Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtad/érezted reggel, mikor...

Tudtad/érezted reggel, mikor felkeltél, hogy ez a nap lesz az a különleges nap, amire régóta vártatok?

Figyelt kérdés

Megérezted, hogy aznap születik a babád?

Vagy sokkoltak az események, mert meg sem fordult a fejedben?

Hányadik hét, hányadik napján indult be a szülés, és hogyan?

Az első fájásoknál (ha nem magzatvízzel indult) már tudtad, hogy ez lesz az, vagy csak azt hitted jóslók?


2013. nov. 8. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtam, mivel inditott szules volt.
2013. nov. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Julie S ***** válasza:
Nem tudtam, nem éreztem. A doki pont aznap (38+4) annyit mondott, hogy kevés a magzatvíz, ami jelentheti azt, hogy nemsoká szülünk. De ő még láthatóan nem erre készült. :D Én azonban onnantól biztos voltam benne, hogy tényleg szülni megyek lassan, viszont egy-két nappal későbbre "készültem". De aznap este elkezdett elfolyni a "kevés" magzatvíz... hajnalban meg is született a kisasszony.
2013. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyiknél sem éreztem meg, de már vártam, mivel mindkétszer 40+4-re szültem. Inkább előjelei voltak: hasmenés, magasabb vérnyomás... Mindkétszer fájásokkal indult, és hát akkor már biztos voltam benne. Jóval erősebb volt a jóslónál, és persze nem lett vége, jöttek egymás után! :)
2013. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én nem tudtam, csak nagyon nagyon reménykedtem pont akkor töltöttem a 41. hetet szombati nap volt vasánap este kellett volna befeküdnöm és hétfőn reggel indították volna, igaz a nyákdugó pénteken ment el, 41+1 hetes voltam amikor megszületett reggel 9 órakor a kislányom szombaton 10 körül már voltak fájásaim,de rendszertelenek és gyengék délutánra rendszereződtek, még boltba is voltam :D

2013. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem éreztem. Mivel kiírt napon született, és éjjel indult, előző nap még arra gondoltam, hogy "na, holnaptól nem lesz mit várni (mármint dátumszerűen), szörnyű lesz." Nem lett szörnyű. :)
2013. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert 37+4 voltam amikor kezdődött. NST-re és UH-ra mentünk. A doki úgy köszönt el, hogy 1 hét múlva ismét UH (méhlepény miatt).

D.u kezdődött rendszertelen fájásokkal, este bementünk a kórházba, hazaküldtek, hogy csak jóslók (éjfélkor már 1 órája 3 percesek voltak). Hajnalba visszamentünk, és bent tartottak. Este fél 10kor született meg a babám 37+5re.

2013. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én már gondoltam,hogy nem sok van hátra.Május 2re voltam kiírva,d.előtt sem fájás,sem m.víz elfolyás nem történt,teljesen eseménytelen napnak indult.Majd d.után 3órától rendszertelen,de erős fájásaim kezdődtek,és nem is múltak el.Este 11kor így feküdtem le ,,aludni,, de csak 2 fájás között tudtam bepilledni,ami nem volt sok,mert hol 4 perc múlva jött,hol 7,hol 10,hol 5,stb.Ez így ment hajnali 3:40-ig,amikor is felakartam állni,hogy kimegyek pisilni,és hopp,elöntött a magzatvíz. :) 5 órakor befektettek a szülőszobába,rám tették a CTG gépet,ott továbbra is rendszertelen fájásaim voltak.Kaptam antibiotikumot,mert azt mondták,hogy ebből valószínűleg csak másnap,azaz 4.én lesz baba,1 ujjnyi volt a méhszáj.10kor kiengedtek szülőszobáról,kimehettem egy kicsit a páromhoz,ő a szülőszoba előtt várakozott,mert apás szülést beszéltünk meg :) Elmentem pisilni,majd fél11kor vissza kellett mennem,újra rám tették a CTG-t,jött a doki fél11kor,megvizsgált,mondta,hogy 2 ujjnyicskánál járunk.Továbbra sem történt semmi,még mindig bizonytalan volt,hogy mikor szülök meg.Majd délben jött egy másik doki,aki úgyszint megvizsgált,és ő mondta,hogy nem folyt el az összes m.vizem,mert valami buroksapkáról beszélt,hogy összehegett,vagy ilyesmi.Burkot repesztett,aztán kérdeztem,hogy ugye még ma megszülök?!Mondta,hogy igen.Hát így is lett,mert onnantól beindultak a dolgok,jöttek ár 4-5 percenként a fájások,én szívtam a gázt,jött a doki 14:35 körül,benyúlt,mondta,hogy már eléggé lent van a baba feje,kezdhetek nyomni..gyorsan átalakították alattam az ágyat,feltették a 2 lábtartót,felhúzták rám a lábzsákot,feszítették hátra a lábaimat és nyomnom kellett.Közben fájásgyenge lettem,nem éreztem a tolókat,kaptam oxyt és azzal már mindent éreztem.Sajnos végig könyökölniük kellett a hasamba,mert magamtól már nem bírtam nyomni,viszont leesett a kisfiam szívhangja,mondta a doki,hogy lehet,hogy a nyakán van a zsinór és szedjem össze magam és nyomjam ki azt a gyereket.Kb 5 max 10 perc volt a kitolás,úgyhogy gyorsan meglett persze segítséggel.14:50-kor sírt fel a babám :)

Egyébként én már tudtam,hogy közel az idő,mert már mondták bent a kórházban az orvosok amikor megvizsgáltak,hogy 1 max 2 nap múlva szülök(ez volt csüt. délelőtt amikor amnioszkópiát csináltak)mert feszül a burkom.Pénteken meg is szültem,rá egy napra,hogy ezt mondták :)

Egyébként 40+3 hetesen szültem,3300g lett a kisfiam,55cm,35cm fejkörfogat,és 10/10 Apgar.

2013. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!