem tapasztaltál még!Egy gyerek a nő számára a legnagyobb ajándék de miután megszületik ő lesz mindíg az első és még a te életed sem teljes bármennyire is gondolod így!

Az anyagi részről csak annyit nem tudom együtt éltek-e de azt sem ártana kipróbálni és egy gyerek költségei nem csak abból állnak"Veszek neki ruhát!"Rengeteg pénz mire megszületik és hát tető is kell a feje fölé amihez nagyon sok a fizetnivaló!

Előbb kezdj el egyáltalán élni,élvezzétek ki egymást ketten,próbáljátok ki milyen együtt boldogulni az életben és ha minden jól alakul akkor vállaljatok babát!

Nem kioktatás volt amit írtam hanem tapasztalat amit anno én is csak dumának hittem de mára rá jöttem,ez a valóság!Csak egyszer élünk és van amit nem lehet újra játszani ha nem sikerült elsőre!

Sok sikert az élethez és a döntéseidhez!

2010. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Már 1 éve össze költöztünk,szeretek főzni,mosok takarítok...Ezekkel semmi gond.Jövő nyáron szeretnénk venni saját házat.Anyagi gondjaink nincsenek,szerencsére.Mire születne a gyerek addigra saját házunk is lenne.Előre a gyereknek nem szeretnék venni semmit,babonából!:)
2010. szept. 1. 13:52
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Így tényleg más a helyzet ha együtt éltek és ennyire komoly a gondolkodásod!Ez dícsérendő és pozitív dolog!Ettől függetlenül a gyermekvállalás tényleg két emberes így a párodat kellene megkérdezned!Ha ő is benne van,hogy akár most is jöhetne attól még nem lesz kissebb az öröm a fa alatt,hogy esetleg számít rá!Azt viszont mérlegeld,hogy még fiatalok vagytok!Jövőre és két év múlva is lesz karácsony sőt ha szeretitek egymást még nagyon sok közös karácsonyotok lesz amikor csomagolhatod a kiscipőket de addig gyűjtsétek kettőtök közös élményeit és emlékeit!Nekem még friss az esküvőnk élménye mivel csak most nézzük először a dvd-t és hidd el az is nagyon jó érzés de egyben szomorú is mert annyira gyorsan elillant az idő pedig csak most álltunk neki készülődni és már tudom többé nem élhetem át újra azt a napot!Életem eddigi legszebb napját azzal akit tiszta szívemből igazán szeretek és ez egy örök emlék ami csak a kettőnké!

Én még mindíg azt tanácsolom várj!Nagyon sok csodálatos nap lesz az életetekben még amit át kell élnetek de babával már nem ugyanaz!Utána már jöhet Ő is!!!

Ne add fel ezeket a felejthetetlen napokat azzal,hogy sürgeted azt ami amúgy is jönni fog!

Szia!

2010. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!