Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19 eves vagyok es szeretnek...

19 eves vagyok es szeretnek gyereket! Kb 1,5 eve sajnos kenytelen voltam eltetetni egy babat! Es egy jo ideje mar masra sem tudok gondolni csak h szeretnek gyereket es hibaztatom magam a tortentek miatt! Vallaljak gyereket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne, szerintem ez csak valami pótcselekvés lenne, a lelkifurdalásod miatt. Ezzel a babával nem hozhatod vissza az elveszett babádat. Szerintem nem is tudtad normálisan feldolgozni az abortuszt, először ezt próbáld meg, és csak utána vállalj babát.
2008. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Ahhoz hogy gyermeket vállalj azért több kell minthogy te szeretnél.

Ha nagyon vágysz egy kisbabára és teherbe esel, türelmesen, szerettel, vágyakozva kihordod, utána csodás édesanya válik majd belőled.

A múltat viszont zárd le, ami megtörtént megtörtént biztosan jó okod volt rá hogy meghozd azt a döntést.

Gondolj a jövőre és kívánom hogy minél hamarabb teljesüljön a vágyad, bár még nagyon fiatal vagy és bőven ráérsz még szülni. Inkább légy egy kicsit szabad, szórakozz, dolgozz, barátkozz légy vidám gyűjts egy csomó szép "leánykori" emléket melyből majd szülőként csemegézhetsz. Anyaként majd nagyon megváltozik az életed, persze az is nagyon szép, de hát mindent a maga idejében. Én az első fiamat 27 a másodikat 32 évesen szültem.

2008. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi szepen megprobalom hatha sikerrel jarok!
2008. nov. 18. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Mérlegeld, hogy elég érett vagy e hozzá. Tavaly nekem is volt egy abortuszom, bár foggal-körömmel ragaszkodtam hozzá, sajnos nem tarthattuk meg. Idén terhes lettem, őt megtartottuk volna, a párom is nagyon akarta, imádta. Én is akartam, de mivel nem tudtam feldolgozni az abortuszt ezért voltak hullámvölgyeim. volt hogy imádtam, örültem neki, másnap meg ott volt a lelkifurdalás és volt hogy bőgtem, mert "utáltam", hogy ő megszülethet a testvérét meg megöltem. Aztn persze megint jött az imádomidőszak. Ez volt velem jó ideig, egyszerűen nem kötődtem hozzá annyira lelkileg mint a tesójához. Egyébként nem tudom ez miért volt. Lehet az abortusz miatt, de lehet éreztem, hogy nincs vele valami rendben, mert mindig az volt bennem, hogy valami baja lesz. Aztán 8hetesen elvetéltem júliusban. A párom meg van zavarodva egy gyerekért, és folyamatosan kérdezgeti mikor lesz már, de én eldöntöttem, hogy először "rendbe teszem" magam lelkileg. Nem akarok megint terhes lenni, mert nem tudom, hogy egy abortusz és egy vetélés után hogy viszonyulnék hozzá. Valószínű rettegnék. Annak meg nincs értelme. Előszőr megpróbálom feldolgozni a dolgokat és majd utána lehet róla szó. szerencsére a párom megérti, hiszen egy gyerek nem játék.
2008. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő partnered miért is ne?Én is 19 vagyok és 2 éve probálkozunk a babával.Megvan mindenük ugygondolom miért is ne?És van férjem meg házunk és itt nem a kor számit van hogy 30 évesen sem értek meg a gyerekre és nemis akarnak gyereket.
2008. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!