Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kivel mentetek, mentek szülni?...

Kivel mentetek, mentek szülni? . Hogy ne legyen sértődés? Az anyós kikészít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nem akarom,hogy a folyóson toporogjon a rokonság,engem az csak jobban idegesítene.De anyós elég erőszakos természet és már most önkívületi állapotban van a baba miatt és nem akarom hogy ott hisztériázzon.Nyugalmat akarok és csendet a férjemmel és pont.Ez szerintetek szemétség velük szemben,vagy most is tekintettel kell lenni mindenkire,hogy ne legyen sértődés?
2010. jún. 24. 12:52
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez az anyós-meny utálat már beteges.


Nekem sem a szívemcsücske az anyósom, de hogy a folyosón várt, amíg én vajúdtam, rohadtul nem zavart, mert észre sem vettem, sőt még jól is esett.


Miért zavar az titeket, hgoy kint a folyosón vár, és izgul???


Ha a szülőszobára akarna bemenni, akkor jogos lenne a felháborodás.


De könyörgöm, ő is csak ember, az unokája születik, ha neki így jó, miért nem lehet KINT a folyosón???? Kint voltak a szüleim is és anyósomék is, utólag a fényképeken láttam, hogy mindenkinek kicsordult egy könnycsepp a szeméből, amikor a kezükbe adták a ráncos-magzatmázas pici kislányunkat. Ettől szerintem gonoszság megfosztani őket!


Ezt magyarázza el nekem valaki, mert mindenki felháborodott, csak nem látom az okát?!


Ja, és jöhetnek a negatív lepontozások...


21 hós kislány anyukája

2010. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis off, bocsi:

Szia kedves utolsó hszóló!


Én nem foglak lepontozni, mert jogosan látod így, mivel Te nagyjából kijössz az anyósoddal, szerencsédre!


Itt nem csak arról van szó, hogy most ott akar lenni, hanem úgy általában ott akar lenni az életünkbe, mindent tudni akar, és természetesen azt sem érti, hogy miért sárgára festjük a falat a saját lakásunkban, és miért nem kékre, mert szerinte az jobban illene. :-DDD


Amint látod ez nem mai történet, legalábbis nálunk, az ahogy viselkedek, csak védekezés a teljes "ránktelepedés" ellen.

A másik, hogy pl. úgy tud viselkedni, hogy leég az ember bőre, mert rászáll a dokikra, szervezkedik, játssza az agyát, és szerintem a kérdés kiírójának is ez a gondja, amennyire én látom...


Szóval Te örülj, hogy tuti családod van, nekünk meg engedd meg, hogy legalább itt utálhassuk kicsit az anyósunkat büntetlenül, mert amúgy az ember sokat nyel a családi nyugi kedvéért. :-)


Minden jó Neked!


33hetes km.

2010. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az "anyós-meny" utálat egyáltalán nem beteges, bizony vannak beteges anyósok és beteges menyek is akadnak. De az a véleményem , hogy mindenkinek más az élete és mindenkinek más az anyósa-menye. Mi nem tudhatjuk milyen konfliktusok vannak egy családban és igenis van olyan, hogy a legboldogabb pillanatot is el tudják rontani. Mindenkit szerencsésnek tartok aki ezt nem érzi és még azt is szerencsésnek tartom ha valaki azt mondja nem a szíve csücske de.... ! Mert a nem a szíve csücske és a kibírhatatlan anyós között oltári nagy különbség! Én tudok olyan anyát akinek az anyósa végigterrorizálta a terhességet és a szülésnél is ő volt a legfontosabb és nem az anya meg a baba! Tudok olyan menyről is aki látszólag elfogadta az anyósát és semmi másra nem "hajtott" csak a pénzére és arra volt a legbüszkébb, hogy mindent kicsikart belőle. Konfliktusok lehetnek és mi egy kérdésből nem tudjuk eldönteni ki a hibás de egy biztos, az anyának joga van úgy szülni ahogy ő akar és ha őt idegesíti valaki azt tiszteletben kell tartani. Ők már egy külön család. A nagymama viselkedjen úgy , hogy ez a család örömmel fogadja a legszebb pillanatában, ha ez nem megy akkor bizony lemaradhat egy két szép pillanatról. Nem gondolom, hogy a szülő nőnek kötelessége a többiekre figyelni, nincs kötelessége, és ha őt zavarja akkor ne legyen ott. Igen, valószínű nagy az ellenszenv kettejük között de ennek az ellenszenvnek van egy előzménye amit mi nem tudunk!


A pontok nem tudom miért olyan fontosak? Mit számít , hogy ki mért ad, vagy nem ad pontot?

2010. jún. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
89%

:D Én benn feküdtem már szülés előtt. A férjemnek szóltam, hogy gyere szülünk...20 perc alatt megvolt a baba, így ő is lemaradt az apás szülésről...néha emlegeti, hogy miért nem vártam meg...na igen férfiak.

Apukám aznap volt kontrollon a kórházban, nem akartam nekik szólni nehogy felzaklassa magát, de amikor várta az eredményt összefutott a férjemmel. :D Szóval így tudták meg a szüleim.

Anyósomnak akkor lett szólva mikor megvolt a baba...persze rohant be, egy belgyógyász dokit sarokba szorított milyen volt a szülés, a takarítónénit nővérkének nézte (fehér köpeny) így azt is faggatni kezdte...

Aztán mikor délután találkoztam vele is az volt neki a legfontosabb, hogy nem festette be a haját, meg mittoménhol lezuhant valami repülő és gyerek is meghalt...részletesen ecsetelte...gratulálok.

Az unokája azóta sem érdekli igazán...aznap sem nézte meg, csak mikor vittük haza, mert szerinte minden baba csúnya.

2010. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
én páromat sem engedtem be... kicsit önzőség, de párom megértette, anyóspajtás meg annyit reagált a gyerekre, h biztos nem is a fiától van... ennyiben vagyunk 2éve
2010. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez marha egyszerű. Én sem akartam senkit a férjemen kívül a kórházba. Ígyhát csak akkor szóltunk mikor már megszületett a babánk. Ennél egyszerűbb megoldás nincs.
2010. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem úgy megy,hogy csak orvos által kiállított papírral mehetnek be veled a szülőszobára?Mert gondolom anyósod nem volt ott a felkészítőn...nálunk ez csak papírral megy...anélkül nem jöhet be senki a szülőszobára rajtam kívül:D Hát had készüljön az anyósod...úgy sem engedik be hihihi :D
2010. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

szia. te szülésed, te döntésded. ha ezt nem értik, mehetnek a sóhivatalba. neked kell ott jól érezned magad (amennyire ez szülésnél lehetséges;)), nem nekik. megmondod, hogy így meg így döntöttetek, és kész. ha meg nem értik, és nyomulnak, egyszerűen nem szóltok, amikor bementek a kórházba, és már csak a végén értesítitek őket, hogy megvan a kisunoka. :)

azért már ne már. :))

2010. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%
Háát, nálunk is ez ment, csak anyámmal! A férjem azt mondta, hogy ő senkit nem akar a folyosóra, mert ha bármi adódik, és neki ki kell mennie, ő nem akar senkit, hogy ott idegesítsék a kérdésekkel, meg beszéljenek hozzá (amúgy sem nagyon bírja, hogy anyám állandóan beszél. De holyan szinten, hogy akár fél órán át csak annyit jutunk szóhoz, hogy "aha"). Végülis nem jött el, de ezt azóta sem értette meg. Nagy sértődős fajta, ilyenek miatt képes évekig nem szólni az emberhez, dehát az unoka miatt ezt most nem tehette meg. De azt hajtogatta, hogy amikor az ő első gyereke megszüli az ő első unokáját, akkor hogy gondoljuk, hogy éppen ő nem lehet ott? Teljesen alapvetőnek gondolja, hogy annyi joga van a gyerekhez, meg úgy általánosan a mi életünkhöz, mint nekünk.
2010. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A szülés nem társasági esemény és senki sem várhatja el tőled, hogy bárkit is odaengedj. Én a saját anyámat is csak akkor hívtam, amikor már megvolt a baba, nem szóltam, hogy megindult a szülés.

Ne légy tekintettel csak magadra, te szülsz, nehogy már bárki odapofátlankodjon!

Könnyű, szép szülést neked!

2010. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!