Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megtehetnéd, szülnél otthol?

Ha megtehetnéd, szülnél otthol?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed az ottholszülésről?
2015. jún. 26. 18:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
37%
OtthoL biztos nem, esetleg otthoN.
2015. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
És a kérdésre is tudsz válaszolni? Vagy az már nehéz lenne?
2015. jún. 26. 18:45
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments! A legnagyobb butaságnak tartom, amit el tudok képzelni. Egy szülés nem játék: emberéletek múlhatnak a korszerű technikai beavatkozás hiányán.
2015. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
nem szülnék otthon, a gyermekem élete százszor fontosabb mint az én kényelmem
2015. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Nem èreznèm magam biztonsàgban.

1-es! Vannak olyan területei az orszàgnak, mint pl. a nyìrsèg, ahol otthol van :)

2015. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, mást is szívesen meghallgatok :)
2015. jún. 26. 18:50
 7/45 anonim ***** válasza:
68%

A 4-esre reflektálva: ráadásul nem is értem, miért lenne kényelmesebb otthon. Hová tenném a nagyobb gyermekem, elpaterolnám otthonról az éjszaka kellős közepén, ha beindul a szülés? Melyik ágyunkat nem sajnálnám összeszmötyizni, a hitvesi ágyat, a kanapét a nappaliban, esetleg a fiam ágyát? Még nem született meg a dúla, szülésznő vagy szülészorvos, akinek a kezei között az otthonomban biztonságban érezném magam és a kisbabám. Ráadásul a szülés után úgyis a kórházban kötnék ki, mert kell a kórházi ellátás mind a frissen szült anyának, mind a frissen megszületett babának.

Nem kell így túlmisztifikálni a szülést! Be kell menni a kórházba, kinyomni a babát vagy ha indokolt, átesni a császáron.

2015. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
50%

Én szülnék otthon, mert félek a kórházaktól. De úgysem én döntöm ez el, akinek nincs pénze szülésznőre aki külön kimegy hozzá és vidéki annak nincs választása, kórházban Kell szülnie. Sőt, ha vidéki vagy berendelnek 1-2-3 héttel előbb, ott fektetnek és ha kell ha nem, beavatkoznak burokrepesztés/oxitocin/gátmetszés stb.

Így túléljük valahogy ezt a tortúrát és megpróbáljuk elfelejteni.

2015. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha milliomos lennèk, berendeznék otthon egy szülőszobát a legmodernebb eszközökkel és gépekkel, amit utána a kórháznak adományoznék és felfogadnám a környék legjobb szülész orvosát és 1-2 ápolónőt. Jó néha elütni a félelmet egy kis fantáziálással :)

Sajnos a valóságban a legjobb a kórházi szülés.

2015. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
46%
5-ös: Attól még nem helyes. Nyíregyházi vagyok, igen sokan mondják hogy otthol, de ez helytelen. A kérdésre válaszolva, én nem szülnék otthon.
2015. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!