Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kivel mentetek, mentek szülni?...

Kivel mentetek, mentek szülni? . Hogy ne legyen sértődés? Az anyós kikészít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nem akarom,hogy a folyóson toporogjon a rokonság,engem az csak jobban idegesítene.De anyós elég erőszakos természet és már most önkívületi állapotban van a baba miatt és nem akarom hogy ott hisztériázzon.Nyugalmat akarok és csendet a férjemmel és pont.Ez szerintetek szemétség velük szemben,vagy most is tekintettel kell lenni mindenkire,hogy ne legyen sértődés?
2010. jún. 24. 12:52
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, mit akar ennyire ott lenni, a férjed az első! Az én anyósom is egy erőszakosabb fajta, de én nem hagynám, hogy akaratom ellenére ott legyen. Nem rá van ott a legnagyobb szükség akkor. Várja meg, hogy majd a férjed szól neki, hogy megszületett a baba.
2010. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
72%

Én sem vagyok egy anyósimádó, de mit izgat az téged, hogy kint a folyosón vár, nem a szülőszobára akar veled menni.


Én a férjemmel (majd mivel a férjem rosszul lett, anyukámmal szültem). Apukám, az öcsém és anyósomék kint vártak a folyosón. Azt se tudtam, hogy ott vannak, és nem zavartak senkit. És valahol jól is esett, hogy eljöttek, és még engem is megvártak a 2 órás megfigyelés után (este 7től éjfélig voltak ott, engem akkor toltak ki).


Szerintem ezért ne haragudj rájuk. Majd, ha a gyereknevelésbe akarnak beleszólni, na azt már ne hagyd. De, csak az unokájuk születik, hadd legyenek legalább ennyire részesei, hogy kint a folyosón várakoznak, hidd el, nem ők lesznek az egyetlenek.


21 hós kislány anyukája

2010. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy ketten mentek a férjeddel és pont! Mi együtt lakunk, és az utolsó 2 hónapban mondogatta, hogy majd bejön ő velem ez nem férfinak való. Nem mellesleg anyukám szülésznő, és abban a kórházban szültem ahol ő is dolgozik. Neki is kifejezetten tiltottam, hogy jöjjön. Ő megértette, anyósomnak vagy 1 hónapig magyaráztuk a férjemmel, hogy NEM jöhet! A végén felfogta, és együtt csináltuk a rakott krumplit szombaton, mikor beindult a szülés. Volt sértődés nála is, de csak megértette! Kerek perec meg kell mondani, nem sz@rozni :)
2010. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Annyit gyorsan hozzátennék, hogy aztán nekem hosszúra sikerült a vajúdás is, meg aztán császár is lett de szombat reggel 9-től, vasárnap 11-ig maceráztak velem. Ezért aztán mondtam is a férjemnek, hogy kedden jöjjenek csak látogatók, mert örülök, ha hétfőn összeszedem magam, és barátkozok a fiammal. Így is lett, és így is mindenki marha boldog volt :)
2010. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Te életed legfontosabb napja, csináld úgy, ahogy Te szeretnéd! Ne foglalkozz mással!

Én amúgy nem mondtam el senkinek, hogy bementünk a kórházba. Du. mentünk be, reggelre született meg a lányom. Már reggel telefonáltak, akkor sejetették, hogy mi lehet, mert a férjem, és én sem vettük fel. Még a legjobb barátnőmnek, meg a tesómnak sem mondtuk el, akikkel nagyon jóban vagyunk. Ők is tervezték, hogy jönnek.

Így mindenki lemaradt róla. De senki nem sértődött meg. Bár én előtte is mondtam, hogy nem jön senki.

2010. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy most alakítsd ki úgy a saját életed, ahogy neked jó, hogy később is pont annyira legyenek a közeledben, amennyire szeretnéd. Én ez elején lefektettem a szabályokat, a férjemmel megbeszélve, mit várok el a családjától, és mit nem tűrök meg. Ez együtt megbeszéltük Anyóssal. Nálunk szent a béke.
2010. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell szólni nekik, hogy mentetek szülni. Mi sem tettük, még a szüleimnek sem szóltam, mert nem akartam, hogy tudják. Szülések után telefonáltunk csak.

Nem hiszem hogy anyósodnak ott kellene lennie, mert szerintem idegesítő, ha tudja az ember, hogy kint várják, mikor lesz már baba. Ez olyan sürgető érzés, hogy igyekezzünk már szülni...


Megjegyzem, mármost sajnállak. Nem tudom, milyen kapcsolatban vagy az anyósoddal, de szerintem nem lesz nyugtotok tőle. Én beszélnék még most a szülés előtt vele, illetve a férjeddel, mert az ő hozzáállása a babához nem nagyszülői szintű, olyan, mintha neki szülnél gyereket!

2010. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
81%
szia, nekem jol esett hogy ott izgultak kint a folyosón, mondjuk mi birjuk egymást anyósommal. nekem az volt a rossz hogy az anyám alig akart jönni, aztán megtudta hogy anyosomék jönnek no akkor ő is. én 3 óra alatt megszültem és anyámék pont akkorra értek oda. amikor hazajöttünk a kislányommal két hétig anyósom fözött ránk amit akartam hogy csak a gyerekkel tudjunk foglalkozni és erősödjek, rendes volt.szerintem nincs abban semmi ha kint vár hagy örüljön az unokájának.
2010. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Baromira nem lesz energiád és időd azzal foglalkozni hogy ők kint várnak majd a váróban! A férjed bent lesz, az hogy kint ki van az miért számít? Ha hisztériázik anyósod úgysem látod, hallod, hadd toporogjon kint ha van rá ideje :) Nem kell ezt annyira felfújni, amúgy neki is az unokája nemcsak a te szüleidnek. Bocsi de tényleg nem értem miért baj ha kint várják hogy megszülessen a baba, hidd el nem ezzel fogsz foglalkozni.
2010. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Pontosan ez az az érzés ami engem is elkapott!A férjemnek van egy bátyja,amikor náluk jött az első baba,hát első unoka lévén gondolhatjátok mi ment a kórházban,mint egy nem normális őrült,őrjöngött,após meg dokumentálta az egészet.

Amikor kihozták a gyereket,még meg sem fürdették semmi,ugy ahogy az anyjából kijött,1órát náluk hagyták,szétkapták a picit:)Aztán kitolták az anyukát,szülés után,biztos remekül érezte magát,amikor egy kamerát nyomkodnak az arcába.Nah amikor ezt a videofelvételt néztük nemrégiben,akkor megfogadtam magamnak ,hogy ezt NEM!!A gyereket csakis az első nap én és az apja!!És azok a kommentek a video alatt hogy "ez csak ott nyögött"

rolam ne beszéljen így senki,anyóssal vigyázni kell kicsit kétszínű.nekem volt egy olyan érzésem amikor néztem minthogyha vmi béranya lett volna és ők a saját gyerekükre vártak volna.asszem nekem kell megmutatnom kinek hol a helye a családfában,ez itt a mi gyerekünk ,én vagyok az Anyja van neki egy Apja,ez a mi életünk és ti "csak" nagyszülők vagytok.ennyi

2010. jún. 24. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!