Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Undorodom a szüléstől! Van...

Undorodom a szüléstől! Van vele más is így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék gyereket, tehát a gyerekeket nem utálom, nem gyűlölöm, semmi bajom velük, van köztük aranyos és kevésbé aranyos. A szüléstől viszont undorodom. Nem a fájdalom érzése miatt! Nagyon magas a fájdalomküszöböm! Próbálok barátkozni a gondolattal, de egyszerűen félelmet és iszonyatot vált ki belőlem minden egyes alkalommal maga a gondolat is. A szoptatás gondolata is hasonló érzésekkel jár. Tudom, hogy ez normális dolog. Csodálom azokat, akik világra hoznak egy babát és szoptatják is utána! Vagytok ezzel ti is így? Volt, akinek hasonló érzése volt, de elmúlt?

29N


2013. nov. 29. 22:35
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Orulok neki h igy allsz hozza. Ha ez igy is lesz es tenyleg ennyire odafigelsz majd hidd el semmi baj nem lesz. Ha elore "bebeszeled" magadnak akkor el is hiszed majd es maris megvan a baj. De amint latomnem vagy te olyan gyenge ember h ne tudnad ezt megoldani. :-). Te magad ietad eldontotted h akaraz gyereket. Akkor meg o erte tuti kepes leszel ra. :-)
2013. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is szerettem volna gyereket. De fiatalabb koromban valahogy volt nekem is egy ellenérzésem a terhességgel és szüléssel kapcsolatban. Talán úgy lehetne ezt jól megfogalmazni, hogy "undorodtam" amikor, elképzeltem hogy a testem megváltozik (nem kívülről, mert sose voltam szép, és nem attól féltem hogy meghízom vagy megváltozik a bőröm), ez alatt azt értem, hogy a méhem hatalmasra növekszik, megváltoznak a szövetek (sejtszinten elképzelve), eldeformálódnak a szerveim, teljesen abnormálisnak tűnt elképzelni, hogy egy 3 kg-os baba elfér a hasamban, ahhoz teljesen átváltozik belülről minden. És a szülést is valamilyen szinten undorítónak gondoltam, visszataszítónak tartottam azt, hogy heg marad valahol, hogy ott összenövés lehet, vagy hogy már egyszerűen nem olyanok lesznek ott a szövetek, mert átvágnak dolgokat (gátmetszésre és császárra is egyaránt értve). Nagyon féltem a császármetszéstől, mert ott nagyon sok mindent átvágnak, és rossz elképzelni ezt az egészet. Valószínűleg nálam azért is voltak ilyen gondolatok, mert láttam élőben szülést, simát és császármetszést is, és soha nem felejtem el ahogy a gátmetszés során az ollóval vágtak az élő húsba, és annak a hangját.


Ezek a gondolatok aztán eltűntek maguktól, már a második terhességemet élvezem. Az elsőt simán szültem, remélem a másodikat is, bár inkább az a lényeg, hogy minden rendben legyen legyen. Most már egy teljesen természetes dolognak tartom az egészet, és gyönyörű, felülmúlhatatlan érzésnek, hogy a pocakomban növekszik egy kis élet. (amúgy a szülés szép élmény volt, a fájdalom is elviselhető volt, és utólag már nem is nagyon emlékszem rá, hogy mennyire fájt, volt gátmetszés is, de azt észre sem vettem, és hamar fel is épültem)


A szoptatással kapcsolatban nekem nem voltak ellenérzéseim, kellemes és bensőséges dolognak képzeltem, és szerencsére az is volt, mert nem volt se mellgyulladásom, se egyéb fájdalom (persze nem mindenki ilyen szerencsés). A szoptatással ráérsz még foglalkozni, amikor megszületik, akkor megpróbálod, és ha még akkor is visszataszítónak érzed, akkor legfeljebb felhagysz vele, és lefejed a tejed, amíg lesz, lesz, aztán legfeljebb kapja a tápszert. De annak sincs értelme, hogy a szoptatás miatt essél egy súlyos depresszióba, mert ilyet már láttam, és a szoptatás abbahagyásával oldódtak meg a problémák.


Ha lelki problémák lesznek terhesség után, akkor rögtön pszichológushoz kell fordulni, ez nagyon fontos.


Remélem megoldódnak a gondjaid, és a terhességi hormonok majd mindent rendbetesznek :)

2013. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nagyjából ugyanezen érzéseket tapasztaltam meg, mint te, csak cirka 10 évvel korábban. :D Ami elindította bennem a változást, hogy 18 éves koromban született a húgom. ANyukám megkért, menjek be vele a szülésére, de természetesen elutasítottam. Az akkori párja külföldön volt, így egyedül csinálta végig. Utána mesélte, hogy soha életében nem volt olyan magányos, mint akkor. Szülésznők is otthagyták, mert épp szilveszter volt. Olyan lelkiismeret furdalásom lett és megértettem, hogy le kell küzdenem ezt a félelmet/undort. Ezért elkezdtem olvasgatni a témában, majd rengeteget olvasni és eljutottam az otthonszülés gondolatáig, amiben nem is a helyszín volt a lényeges, hanem a bábai gondozás modellje. Ők segítettek megérteni a testem változásait és egy olyan természetes és szép folyamatként megélni a várandósságot, ami ajándék egy nőnek. De évekbe telt, amíg ezt az utat megtettem. 24 éves voltam, amikor a kislányom született. Szóval szerintem te is fel tudod dolgozni, csak hajrá, kemény meló lesz! És ha van kérdésed, priviben is szívesen válaszolok, leírom a kevésbé kellemes részleteket is, ha szeretnéd. ;)
2013. nov. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy én is undorodtam a szoptatástól. Azt sem tudtam elviselni, hogy valaki nézze a mellem vagy hozzáérjen. :D Az első két hét rettenetes volt. Befelé forduló, letapadt mellbimbóval, kimerültem, üvöltöttem minden szoptatásnál. A férjem szuper volt, nagyon támogatott, így túllendültünk a nehézségeken. Már 10 hónapos a lányom és mondhatom öröm szoptatni. :) Azóta a szexuális életben is nagy örömet jelent a mellem. Szóval jól alakultak a dolgok. Nekem a testem mostanra lett nagyjából a régi, de nem sürgettem, nem diétáztam, semmi. mÉgis csinos anyukának érzem magam. Csak a hasam alja lóg még egy icipicit, de napról napra tudom, hogy az is tűnik el. Most már szeretnék kistesvért is.
2013. nov. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem fordulj pszichológushoz. Vele sikerülhet túllépni ezen a problémán. Egyedül nem tudom mennyire tudnád átlépni ezt a gondot. De fontos lenne, mert ha nagyon mélyen benned van, akkor ez megkeserítheti a terhességedet is, a gyermekgondozást is, mindent.
2013. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Úgy tapasztaltam, normális, amit érzek, nem lehet mindenki egyforma. Vannak, akiknek "való" a szülés és vannak, akiknek nem. Emiatt nem fogok pszichológushoz fordulni, hiszen az, hogy tartok valamitől, amiben nem vagyok biztos, hogy bekövetkezne, nem hinném, hogy elmulasztható néhány beszélgetés során. A kibeszélés nem működik, mint ahogyan említettem korábban. Függetlenül attól, hogy fizetek érte vagy nem, illetve, hogy kivel beszélgetek erről. Ezt nekem, fejben kell lerendeznem és majd elválik, hogy meg kívánok-e birkózni a szüléssel kapcsolatos dolgokkal vagy sem.
2013. nov. 30. 21:30
 37/48 A kérdező kommentje:
Úgy vélem, nem kötelező szülni.
2013. nov. 30. 21:31
 38/48 anonim ***** válasza:
Áhh. Én még akkor tartottam visszataszítónak a születést, amikor nem voltam elég érett rá. Aztán pasi, házasság majd a teherbeeséssel és a tudattal, hogy belőled lett valaki, aki benned növekszik ez szépen megszűnt. A szülésbe én bele sem gondoltam, undorítónak ugyan nem tartottam, de a szoptatástól ódzkodtam, mégpedig azért, mert nem voltam biztos benne, hogy a mell, mint erogénzóna tökéletesen fog funkcionálni ételadóként is és nem hittem, hogy nem fog összekeveredni a kettő. Mivel én is depresszív személyiség vagyok (sajnos, viszont a terhesség baromi jót tesz a depressziónak, mert sok endorfin termelődik, amit viszont szinte rögtön "kiürül" a szülés után) szinte azonnal jelentkeztek rajtam a depresszió jelei, így mindösszesen 2 hétig tudtam szoptatni, utána az antidepi tabletták következtek. A szoptatás pedig teljesen természetes volt, hogy meg is lepődtem, hogy nem kérdőjeleződik meg bennem ismét az elsőnek felvetett probléma :)
2013. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el minden választ, de én is úgy voltam, mint az első. Szerintem nagyon undorító a hüvelyi szülés, én nem tudnék nőként nézni magamra utána, és a férjem sem tudott volna. Az, hogy ott engem borotváljanak, beöntést adjanak, vizsgálgassanak, utasítgassanak, aztán könyökkel nyomják ki belőlem a gyereket, akit a fogó meg a vákuum vagy megnyomorít, vagy nem, vagy oxigénhiányos lesz, vagy nem... na hát nem. Aztán meg a gátseb fáj, vadhús nő rajta, pukli, gennyedzik, ronda... Undorító. Életem legjobb döntése volt a programozott császár, egyáltalán nem fájt, utána sem. Van egy egészséges babám, és egy szép vaginám. A hegem 1 év után már nem is látszódott. Biztos sokaknál kiveri a biztosítékot, de nem értem miért. Lehet, hogy kicsit irigykednek. :) Amúgy szoptatni sem szoptattam, attól is undorodtam. Nagyon sok beteges anyatejes gyereket ismerek ahhoz, hogy engem meg lehessen dumálni arról, hogy a tápszer rosszabb. ;)
2013. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem kell pszichológus segítsége és egyedül megbírkózol a dologgal, akkor alapból nem értem minek írtad ki a kérdést???? Akkor kár itt szenvedned, meg másoktól tanácsokat kérned. Akkor oldd meg, és ennyi.
2013. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!