Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megtehetnéd, szülnél otthol?

Ha megtehetnéd, szülnél otthol?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed az ottholszülésről?
2015. jún. 26. 18:39
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
55%
Hmmm, ha kihagytam volna az angol kifejezéseket, akkor hasznosabb lenne a válaszom? Úgy szeretem mikor néhányan felcserélik a facebook-os "lájk" gombbal...
2015. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Kéjgáznak hívják, csak ez elég hülyén hangzik. Nem tudom, használják-e manapság, én még azzal születtem :)
2015. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Ma is lehet kérni néhány helyen, én azt kértem gerincbökdösés helyett és nagyon tetszett. Viszont hátránya, hogy csak addig hat míg szívod, ha abbahagyod már nem, ill. hányásra hajlamos személyeknél okozhat hányingert.
2015. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Amikor a fiamat szültem, tudtam, hogy nagyon nagy baba, rettegtem, hogy valami komplikáció lesz. Ausztriában szültem, ott alapból csak szülésznő van, végig mellettem volt a férjem, szóval teljesen megnyugtató volt a légkör. Mikor megszületett a baba, kb fél órát csak hármasban voltunk, utána ment ki a szülésznő a dokiért, hogy varrjon össze. Addig a férjem sétálgatott a picivel. Szerintem ennél nyugisabban nem is szülhettem volna. Amúgy meg nem hiszem, hogy 13 óra vajúdás után bármelyikünknek is lett volna kedve takarítani :)
2015. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
29%
Nincs olyan szó, hogy otthol. De otthon sem szülnék soha. Ellenzem és felelőtlenségnek tartom, de most nem akarom bővebben kifejteni. Igen, tudom, van olyan, hogy nincs baj otthon, és igen, van olyan, hogy baj van a kórházban. Az arányok mások. Ennyit erről.
2015. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
66%
De, van olyan szó, hogy otthol.
2015. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nincs.

[link]

Pl. olvasd el ezt, el tudja magyarázni elég jól, de nem ez volt a kérdés. Az "otthol" helytelen szóhasználat, az egy dolog, hogy állandósult egy-két területen. Próbáld már meg beírni csak a Word-be, majd rájössz! :)

2015. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Ha van olyan tájegység, ahol használják és mindenki érti, akkor van ilyen szó. Ez csak hülye magyar sznobizmus, hogy a dialektusokat lenézik, más országokban büszkék az emberek a nyelvük sokszínűségére. (Jelzem, engem is idegesít, de ettől még nem mondanám, hogy helytelen.)
2015. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
44%
Na jó, hagyjuk, látom kár a gőzért, tőlem te is mondhatsz akármekkora hülyeséget. De a tény, az tény akkor is, ha nem értesz hozzá. :) A helytelen pedig nem azt jelenti, amire te gondolsz, mert attól, hogy használják, még nem válik helyessé. Ennek semmi köze ahhoz, hogy tájnyelv, vagy nem. Azzal semmi gond nincs.
2015. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Kijavítom OTTHON-ra. Remélem így már mindenki megérti és nem csak offol.
2015. jún. 30. 08:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!