Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kivel mentetek, mentek szülni?...

Kivel mentetek, mentek szülni? . Hogy ne legyen sértődés? Az anyós kikészít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nem akarom,hogy a folyóson toporogjon a rokonság,engem az csak jobban idegesítene.De anyós elég erőszakos természet és már most önkívületi állapotban van a baba miatt és nem akarom hogy ott hisztériázzon.Nyugalmat akarok és csendet a férjemmel és pont.Ez szerintetek szemétség velük szemben,vagy most is tekintettel kell lenni mindenkire,hogy ne legyen sértődés?
2010. jún. 24. 12:52
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi előre tisztáztuk a dolgokat, hogy sem anyósék sem anyukámék nem kell, hogy ott toporogjanak órákig, nem vártam volna tőlük el, hogy hagyjanak csapot-papot ott, mert én szülök. Meg is értették nem is volt belőle gond. Apás szülés volt aminek sajnos császár lett a vége.

(Különben az infulenza járvány miatt a látogatás is meg lett oldva, mert nem jöhetett senki, a férjemen kívül.)

2010. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a párommal fogok menni szülni. Nekem is ilyen a párom anyja, hogy ő már eldöntötte, hogy majd bent lesz velem a vajúdásnál is meg ilyenek, de én nem foglalkozom vele, hagy mondja, majd meglátja akkor, hogy nem úgy lesz és kész, csak felidegesíteném magam rajta feleslegesen, ha esetleg megkérdezi tőlem, hogy majd hogy lesz, mindig azt mondom, hogy majd meglátjuk ennyi. Az hogy a család a folyosón toporog, hát istenem, szerintem ez normális gesztus tőlük, nekem jól esne, hogy izgulnak értünk :) jó mondjuk nekem a rokonsággal nincs gondom, csak párom anyja az aki hajlamos túllihegni a dolgokat...
2010. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy terveztem, hogy a férjemmel leszünk ketten. De ott volt (folyosón) a nővérem és a sógornőm. Engem nem zavart mert szeretem őket és amikor kitoltak vártak a kórteremben és én rájuk néztem és elsírtam magam, jó érzés volt.

Szerintem nem az a gondod, hogy ott akar lenni hanem , hogy nem szereted az anyósod és neked jogod van ezen a napon azzal, azokkal lenni akit, akiket igazán szeretsz. Ha nem szeretnéd ott mondd meg neki vagy mondja meg neki finoman a férjed. Ő nagymama de lesz még ideje az unokájára ez a te -ti öntésetek a férjeddel és ezt tiszteletben kell tartani!

2010. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én anyósom sem jobb mint a tied! Csak az enyém be akart jönni a férjemmel együtt, amikor szültem. Az anyám megértette, hogy ez csak ránk tartozik, neki hiába mondtam, hogy a saját anyám sem jön be. Amikor mondtam neki, hogy nem jöhet be, akkor megkérdezte a kisfiát, hogy ugye hogy bejöhet, ő megengedi neki? Amikor a kicsi fia is megkérdezte, hogy mégis mi dolga van ott, akkor bezzeg megsértődött.

Engem ez mind nem érdekel, határozottan mondd meg neki. Ha megsértődik, az az ő dolga!

2010. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez mondjuk fel sem vetődött, hogy bárki is ott legyen a férjemen kívűl. De nem is szóltunk senkinek, amikor beindult a szülés.

:) Érdekes is lett volna, mert az 1 gyerekkel hajnali 2-kor értünk a kórházba a 2. meg 20p alatt született. :)

Megvártuk a reggelt és szépen felhívtuk a szüleinket az örömhírrel. Aztán megkérdezték, mikor jöhetnek látogatni.

Azon kívül 3 napot kell a kórházban lenni, azt meg csak kibírja a család. Én mindnekinek megmondtam, hogy ne látogasson csak otthon. Csak anyukám, apukám és anyósom jöhetett a kórházba.

Tehát mondd el előre, hogy mi legyen és még véletlenül se szólj senkinek, ha beindult a szülés!

2010. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát ez eszméletlen amiket írsz.

Nálunk hasonló a helyzet...:-(

De mivel úgy érzem, hogy ez életünk, és alakuló kis családunk:-) legeslegfontosabb napja lesz, meg ha most engedek, akkor továbbra is ezt fogja csinálni, mint 15 éve egyfolytában, így emberesen összevesztem vele 1 hónapja, és akkor sem érti.

Hát én meg nem vagyok hajlandó idegeskedni, nekem most a baba nyugija a legfontosabb, így nem beszélünk, nem is bánom, ha addig Ő nem próbál békülni, én nem fogok, majd ha meglesz a babó, akkor felhívja a férjem, és kész.


Én még a dokimat is megkérdeztem erről, és azt mondta, hogy ha ilyen gond van, akkor simán leszereli, mert Én mondhatom meg, hogy kinek adhatnak felvilágosítást, és ha Én azt mondom, hogy se telefonon, se személyesen nem adhat, akkor nem ad, és kész!

majd ha meglesz az unokája megbékél, de én úgy érzem, ezt jó előre letisztázni, lesz ott elég bajunk a szülőszobán szerintem...


Pontosan tegyél úgy, ahogy írtad, mer a férjed úgysem fog a szüleivel konfrontálódni...legalábbis az enyém nem nagyon vállalja be az ilyesmit...:-)


Jó egészséget, és könnyű szülést!

2010. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
Én már bent voltam, mikor elfolyt a magzatvíz. Párom bejött, jött vele anyósom is. Mikor férjem bejött a szülőszobára, mondtam neki, hogy küldje haza, és így is lett. Én is megmondtam anyuéknak IS, hogy ne jöjjenek be, mert ki tudja mi lesz, és mikorra. Sőt, én látogatókat se nagyon fogadta, előre elmondtam, hogy ne jöjjenek. Mondjuk pont influenzajárvány volt akkor. Anyuék, anyósék, meg barátnőm jöttek csak be, meg persze a férjem, de Ő minden nap .:))
2010. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
Tök gáz amit a mama akar...Jó-jó az unokájáról van szó, de amikor "betáraztátok" se volt ott, vagy igen? Nincs ott a helye a szülésnél,ez egy intim dolog, max. az apjának, az is rajtatok múlik. A férjem nem akart bejönni, mondta a hülye kan szövegeket, nem akar olyat látni amit később megbán. Azt mondtam Neki, hogy azért jöjjön be, hogy énrám, és a babára vigyázzon, hogy biztonságba érezhessük magukat, ne legyek kiszolgáltatott. És igen, elvágta a köldölzsinórt, és azóta nagy mellénnyel meséli, mindenkinek mondja, hogy legyen bent a párjának segíteni, óvni a babát. Elkísérte a babát a fürdetéskor-méréskor, fényképezte, Őtartotta a karjában, amíg megszületett a lepény+ engem rendbe rakta. Még két gyerekünk született azóta, szóval nem szenvedett traumát a látványtól és az élménytől!!::)))
2010. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a másik kettőnél is elkísért...
2010. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
91%
Nekem tök mindegy volt, ki toporgott a folyosón, pedig én is hülyeségnek tartottam, hogy a família kinn izgul... de nem lehetett őket otthon tartani. Így anyukámék és férjem szülei is önszántukból 8 órán keresztül dekkoltak a szülőszoba előtt... be csak a férjem jöhetett meg anyukám... bár nem akartam, hogy bejöjjön, de anyukám annyira rosszul volt az izgalomtól, hogy a férjem jobbnak látta beküldeni, hogy lássa, rendben vagyok... csak fél órát volt velem, aztán kiküldtem, mert jobban izgult, mint én :) ... és a férjem elejétől kezdve mondta, hogy nem jön be a szülésre, mégis velem volt... miután babót rendbe rakták, férjem kitólta a folyosóra, hogy a nagyszülők is láthassák, utána meg mindenki bejött egyesével nekem gratulálni, ami nagyon jól esett... ezután mindenki hazament...
2010. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!