Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kivel mentetek, mentek szülni?...

Kivel mentetek, mentek szülni? . Hogy ne legyen sértődés? Az anyós kikészít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nem akarom,hogy a folyóson toporogjon a rokonság,engem az csak jobban idegesítene.De anyós elég erőszakos természet és már most önkívületi állapotban van a baba miatt és nem akarom hogy ott hisztériázzon.Nyugalmat akarok és csendet a férjemmel és pont.Ez szerintetek szemétség velük szemben,vagy most is tekintettel kell lenni mindenkire,hogy ne legyen sértődés?
2010. jún. 24. 12:52
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! a helyzetem kicsit komplikáltabb,mint így első látásra tűnik.

Külföldön élek,nincs itt rajtuk kívül senkim,én tényleg baromira elfogadó ember vagyok és toleráns és minden,de amit ők művelnek az már tényleg sok.Én abszolút pozitívan álltam anyóshoz,aki akkor még jó barátja volt a szüleimnek,mert hozzájuk jöttem ki látogatóba,jól elvoltunk,bár már akkor sok volt,utálom az ilyen nőket,minden nap meghallgatni ugyanazokat a sztorikat saját magáról ,hogy ő mennyire okos,mennyire ügyes és ő mindent jobban tud mindenkinél,uhh,hogy ez még nem hallotta azt a mondást,hogy az öndícséret büdös...a főzésről ,a mosásról...ááá!Természetesen annyi hólyeséget beszél,hogy kiadatnám könyvben,okoskodik csak hülye címmel!Miután a fia és én szerelembe estünk,utánna csak szenyózott velem,hogy én nem tudok főzni,takarítani,ki fog majd reggel fél 5-kor felkelni a fiacskájának megkenni a szendvicsét...pfff,és rokonokanak égetett és mindenki elött ,hogy én kislány vagyok még,nem tudok főzni.(mellesleg 16volt amikor szülte az elsö gyerekét)Szóval az az időszak nagyon kemény volt,és én csak tűrtem és tűrtem,nem igazán értettem,hogy miért bánt,miért szurkál,és hogy miért akarok én a fiával összejönni,biztos mert csak kint akarok maradni-nem nekem mondta,hanem egy rokonnak-hogy nekem megvan mindenem otthon,kocsim,munkám,pénzem,mit akarok én a fiától!?-szerintetek normális???vajon mi a f***t!!:)már bocs,csak kicsit elkapott az ideg.aztán visszajöttem és nála laktunk még 2 hetet,amire találtunk albérletet,azóta külön élünk.Ahogy elkölt9ztünk összeveszett az egész családdal,egy semmin,tényleg semmi oka nem volt rá.Idióta,idegbeteg,minden lében 2kanál hülye!!már nem tudok mit mondani,mert egyszerűen ,ha ezt vki mondja nekem ,hogy ilyen létezik,hogy vki megragad egy 13éves szinten még emellett a tul.mellett,nem hiszem el!!Mindenbe beleszól,hogy rendezzem be a szobát,milyen szín,hova ,mikor,mit...mindenkit és mindent kritizálnak apóssal ,aki meg idegbeteg.Én az ilyen embertípust elkerülném nagy ívből,de hát nem tehetem meg!fél évet nem beszélt senkivel,mi még mentünk utánna,vittünk virágot,amit kidobott,aztán férjem kibékült vele,ill.kellett a nyakára járni ,mint vmi királynőnek bocsánatért esedezni..pff én meg később csak miatta.Az itt maradásról:úgy mennék haza ,hogy a csíkot nem látnák utánam,de hát vmit vmiért alapon maradok,pedig nagyon nagy honvágyam van,főleg így gyerekkel idegen kultúrában,idegen nyelvvel,szokásokkal,nem egyszerű.A lényeg nem véletlenül hagytam ott az életemet Mo-n,hittem benne,hogy Ő az igazi és annyira különleges volt az egész ,ahogyan összejöttünk,mintha mindent már elrendeztek volna az égiek.és jól döntöttem,már házasok vagyunk,nagyon szeretjük egymást,felneveltünk egy kutyát:)és terveztük a babát is.Most vagyok 23hetes.Mellesleg úgy főzök,hogy ő kéri el tőlem a recepteket,olyan sütiket sütök ,amit az ő lemondása szerint cukrászdában nem evett,és mindig tisztaság van nálam,napi 2órát min. takarítok.Szóval röviden ennyit,ez most így kijött belőlem,elég keményen.Ennek tükrében,hogy nagy vonalakban kirajzolódott a helyzet,kérném a kommenteket!

2010. jún. 28. 13:35
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
szia, egyik válaszoló vagyok. még mindig az a vélmyeménym, hogy azt engedsz oda a szülőszobára, akit akarsz. ha ez neki nem tetszik, akkor így járt. valószínűleg a leírtak alapján majd a gyerekedet is ő akarja nevelni. elfogadó lelkialkat ide vagy oda, ott aztán majd világossá kell tenned, ahogy TE kölköd , nem az övé, és úgy neveled, ahogy te látod jónak (meg az apja). nagyon szelíden, nyugodt hangon, de HATÁROZOTTAN meg kell mondani, és le kell állítani az elején, mert sok gond lesz még blőle később ha nem teszed. segítség nélkül is el lehet lenni egy gyerekkel. nekem anyukám már meghalt, anyósom 400 km-re, jó ha kéthavont ajön 1 napra. de elboldogulok magam is. és nem szól bele senki. anyósom egyszer megpróbálta, de leoltottam, azóta nem szól bele. itt nem arról van szó, hogy a jótancsáot megfogadja az ember vagy se. hanem a vég nélküli belepofázást, okoskodás, szőrmentén való alkalmatlan anyának nyilvánítást nem kell eltűrnie senkinek, aki amúgy tejesen alkalmas a gyereknevelésre. ez a véleményem.
2010. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

az én anyósom is egy akaratos banya,már mondtam a férjemnek,hogy ha bekerülök, nem szólunk neki addíg,míg meg nincs a baba(majd megbékül, legfeljebb duzzog pár napig,kibirom...) főleg,hogy egyszer azt mondta,h ha a menyei szülnek, akkor Ő akar lenni az első aki megnézi a babát,mert ha valami baj lenne,majd ő elaltatja őket! Szerintetek normális az ilyen "ember"??

M

2010. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%
utolsó! mi az hogy elaltatja őket???? baj esetén???? remélem, nem "úgy" gondolta! jesszusom.
2010. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazat adok neked,mert a babának nyugalomra van szüksége..és neked is a fájdalmak után.Na meg fontos,hogy tudj pihenni!Az anyóst meg nem vagy köteles értesíteni,mikor hajtotok a kórházba(kivétel,ha náluk laktok,az a rosszabbik eset,akkoris megtudja,ha nem mondod neki)

És persze nehogy már ne merj megálljt parancsolni!

2010. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelműen látszik a hozzáfűzött kommentedből, hogy elég intenzív érzelem dúl benned, ha az anyósodról van szó. Ezért kiemelten fontos, hogy ne legyen bent szülésnél,és még csak szóba se kerüljön!!!


Egyéb esetben nem sikerül a befelé fordulás a szülés vége felé, ami akár fájásgyengeséget vagy fájásleállást is eredményezhet. Ott és akkor nem érhetnek téged irritáló dolgok, hisz kizökkent ebből a fájdalmas és természetes folyamatból. Nálunk a végén (tolás előtt 1 órával) már úgy éreztem túl sokan vannak a szülőszobába (a férjemen kívül még anyósom,akit én szeretek egyébként, az ikertesóm, a sógorom és a 2 kismama sógornőim és persze az orvosom és a szülésznőm). És mivel úgy éreztem kevés a hely a szobába, szorongtam a végén, volt, hogy megemeltem a férjem, mert útban volt... Az utolsó 10 percre kaptam oxitocint, mert már a tolásnál kellett volna tartani, de elmúltak a fájások percekre!


Legközelebb nem akarom, hogy egyszerre ennyien bent legyenek, hiába szeretem őket! Váltogassák egymást, és akkor én is tudok járkálni szabadon a szobában majd!


Ha ennyire rossz a viszonyod az anyósoddal, még a kórházba se kell, hogy bent legyen. Szép halkan bementek a kórházba és majd megtudja, ha már minden rendben. :)

2010. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Hú nem olvastam el a rengeteg kommentet. Nálunk saját anyámmal és apámmal volt ez a helyzet, ők szinte "követelték", hogy szóljak, mihelyst indulunk a kórházba, mert ott akarnak lenni, és hogy ez a nővéremnél is így volt mindannyiszor... (Ja,m apám hozzá tette, hogy ha éjjel megyünk, akkor inkább ne szóljunk... :o)))

Én előre megmondtam nekik, hogy nem fogok szólni. Küldtem nekik az sms-t, hogy megszületett a baba. Megsértődtek, illetve egyszerűen nem is értették, hogy mi a bajom azzal, ha ott ugrálnak, amikor tolnak minket kifelé.

A második babámnál már csak anyám mondta, hogy akkor majd hívjuk, ha megyünk be, mert ő ott akar izgulni. Ekkor mondtam neki, hogy "ne játsszuk el azt, amit az első babánál is", hát ezen vérig sértődött. Később ment az sms, hogy megvan a baba.


Szerintem ez azért is fontos lépés, mert az "ilyen szülők" nem csak ebben a helyzetben akarják érvényesíteni az akaratukat, hanem máskor is, minden másban. A szülés/gyermekvállalás jó alkalom lehet arra, hogy elmagyarázzuk nekik, hogy a saját életünket éljük úgy, ahogy mi szeretnénk, és ilyen módon nem folyhatnak bele a dolgokba.

Ha szerencsétek van, akkor nagyobb balhé nélkül is megértik, ha nem, akkor viszont érdemes konfliktust vállalni, mert különben ők lesznek azok, akik majd "segítőkészen megmondják", hogy mit adjál a gyerekre, hogy mikor etesd, hogy hogyan altasd el, hogy mivel tápláld hozzá stb. stb. és ez csak egyre rosszabb lesz. Jobb minél előbb meghúzni a határokat.

Jó szülést nektek kettesben!

2010. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Már én is írtam egyszer, most a legutolsó kommentedre reagálnék. Az én anyám dettó ugyanaz, mint anyósod. Biztos vagyok benne, hogy azt keresi mindenhol, hogy miért lehetne már valakire megharagudni, hogy aztán hajlongva csússzunk a színe elé és könyörögjünk a bocsánatáért. Én már megszültem 3 hónapja, azóta valamit azért változott. Most is puffog minden hülyeségen, de amióta megvan a gyerek, már volt 3-4 olyan eset, amiért tudom, hogy más esetben hetekig úgy vette volna fel a telefont, mint aki éppen haldoklik, hogy aztán sajnáljuk és esedezzünk a bocsánatáért. Na, ez most már nincs így, mert ugye, ha ő húzza az orrát, akkor nem fogja ám látni az unokáját, amíg magához nem tér. Kitartást Neked - tudom, hogy baromi nehéz megállni, hogy ne idegeskedj, de valahogy próbáld meg a beszélgetéseiteket te irányítani, ha kezdi a hülyeségét, próbáld másra terelni a szót stb. Én már azt csinálom, hogy ha már érzem, hogy indul a parádé, elkezdek a gyerekről beszélni. Kitartás!
2010. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is hszóltam már fentebb, többször is, de végülis mindegy.


Anyósod nyaljon sót(az enyémmel karonöltve:-DDD), ezt fűzöm az utolsó leírásodhoz.

Kár ragozni, tényleg csak baj lenne belőle, ha ott lenne, mert tiszta ideg vagy tőle, és nem tudnál koncentrálni arra, ami ott akkor a legfontosabb: magadra, és a babára!


Azt még elmondom, hogy Én 33 hets vagyok, és lassan 2 hónapja nem beszélek anyóssal, pont ugyanilyen okok miatt, mit amiket Te is leírsz.

Megmondom őszintén, hogy DIREKT összevesztem vele,(nem volt nehéz, mert megbántott, szokás szerint pedig máskor elengedem a fülem mellett a beszólásait), hogy ezt az utolsó pár hónapot nyugiban tölthessem, és ne pofázzon bele mindenbe, majd ha meglesz a baba, úgyis kibékülünk, gondolom.

Most az 1x magamat helyeztem előtérbe, illetve a babámat.

Nem bántam meg egy pillanatig sem.


Persze ne kövesd a példámat, csak ha már Te is úgy érzed, hogy szakad a cérna.


Vigyázz magatokra, relax, és béke veletek! :-DDDD

Jó egészséget kívánok!

2010. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
80%

No, hát én is biztos, hogy nélkülük megyek szülni! Nem kell megmondani nekik.

Egyébként az én történetem is hasonlít a tiedre, apósom a dokumentálgatós fajta, és nem irántam érzett szeretetből, aggódásból akarnak ott lenni. Amikor a sógornőm szült, ők is megjegyezték, hogy nem tudják, mit kell hangoskodni egy szülésnél. (Ráadásul pont apósom mondta.) Mi nem fogunk szólni nekik, az biztos.

Ami fontos, hogy ebben a vágyadban és véleményedben a párod is melletted álljon.

És én igenis megértelek, engem is idegesítene, ha ott kint lennének, akár csak a folyosón. És előre senki ne mondja, hogy ott eszedbe sem fog jutni ez a probléma, mert nem lehet tudni, lehet, hogy neked és nekem is pont ez terelné el a figyelmünket a lényegről.

Irigylésre méltó, akinek teljesen normális anyósa-apósa van. Az előzőek nekem is ilyenek voltak, őket bármikor odaengedtem volna.

2010. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!