Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállaljak gyereket szerintetek?

Vállaljak gyereket szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Én még iskolába járok,de már az utolsó évemet töltöm.Azon gondolkodom hogy abbahagyom a gyógyszert és karácsonyra ha sikerül teherbe szeretnék esni.Mert így az iskolát simán kibírom járni,abba nemfog zavarni.A párommal már 3 és fél éve vagyunk együtt és az eljegyzést meg a lakodalmat tervezzük.És arra gondoltam hogy karácsonyra ha összejön a gyerek akkor karácsonyi ajándékként egy pár fehér babacipőt adok neki ajándékba,és így jelzem hogy van baba.Ő már bőven benne van a korba,27 éves lesz.Beszéltünk már erről de aszt mondta hogy 1-2 év múlva szeretne gyereket.És ha teherbe esnék karácsonyra akkor 1 év már letelne mire megszülném.:)Szerintetek jó ötlet?
2010. szept. 1. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

14 vagy 18 évesen nem a legjobb ötlet egyből az anyaságba ugrani.


A terv hogy megleped szép de ez csak egy része a gyermekvállalásnak és ez tisztán jelzi hogy még nem a gyakorlati oldalánál fogva nézed az anyaságot.


Az sem biztos hogy karácsonyra összejön a terhesség


Ha úgy hagyod abba a gyógyszert hogy a párod nem tud róla mert ez becsapásnak számit.


Egyáltalán nem ajánlom. Még nem ...

2010. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha a tudta nélkül teherbe esel biztosan a kapcsolatotok látja kárát. Inkább járd ki a sulit. Mert ha jól gondolom még fiatal vagy kb 7 évvel lehetsz a párodnál fiatalabb.

Hallgass rá.. nem olyan sürgős az a gyereke...

2010. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tud róla hogy abba szeretném hagyni a gyógyszert!Meg beszéltük,régen egyik hónapba nem jött meg és vettünk tesztet mert aszt hittük hogy baba van,és mondta hogy semmi pénzért nem vetetné el,már bele élte magát.Anyagi helyzetünk megengedi hogy vállaljunk.Már kérdeztem tőle hogy ha terhes lennék akkor mit csinálna és erre az volt a válasza hogy venne ruhát a babának!!(Persze mondtam neki hogy nem vehet ruhát,babonából!!!) :)
2010. szept. 1. 09:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Mivel még nem dolgoztál, a gyerek után nem jár sok pénz. Szerintem menj el dolgozni, és ha meg van az x munkaviszony, akkor jobban jársz 2 évig!
2010. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ha én lennék a helyedben, de természetesen nem vagyok, akkor esküvő után kezdenék el próbálkozni. főképp azért is, mert a párod még nem szeretné. ez két ember döntése kell, hogy legyen. az 1-2 év pedig már nem sok. legalább befejezed a sulit és lesz annyi munkaviszonyod is, hogy kaphass majd GYED-et
2010. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az írásodból ítélve,ne.Ne válallj még gyereket.Dolgozz előtte,hogy legyen gyeded...járd ki a sulit!
2010. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ő is szeretne gyereket,már tervezi is.Szakmunkásba járok és már ez lesz a második évem hogy dolgozok,szóval már a gyerek után kapnák pénzt.A sulit ki tudnám járni,avval nem lenne gond.
2010. szept. 1. 09:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Azok alapján amit leírtál azt tanácsolom, hogy ne vállalj még gyereket. Nagy felelősség a gyerek, nem csak egy karácsonyi ajándék. Iskola után inkább rendezzétek el a közös életeteket, majd ezek után gondolkozz ezen. Nem egyszerű a mindennapi ÉLET! A gyerek ne legyen menekülés ....
2010. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bejelentve dolgozol?
2010. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az teljesen más,hogy beszéltek róla, ohgy mi lenne ha... meg ,ohgy abba hagyod a gyógyszert... de szerintem ő úgy gondolja, hogy akkor is fogtok védekezni.. S egy véletlen baba esetén ha melletted is állna.. még nem jelenti azt, ohgy most ess teherbe... ő sem így képzelte az életeteket. Kislányos elgondolás, hogy karácsonyra ilyen ajándékkal leped meg. Feje3zd be a sulit nőj fel és esküvő után vállalj gyereket. Ez így akár mennyire is gyerek párti a párod visszaüthet.
2010. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!