Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érezted azt, hogy újra...

Mikor érezted azt, hogy újra szülnél egy babát?

Figyelt kérdés
Brutális szülésem volt, a végén császárral. Nem tudom, mikor tudom magam újra rászánni erre. Szeretnénk még babát, de ez durva... mennyi idő kellett nektek, mire újra bele mertetek vágni egy terhességbe? Nagyon félek.
2013. dec. 12. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem elég kemény szülésem volt, most 1 év elteltével érzem azt, hogy újra belevágnék
2013. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én már másnap újra kezdtem volna, de sajnos nem sikerült összehozni a kistesót.
2013. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

én a várandósságot és a szülést is imádtam (hát még a babázást!) mikor meglett a baba, napokig idéztem fel emlékeimben azt a csodás napot, azt, hogy reggel indultunk a kórházba, amikor mondták, hogy délutánra megszületik a baba - de izgatott voltam! - felidéztem a vajúdást, az egész szülést és a legjobb dolgot - a baba világra jöttének pillanatát, mert nagyon-nagyon jó volt felidézni - pont olyan, mikor megismered a szerelmedet, és fel-fel idézed azt az időt, mikor találkoztatok és megismertétek egymást(biztos fura neked amit írok) szóval én szülnék már most is, sőt, ezek alapján még 10 gyereket is világra hoznék - ha valaki megígérné, hogy olyan könnyű lesz, mint az első volt.

tudom, hogy furán hangzik, én tudtam, hogy könnyen fogok szülni, és úgy is lett! :)

2013. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első szülés egy álom volt, már a szülőágyon mondtam dokinak, hogy ha csak ennyi akkor ötöt is szülök.


A második szülés 9 óra tömény fájdalom. Azt mondtam soha többet. Aztán egyetlen alkalommal nem védekeztünk és 3 héten belül megszületetik a harmadik baba. De tervezetten nem lett volna harmadik, mert annyira rossz volt a második szülés.

2013. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

hasonló szitu,mint nálad, olyan 9-10hónapos volt,mikor először eszembe jutott,hogy lassan készen állnék rá(ez kb. egybeesett azzal,h először megjött,így utólag visszagondolva ezek tuti a hormonok voltak)Ez azonban messze volt még attól,h én szánt szándékkal teherbe essek,így lelkesen védekztünk a lányunk két éves koráig,akkor jutottam el oda,hogy na most már valóban jöhet(ehhez szerintem hozzásegített az is minket a férjemmel,h közvetlen környezetünkben 2 baba is született akkoriban)

nemsokára szülni fogok,majdnem 3 lesz a nagylány akkor:)

Nálatok mennyi idős a gyerek?adj időt magadnak,szerintem te is túl leszel a "stresszen":D

szép estét Neked

2013. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megertelek a szules miatt. Nekem is kemeny futas volt ertelmetlen kozel 2 napig tarto vajudas es surgossegi csaszar. A terhessegem sem volt egy leanyalom. Vegig rokaztam a 9 honapot, minden szag, latvany amit a hormonokkal feltupirozott agyam nem birt eloidezte a rokat nekem megvaltas volt a szules megha olyanra is sikerult amilyen volt. Eredeti tervunk az volt, hogy masfel 2 ev lesz a gyerekek kozott ( ember tervez) de mar kozel jartunk kisfiunk 2. szuletesnapjahoz es meg mindig nehezen ment a szex. Aztan egyszercsak klikk ( az agyban?) es egyre jobb lett. Mostmar nagyon jo!!!!! Egy eve nem vedekezunk es nemjon...azonban 2 nappal ezelott mondtam a ferjemnek, hogy ugy erzem, keszen vagyok a kovetkezore. Johet, kisfiunk betoltotte a 3. evet sokkal konnyebb mar vele...2 baratnomnek szuletett kislanya iden - en is ugy szeretnek egy kicsi lanykat a gyonyoru kisfiam melle ( de ha fiu lenne megint az sem zavar) ! Szoval motivalva vagyok es hat az ido is halad felettem sajnos.
2013. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1 hónapos a babám, nekem is majdnem két napos vajúdás, oxi, stb. és utána sürgősségi császár volt. A várandósság sem volt zökkenőmentes, de akkor is azt mondtam, hogy szép és megéri, és nem érdekelnek az akadályok, de ez a "szülésélmény" kicsinált. Fantasztikus lehet úgy emlékezni a szülésre, mint egy szerelem kezdetére. Megszakad a szívem, hogy mi ezt nem élhettük át. Azon túl, hogy örülök, hogy " túl vagyunk rajta" , igyekszem nem visszagondolni, mert a sírógörcs jön rám. Tudom, hogy egy hónap nem sok idő, biztosan más lesz egy év, vagy két év múlva... csak elszomorít, hogy így érzek, mert sok gyermeket szerettünk volna. Most pedig félek, hogy talán miattam nem lesz így.
2013. dec. 13. 07:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Oh,egy hónap az valóban nagyon korai,még friss minden(még a hormonjaid is tombolnak)...Tényleg adj időt magadnak,változni fog ez a helyzet,hidd el...Most pedig ne gondolj arra,hogy mi lesz majd,felesleges stressz forrás..Látod,nem te vagy az egyetlen,aki így érez/érzett:)

Amúgy meg nézd máshonnan,a császár miatt az orvosok min. 2 évet tartanak jónak eltelni a következő terhesség előtt..Gondolj arra,hogy most úgysem lehetne,mennyivel lenne az jobb,hha nagyon vágynál rá?:)

2013. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én szülés után azt mondtam ,hogy nem normális aki tudja ,hogy császárral fog szülni,és így is bevállalja. 2 nap vajúdás után császároztak, nagyon nehezen épültem fel.8 hónapos volt a fiam amikor azt mondtam,hogy bele merek vágni újra, tudtam,hogy császárra számíthatok,az is lett,de sokkal könnyebben viseltem, és nagyon hamar felépültem belőle. Most ha más nem néznék akkor simán bevállalnám már a harmadikat!
2013. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ma 2 hónapja hogy szültem de megint belevágnék. bármikor. kivéve a hányingeres korszakot. amúgy mentem minden nap biciklivel még az utolsó héten is nstre bringával mentem. meg se tudtam volna állni. a szülés: 26 órát vajudtam, 1 óra alatt született meg a fiam. én rosszabbra számítottam, hogy majd meggebedek a fájdalomtól. minket apuka otthagyott a terhességem 12. hetében mert nem tervezett baba volt. azóta van párom (és szóljatok meg hogy ilyen hamar, amúgy több mint 10 éve ismerjük egymást, régen is együtt voltunk egy ideig) egy álom, boldog vagyok vele és bármikor szülnék neki.
2013. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!