Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megtehetnéd, szülnél otthol?

Ha megtehetnéd, szülnél otthol?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed az ottholszülésről?
2015. jún. 26. 18:39
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Nem, semmi esetre sem.

Sokkal nagyobb biztonságban érezném a babát és magamat is egy kórházban, ahol ha bármi van, akkor be tudnak avatkozni, tudnak segíteni, mert sosem lehet tudni.

Pláne saját tapasztalat, sürgősségi császárom volt, még érzésteleníteni sem tudtak, altatni kellett, mert az gyorsabb volt, na azt megnéztem volna, hogy hogy ért volna be velem a mentő és tudtak volna beavatkozni, ha otthon vagyok...

És nem biztos, hogy itthon kényelmesebben éreztem volna magam. Sőt!

2015. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
53%

Én még nem szültem, de mindig rettegtem az egész kórházi légkörtől és visszataszítónak, ijesztőnek és félelmetesnek tartottam a szülés folyamatát mindennel együtt. Nemrég láttam egy otthonszüléses videót, hát olyan nyugalom meg béke sugárzott belőle, hogy egyből megértettem, hogy lehet azt mondani egy szülésre, hogy szép és hogy valóban tud természetes lenni. Ha kívánhatnék egyet, biztosan ilyen nyugalmas, békés és harmonikus és szeretetteljes szülést kérnék a párommal. Viszont nyilván nem vállalnám a kockázatot, hogy megfelelő orvosi ellátás hiányában valami baja legyen a gyereknek. De az lenne az igazi, ha otthon vagy egy nagyon otthonos kórházi szobában a lehető legintimebb módon szülhetnék úgy hogy a megfelelő orvosi ellátás is jelen legyen.

Ha megtalálom azt a videót belinkelem mindenképp, nincs rajta semmi undi.

2015. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
55%

Nem, a tájnyelvi ejtés és írás nem helytelen.


Nem, nem szülnék otthon, nekem fontos, hogy tudjam, ha kell, azonnal van segítség.

2015. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Megnézném énis azt a videót, ha tudod linkeld be. Köszi :)
2015. jún. 26. 19:27
 15/45 anonim ***** válasza:

Nem! ÉN a szülést egy szükséges dolognak élem meg. Nem érdekel igazán,hogy félhomályban, gyertyák között szüljek. Az érdekel,hogy egészségesen kijöjjön a gyerek.

A fiam sürgősségi császáros lett. Ha otthon szülöm meg, vagy meghal, mire ellátják szakszerűen, vagy sérült lesz. Nekem az egészség sokkal fontosabb,mint,a körülmények.

2015. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ez volt az. :)

Előtte sosem tudtam megfogalmazni magamnak, hogy mi bajom van a kórházi szüléssel. De ahogy ezt megnéztem, rájöttem, hogy annyira jó, hogy ennyire aktívan testközelből részt tud venni benne az apa is és támogatni tudja a párját.

Persze a kórháznak a nagy előnye, hogy ugye minden segítséget meg tud adni, a higiénia, orvosok hada nagyon jó, hogy vannak. Nélkülük rengeteg gyerek meg sem születhetne, viszont ezt nehéz összeegyeztetni azzal, hogy közben megmaradjon bensőséges, családi eseménynek a szülés.

Persze egyes magánkórházakban van már privát szobás szülés is, ahol akár le is feküdhetsz a pároddal egy franciaágyra és hasonlók, azt hiszem a Róbert Károly Magánkórháznál láttam hasonlót, már nem emlékszem pontosan. Az például nagyon jó lenne már, csak ugye az meg elég drága, szóval nem mindenki számára elérhető sajnos.

2015. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
72%
NEM! Persze, nyugalom és béke, csak az első komplikáció kerülhet a baba és az anya életébe, vagy ha nem is az életükbe, egy maradandó károsodás is éppen elég. Senki nem szeret kórházban lenni, de számomra sokkal megnyugtatóbb, hogy ott a kórházi személyzet, a szükséges eszközökkel arra az esetre, hogy el tudjanak látni ha bármi felmerülne a szülés során. Nagyon jól hangzik az apuka aktív részvétele, de ráér aktívan résztvenni a gyerek körüli teendőkben az elkövetkező 18 évben, a szülés során én ezt a szakemberekre bíznám, apuka meg csak álljon a fejemnél és szorítsa a kezemet, az bőven elég részvétel. :D Lehet hogy nagyon földhözragadt vagyok, de így érzem. Lehet áradozni, hogy milyen csodás dolog, de ha komplikáció merülne fel, annak az eredménye már egyből nem lenne csodás otthon.
2015. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videót tényleg szép :)
2015. jún. 26. 20:09
 19/45 anonim ***** válasza:
Nem. Olyan helyen viszont szîvesen, ahol otthonos a közeg, kellemes a hangulat, és nem túl medikalizàlt az esemény, ha nincs rà szükség. Viszont legyen kéznél minden, ha kell: orvos, műtő, stb.
2015. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!